gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Examenuitslag havisten Insula college valt tegen

De examenuitslagen van de havisten van het Insula college vallen erg tegen. Maar 65% van de leerlingen is in één keer geslaagd.

Stefani Romani |  | Aangepast op
Deze week doen veel leerlingen herexamen om hun diploma alsnog in de wacht te slepen. Voor 15% heeft dat al geen zin meer, zij zijn direct gezakt. “We verwachtten van tevoren dat rond de 70% in één keer zou slagen. Dat viel helaas enorm tegen”, aldus de directeur van het Insula college, Marien Smits.

Maar er is ook positief nieuws. De vwo’ers van het Insula college hebben het namelijk erg goed gedaan en presteerde beter dan vorig jaar. “Dit resultaat moeten we niet vergeten. We hebben de uitslag dan ook met een lach en een traan ontvangen”, aldus Marien Smits.


Ondanks dat de school verwacht dat na de herexamens 75 tot 80% van alle havisten alsnog geslaagd is, komt er een onderzoek naar de tegenvallende resultaten. Nu kunnen ze hier nog geen duidelijkheid over geven. De havisten van het Insula college zijn niet de enige die slechter hebben gepresteerd dan verwacht, ook de resultaten van het Stedelijk Dalton Lyceum vielen tegen. 

Lees ook

genomineerde gehaktbal

Landelijke finale: Draait Jakob de beste ballen?

Slagerij Gelderblom Sterrenburg heeft mogelijk de beste gehaktbal van Nederland in de winkel liggen. De slagerij is genomineerd voor de ‘Top 10 Lekkerste Bal Gehakt 2026’ door de Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS). “Daar zijn we heel erg trots op”, zegt slager Jakob Simons.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.