gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expertisecentrum in ASz

Minister Schippers van Volksgezondheid heeft de polikliniek van het Albert Schweitzerziekenhuis voor behandeling van iRPF erkend als ‘nationaal expertisecentrum zeldzame ziekte’.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Hier worden mensen uit heel Noord-West-Europa met deze aandoening behandeld. De ziekte is een chronische ontsteking achterin de buik, die maar bij 1,3 op de 100.000 mensen voorkomt. Maar internist dr Van Bommel behandelt toch zo’n 300 patiënten. Daarmee is hij één van de twee autoriteiten op dit gebied in Europa.

De polikliniek is getoetst op kwaliteit van de zorg, het unieke karakter en het wetenschappelijk onderzoek. Dat een regionaal ziekenhuis zo’n expertisecentrum binnen de muren heeft is vrij uitzonderlijk. Gewoonlijk zijn die te vinden in academische ziekenhuizen. Bestuursvoorzitter Van der Meer is dan ook trots dit centrum in huis te hebben. 

Bijzonder aan de behandeling is, dat dr. Van Bommel een borstkankerhormoon voorschrijft, terwijl de standaardbehandeling in de literatuur gebruik maakt van corticosteroïden. Volgens Van Bommel kan de toepassing van dit hormoon, tamoxifen, de ontsteking vaak vrijwel helemaal terugdringen en heeft het weinig bijwerkingen, in tegenstelling tot corticosteroïden als prednison.

Lees ook

albertschweitzerasz

Dit ziekenhuis plaatst jaarlijks vijf tot zeven patiënten op zwarte lijst: 'Jaar lang geen verpleging'

Van doodsbedreigingen tot schoppen, duwen en slaan: zorgmedewerkers krijgen steeds vaker te maken met agressie. Soms gaat dit zo ver, dat ziekenhuizen de bezoekers en patiënten op een zwarte lijst zetten. "Vaak gebeurt dit onder invloed van drank of drugs", zegt het Albert Schweitzer Ziekenhuis tegen Rijnmond.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

rijnmondweerfoto

Deze week weinig regen en temperatuur loopt op, mogelijk zonnig weekend

De meteorologische herfst begint dinsdag. Maar wie dan meteen denkt aan regen, wind en een dikke jas, komt voorlopig bedrogen uit. Het weer heeft namelijk helemaal geen haast om afscheid te nemen van de zomer.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.