gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Waarom FC Dordrecht voor Melvin Boel kiest als nieuwe hoofdtrainer

153ba4dd4f88c20f6adba34a0866bca9

Er waren meerdere kandidaten, maar de keuze voor Melvin Boel als nieuwe trainer van FC Dordrecht was snel gemaakt. Dat zegt algemeen directeur Hans de Zeeuw, die niet twijfelt aan de kwaliteiten van de van Feyenoord overgekomen Rotterdammer.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Het was zo overdonderend goed waar hij mee kwam", benadrukt De Zeeuw, die kon kiezen uit drie à vier kandidaten. "Het was voor mij een eenvoudige keuze ondanks dat hij door zijn Feyenoord-verleden met 3-0 achter stond."

'Echt op de inhoud gekeken'
Stond Boel, die sinds 2013 in verschillende functies bij Feyenoord werkte, dan juist niet met 3-0 voor? "Ik weet dat het gevoelig zou kunnen liggen, dan is het 'weer iemand van Feyenoord'. Maar we hebben echt op de inhoud gekeken en puur naar kwaliteit. Hij stak er met kop en schouders bovenuit", aldus De Zeeuw, die Boel prijst om zijn 'waanzinnige uitstraling'.

Al een paar weken was de overstap duidelijk van succescoach Michele Santoni, die na drie seizoenen aan de Krommedijk naar US Triestina in Italië verkaste. "Ik denk dat wij tussen de 25 en 30 trainers aangeboden kregen. Mark (Ruijl, red.) en ik hadden al snel een shortlist en het was binnen een paar dagen gedaan. Het is heel snel gegaan", zegt De Zeeuw.

Onervaren trainer
Waar het bij Boel nog aan ontbreekt, is ervaring in het betaald voetbal. Recentelijk slaagde hij voor zijn UEFA Pro-licentie, het diploma dat nodig is om als hoofdtrainer in het betaald voetbal aan de slag te gaan.

"Wij geven dit soort graag mensen graag een podium, dat hebben we ook min of meer met Michele Santoni gedaan", stipt De Zeeuw aan. "Hij was aan de ene kant bekend, maar ook onbekend. Nu hebben we hetzelfde gedaan: een jonge, ambitieuze trainer waar ik heel veel vertrouwen in heb."
87a6dd5f317eedca315e88cfef51847d
Lovende afscheidswoorden
Over Santoni heeft de algemeen directeur lovende afscheidswoorden. "Hij heeft veel voor ons betekend en is een groot onderdeel geweest van het succes. Het is rustig bouwen geweest, want zijn eerste twee jaar was het nog niet echt 'hallelujah' als je kijkt naar de eindstand. Maar als je rustig blijft, kun je ook echt wat bereiken."

De Zeeuw heeft wel een dubbel gevoel dat zowel Santoni als assistent Pascal Bosschaart, die hoofdtrainer wordt van Feyenoord Onder 21, is weggegaan bij FC Dordrecht. "Het had mij wat beter uitgekomen als hoogstens één van de twee zou vertrekken", zegt hij.

Assistent en aanvallende middenvelder op komst
Een opvolger van Bosschaart als assistent wordt deze week of begin volgende week gepresenteerd. Dat geldt ook voor een aanvallende middenvelder, die de vertrokken aanvoerder Mathis Suray moet doen vergeten.

Boel, die dus het stokje van Santoni overneemt, mag komende zaterdag nog aan de bak met Feyenoord Onder 21, het team dat hij nu coacht. Dit seizoen pakte hij met de beloftenploeg de voorjaarstitel in de Onder 21 Divisie en neemt het zaterdag tegen FC Twente/Heracles Onder 21 op om de algemene landstitel.

Oefenprogramma
FC Dordrecht publiceerde dinsdag tevens een voorlopig oefenprogramma. Daarin zijn achtereenvolgens Oranje Wit, Feyenoord, SC Heerenveen, Willem II, Fortuna Sittard, OFI Kreta (Griekenland), Al Shamal Sports Club (Qatar) en Royal Francs Borains (België) de tegenstander.

Lees meer over:

Lees ook

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

fotoazcmol

Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

PSX_20260608_092409

Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.