Dordrecht, Netherlands

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.
Gert van der Steen | 21 december 2015 11:46 | Aangepast op 21 december 2015 11:46
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...