gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Evides vervangt enorme waterbuizen

Waterbedrijf Evides vervangt in Dordrecht delen van twee waterleidingen. Het gaat om de grootste leidingen die het bedrijf gebruikt. De nieuwe buizen zijn steviger.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bouwput van Evides ligt pal naast de A16. Langs die snelweg wordt een nieuwe toegangsweg aangelegd voor het nog te ontwikkelen bedrijventerrein Dordtse Kil 4. De nieuwe buizen moeten straks het gewicht aankunnen van meters grond met een weg erbovenop. Het waterbedrijf neemt geen risico en verstevigt de fundering en plaatst nieuwe manshoge buizen.

Het gaat om twee buizen die het water uit spaarbekkens in de Biesbosch transporteren naar zuiveringsinstallaties in Spijkenisse en Rotterdam. Per uur kan er 10.000 m3 water doorheen. Dat is de inhoud van vier wedstrijdwembaden. De buizen zijn zo groot, dat een volwassene er doorheen kan lopen.

Het waterbedrijf vervang eerst de ene buis, daarna de andere. Het water moet dus tijdelijk door één buis. Om dat mogelijk te maken, staat er bij Spijkenisse een noodinlaat die water uit de Oude Maas oppompt. Ook wordt de klus expres nu uitgevoerd, omdat we nu minder water verbruiken dan bij warm weer.

De werkzaamheden zijn in mei klaar.

Lees ook

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam.png

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.

kat vermist.png

Remco ziet kat met 20 kilometer per uur verdwijnen: 'Is op e-bike meegenomen'

Wie heeft de 1,5 jaar oude kat Oscar gezien? Het beestje verdween afgelopen zaterdag op hoge snelheid uit zijn vertrouwde omgeving Rijsoord en is voor het laatst gezien in Dordrecht. Oscar is waarschijnlijk op een e-bike meegenomen, maar waarom? Baasje Remco van Die zit met de handen in het haar: 'Het is mijn maatje.'

luchtalarm 02.png

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.

WhatsApp-Image-2026-05-07-at-15.06.18-768x576.jpeg

Slecht wegdek Rijksstraatweg aangepakt: let op omleidingen

De Rijksstraatweg in Ridderkerk wordt vernieuwd. Het wegdek is beschadigd en heeft scheuren, dus is er een nieuwe laag asfalt nodig. Ridderkerkers krijgen daarom in de maand juni op verschillende plekken te maken met omleidingen.

kat dierenarts Pexels.jpg

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008.jpg

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.