Dordrecht, Netherlands

Uitzending Scrooge Live in Dordrecht groot succes

De cast van Scrooge Live 2022 Omroep MAX
Zondag stond de Dordtse binnenstad na The Passion in 2019 en Scrooge Live 2020 weer in het teken van een theaterspektakel. Het was de tweede keer dat Scrooge Live, het kerstspektakel van Omroep MAX over het iconische kerstverhaal over Ebenezer Scrooge, in de Dordtse binnenstad werd gehouden. Tijdens de live uitzending werd het iconische kerstverhaal van A Christmas Carol van de Britse schrijver Charles Dickens door bekende acteurs en zangers nagespeeld.
Redactie RTV Dordrecht | Trevyn van Houwelingen | 12 december 2022 16:56 | Aangepast op 12 december 2022 16:56
De live-uitzending van Omroep MAX op Nederland 1 werd door maar liefst 1.8 miljoen Nederlanders live bekeken. Het schilderachtige decor van de Dordtse binnenstad tijdens de kerstdagen trok dus veel bekijks. Dat was twee jaar geleden ook al zo, toen trok het spektakel 1.4 miljoen kijkers. Wel scoorde deze editie iets minder goed dan vorig jaar, toen de editie in Leeuwarden 1.9 miljoen live kijkers trok.

Het verhaal van Scrooge Live, dat overigens geproduceerd wordt door de makers van The Passion, is gebaseerd op het welbekende Engelse kerstverhaal dat draait om de enorm gierige Ebenezer Scrooge, een bankier die enkel om geld geeft. De overleden compagnon van Scrooge probeert hem vanuit de geesteswereld tot inkeer te brengen, maar dat gaat niet zonder slag of stoot. Het is een verhaal over tegenstellingen tussen arm en rijk, over vriendschap, liefde en familie.

De utizending van Scrooge Live stond naast kerst ook in het teken van Nationaal Fonds Kinderhulp.
Het aantal aanvragen bij Kinderhulp is enorm toegenomen en het probleem is dit jaar urgenter dan ooit, onder meer door de alsmaar stijgende prijzen. Bij Scrooge Live werd aandacht gevraagd voor kinderarmoede in Nederland met als doel zoveel mogelijk geld op te halen om deze kinderen aan nieuwe, warme kleding te helpen.

Lees ook

Beperkte kans op overlast door hoge waterstand woensdagavond

Het rivierwater rondom het eiland van Dordrecht is hoger dan gebruikelijk, meldt gemeente op Faceboo...

Zwijndrechtse brug nacht dicht voor onderhoud

De Stadsbrug tussen Dordrecht en Zwijndrecht - Zwijndrechtse brug in de volksmond - is volgende week...

Nieuwe Dordtse gemeenteraad geïnstalleerd: 'Ik voel de verantwoordelijkheid'

De nieuwe Dordtse gemeenteraad is woensdag geïnstalleerd. Veertien partijen bemachtigden één of m...

Bunkerdag: een stukje geschiedenis verborgen onder het zand

Aan de kust tref je niet alleen maar bakkende Hollanders aan, ook bunkers vind je hier in overvloed....

Deze acteurs en zangers komen naar Dordrecht voor 'Scrooge Live'

Onder anderen André van Duin, Angela Groothuizen, Tineke Schouten en Paul Groot komen naar Dordrech...

Dordtse ondernemers hangen borden ‘Antwerpen’ op: “Wat in België kan, kan hier ook”

Met lede ogen zagen de Dordtse ondernemers hoe hun publiek in december massaal naar België vertrok ...