gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Evides vervangt enorme waterbuizen

Waterbedrijf Evides vervangt in Dordrecht delen van twee waterleidingen. Het gaat om de grootste leidingen die het bedrijf gebruikt. De nieuwe buizen zijn steviger.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bouwput van Evides ligt pal naast de A16. Langs die snelweg wordt een nieuwe toegangsweg aangelegd voor het nog te ontwikkelen bedrijventerrein Dordtse Kil 4. De nieuwe buizen moeten straks het gewicht aankunnen van meters grond met een weg erbovenop. Het waterbedrijf neemt geen risico en verstevigt de fundering en plaatst nieuwe manshoge buizen.

Het gaat om twee buizen die het water uit spaarbekkens in de Biesbosch transporteren naar zuiveringsinstallaties in Spijkenisse en Rotterdam. Per uur kan er 10.000 m3 water doorheen. Dat is de inhoud van vier wedstrijdwembaden. De buizen zijn zo groot, dat een volwassene er doorheen kan lopen.

Het waterbedrijf vervang eerst de ene buis, daarna de andere. Het water moet dus tijdelijk door één buis. Om dat mogelijk te maken, staat er bij Spijkenisse een noodinlaat die water uit de Oude Maas oppompt. Ook wordt de klus expres nu uitgevoerd, omdat we nu minder water verbruiken dan bij warm weer.

De werkzaamheden zijn in mei klaar.

Lees ook

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

IMG_4183

Werkzaamheden Spuiboulevard bij Stadskantoor van start

De werkzaamheden aan de Spuiboulevard bij het Stadskantoor in Dordrecht zijn gestart. De gemeente legt een tijdelijke rijbaan aan en het voetpad langs het water wordt verlengd. Daarmee wordt het gebied klaargemaakt voor de verdere ontwikkeling van de nieuwe stadsbuurt.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.