Dordrecht, Netherlands

Exotische plantjes aan Dordtse muren

Als je door de stad loopt zou het je misschien niet opvallen, maar in Dordrecht zijn veel muurplantjes. En bijzonder genoeg voor de natuurvereniging Eiland IJsselmonde uit Ridderkerk om eens te komen kijken naar de muren.
Dennis Koorevaar | 21 augustus 2019 16:36 | Aangepast op 21 augustus 2019 16:36
Een groep natuurliefhebbers liep woensdagmiddag rondom de Grote Kerk op zoek naar zeldzame plantjes aan de muren. Ze zitten niet alleen aan kademuren, maar aan iedere muur kan een een plantje zitten.

Volgens Reiny Bouwer is de stadsnatuur ook heel mooi. "Als je de natuur in gaat is het vaak bos, of weiland. In de stad zijn ook zo veel mooie dingen te zien."

In een half uur waren de natuurliefhebbers 10 meter verder. Reiny vertelt: "Soms is het nog erger hoor. Dan doen we wel langer over een korter stukje."

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...