Dordrecht, Netherlands

Examenuitslag havisten Insula college valt tegen

De examenuitslagen van de havisten van het Insula college vallen erg tegen. Maar 65% van de leerlingen is in één keer geslaagd.
Stefani Romani | 16 juni 2015 15:24 | Aangepast op 16 juni 2015 15:24
Deze week doen veel leerlingen herexamen om hun diploma alsnog in de wacht te slepen. Voor 15% heeft dat al geen zin meer, zij zijn direct gezakt. “We verwachtten van tevoren dat rond de 70% in één keer zou slagen. Dat viel helaas enorm tegen”, aldus de directeur van het Insula college, Marien Smits.

Maar er is ook positief nieuws. De vwo’ers van het Insula college hebben het namelijk erg goed gedaan en presteerde beter dan vorig jaar. “Dit resultaat moeten we niet vergeten. We hebben de uitslag dan ook met een lach en een traan ontvangen”, aldus Marien Smits.


Ondanks dat de school verwacht dat na de herexamens 75 tot 80% van alle havisten alsnog geslaagd is, komt er een onderzoek naar de tegenvallende resultaten. Nu kunnen ze hier nog geen duidelijkheid over geven. De havisten van het Insula college zijn niet de enige die slechter hebben gepresteerd dan verwacht, ook de resultaten van het Stedelijk Dalton Lyceum vielen tegen. 

Meest gelezen

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

NOS | Redactie Streek 56 | 22 jan 2026 12:30

Dordrecht krijgt voor het eerst nachtwinkels, mogelijke start dit jaar

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 22 jan 2026 17:03

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Rijnmond | 27 jan 2026 19:22

Lees ook

Waterschap helpt bij bestrijding van muskusratten, in 2034 moeten ze zijn uitgeroeid

Waterschap Rivierenland helpt andere waterschappen de bestrijding van muskusratten op te voeren. Het...

Grote stroomstoring treft 4500 huishoudens

Een stroomstoring in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond meer dan 4500 huishoudens en bedrijven g...

28 bomen maken zich klaar voor verhuizing: 'Ze worden vaak gekapt als het niet past'

In het centrum van Dordrecht vindt deze week 's nachts een monsteroperatie plaats. In totaal 28 lind...

Man wil met 5 kilo xtc-pillen naar Frankrijk, maar wordt betrapt op de A16

Voor zijn garagebedrijf koopt Karim S. (39) een auto in Nederland. Op de terugweg naar Frankrijk nee...

Opvangen asielzoekers in hartje Papendrecht mag: bezwaar bewoners afgewezen

De voorzieningsrechter heeft beslist dat de opvanglocatie voor 80 vluchtelingen in het centrum van P...

Gas- en waterleiding geraakt bij werkzaamheden in Dordrecht, Stedin en Evides opgeroepen

In de Einsteinstraat in Dordrecht is dinsdagochtend een gaslekkage geweest. Tijdens graafwerkzaamhed...