gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.

man te water jachthaven

Man gered uit water na val in jachthaven

Een man is dinsdagavond in het water gevallen van de jachthaven Westergoot in Dordrecht. De man is per ambulance naar het ziekenhuis gebracht.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.