gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

sliedrecht baanhoek

Werk aan verzakt spoortalud van start: dit gaat er gebeuren

ProRail start komende week met de maandenlange herstelwerkzaamheden aan het spoortalud bij station Sliedrecht Baanhoek. Het talud is vervormd en moet verstevigd worden. De treinen blijven rijden.

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.