gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.