gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.