Dordrecht, Netherlands

Examenuitslag havisten Insula college valt tegen

De examenuitslagen van de havisten van het Insula college vallen erg tegen. Maar 65% van de leerlingen is in één keer geslaagd.
Stefani Romani | 16 juni 2015 15:24 | Aangepast op 16 juni 2015 15:24
Deze week doen veel leerlingen herexamen om hun diploma alsnog in de wacht te slepen. Voor 15% heeft dat al geen zin meer, zij zijn direct gezakt. “We verwachtten van tevoren dat rond de 70% in één keer zou slagen. Dat viel helaas enorm tegen”, aldus de directeur van het Insula college, Marien Smits.

Maar er is ook positief nieuws. De vwo’ers van het Insula college hebben het namelijk erg goed gedaan en presteerde beter dan vorig jaar. “Dit resultaat moeten we niet vergeten. We hebben de uitslag dan ook met een lach en een traan ontvangen”, aldus Marien Smits.


Ondanks dat de school verwacht dat na de herexamens 75 tot 80% van alle havisten alsnog geslaagd is, komt er een onderzoek naar de tegenvallende resultaten. Nu kunnen ze hier nog geen duidelijkheid over geven. De havisten van het Insula college zijn niet de enige die slechter hebben gepresteerd dan verwacht, ook de resultaten van het Stedelijk Dalton Lyceum vielen tegen. 

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Rechtbank: Nederlandse Staat doet genoeg om PFAS-problemen tegen te gaan

De Nederlandse Staat doet voldoende om de verspreiding van PFAS tegen te gaan. Dat is de uitspraak v...

Ziekenhuis stelt operaties uit vanwege griepgolf: 'Veel patiënten met griepklachten'

Het Albert Schweitzer ziekenhuis heeft noodgedwongen operaties uit moeten stellen vanwege een griepg...

Helft minder treinen op MerwedeLingelijn door verzakte dijk

Er rijden woensdagmiddag minder treinen tussen Dordrecht en Gorinchem. Volgens vervoerder Qbuzz is e...

Gratis boompjes en struiken halen op Valentijnsdag

In plaats van een bos rozen of een doosje chocola, kunnen Dordtenaren aankomende Valentijnsdag grat...

Zwembad Papendrecht hele dag gesloten na brand, diplomazwemmen afgelast

Het zwembad in Papendrecht heeft woensdagochtend te maken gehad met een brand. In de kelder was rond...

Spandoeken, vuurwerk en nuance: drukgezocht protest tegen azc in dit dorp

Met Nederlandse vlaggen, spandoeken en rokende fakkels trok een flinke stoet van zo’n duizend demons...