Dordrecht, Netherlands

Ex-medewerksters lycrafabriek DuPont naar rechter na miskramen

Vijftien medewerkers van DuPont in Dordrecht eisen een schadevergoeding en excuses omdat ze jaren zijn blootgesteld aan giftige stoffen. Ze zijn naar de rechter gestapt.
Petra Scheurwater | 24 februari 2020 18:18 | Aangepast op 24 februari 2020 18:18
De slachtoffers werkten jarenlang in de lycrafabriek, zonder dat ze beschermd waren tegen giftige dampen. Als gevolg daarvan kregen ze te maken met miskramen en onvruchtbaarheid, schrijft Rijnmond.

De slachtoffers zijn al sinds 2016 samen met het Bureau Beroepsziekten van de FNV bezig de schade te verhalen op de chemiereus DuPont. Chemours, zoals het bedrijf nu heet heeft tot nu toe niet gereageerd.

Lees ook

Gemeente heeft eindelijk een doel voor ogen voor Biesboschhal

De Biesboschhal in Dordrecht wordt een congrescentrum, in handen van bedrijf Next Venue. Dat bevesti...

Ziekenhuis weigert zoon van terminale moeder na doodsbedreiging, man ontkent en wil ziekenhuis weer in

Een 47-jarige man mag een jaar lang het Albert Schweitzer Ziekenhuis (ASz) niet meer in. Hij zou in ...

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...