gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Evides vervangt enorme waterbuizen

Waterbedrijf Evides vervangt in Dordrecht delen van twee waterleidingen. Het gaat om de grootste leidingen die het bedrijf gebruikt. De nieuwe buizen zijn steviger.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De bouwput van Evides ligt pal naast de A16. Langs die snelweg wordt een nieuwe toegangsweg aangelegd voor het nog te ontwikkelen bedrijventerrein Dordtse Kil 4. De nieuwe buizen moeten straks het gewicht aankunnen van meters grond met een weg erbovenop. Het waterbedrijf neemt geen risico en verstevigt de fundering en plaatst nieuwe manshoge buizen.

Het gaat om twee buizen die het water uit spaarbekkens in de Biesbosch transporteren naar zuiveringsinstallaties in Spijkenisse en Rotterdam. Per uur kan er 10.000 m3 water doorheen. Dat is de inhoud van vier wedstrijdwembaden. De buizen zijn zo groot, dat een volwassene er doorheen kan lopen.

Het waterbedrijf vervang eerst de ene buis, daarna de andere. Het water moet dus tijdelijk door één buis. Om dat mogelijk te maken, staat er bij Spijkenisse een noodinlaat die water uit de Oude Maas oppompt. Ook wordt de klus expres nu uitgevoerd, omdat we nu minder water verbruiken dan bij warm weer.

De werkzaamheden zijn in mei klaar.

Lees ook

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

BootWantij

Gemeente wil waterboa’s meer bevoegdheden geven na zomer vol snelheidsovertredingen

Dordtse handhavers controleren deze dagen extra op het water. Dankzij hogere temperaturen is er op de Wantij in Dordrecht meer recreatievaart. Het gevolg: meer overlast. Een nadeel: ondanks extra controle mogen handhavers slechts beperkt beboeten op snelheidsovertredingen.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.