gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Evides vervangt enorme waterbuizen

Waterbedrijf Evides vervangt in Dordrecht delen van twee waterleidingen. Het gaat om de grootste leidingen die het bedrijf gebruikt. De nieuwe buizen zijn steviger.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bouwput van Evides ligt pal naast de A16. Langs die snelweg wordt een nieuwe toegangsweg aangelegd voor het nog te ontwikkelen bedrijventerrein Dordtse Kil 4. De nieuwe buizen moeten straks het gewicht aankunnen van meters grond met een weg erbovenop. Het waterbedrijf neemt geen risico en verstevigt de fundering en plaatst nieuwe manshoge buizen.

Het gaat om twee buizen die het water uit spaarbekkens in de Biesbosch transporteren naar zuiveringsinstallaties in Spijkenisse en Rotterdam. Per uur kan er 10.000 m3 water doorheen. Dat is de inhoud van vier wedstrijdwembaden. De buizen zijn zo groot, dat een volwassene er doorheen kan lopen.

Het waterbedrijf vervang eerst de ene buis, daarna de andere. Het water moet dus tijdelijk door één buis. Om dat mogelijk te maken, staat er bij Spijkenisse een noodinlaat die water uit de Oude Maas oppompt. Ook wordt de klus expres nu uitgevoerd, omdat we nu minder water verbruiken dan bij warm weer.

De werkzaamheden zijn in mei klaar.

Lees ook

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

bus streekbus Qbuzz

Let op: woensdag rijden de meeste bussen in onze streek niet

Mensen die normaal gesproken met de bus van Qbuzz van A naar B reizen, hebben woensdag een kleine kans dat de bus ook rijdt. Vakbonden CNV en FNV organiseren een landelijke ov-staking in het streekvervoer en buschauffeurs bepalen zelf in hoeverre ze hier aan meedoen.