gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expositie 'De Eenzame Rups' in Brugwachtershuisje geopend

389b0699c51e1d0f3926189c863f8fc4

Het brugwachtershuisje van de Draaibrug is donderdag officieel geopend met de nieuwe tijdelijke eigenaar. Maatschappelijk werkster Petra Roelofs overtuigde de Stichting Brugwachtershuisjes met haar idee 'de eenzame rups', vernoemd naar het gelijknamige boek dat ze eerder schreef.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De opening was, niet geheel toevallig, op de dag waarop de Week tegen Eenzaamheid begon. Met de expositie vraagt ze aandacht voor eenzaamheid en wil ze samen met kunstenaars en maatschappelijke initiatieven een beweging vormen voor nieuwe initiatieven tegen eenzaamheid.

"Ik zag dat ze kunstenaars, maatschappelijke initiatieven en ondernemers zochten", vertelt Roelofs. "Toen dacht ik: ik loop al heel lang ermee dat ik met dit boek eigenlijk een soort start en inspiratie wil zijn om met iedereen die hierin iets wil doen een een beweging te vormen en van daaruit dingen in de maatschappij neer te kunnen zetten."

'De Eenzame Rups' is nog tot het einde van oktober te zien.

Lees ook

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026

Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

auto in sloot Rid

Auto komt in sloot terecht

In Ridderkerk is dinsdagavond een auto in een sloot terechtgekomen. Dat gebeurde aan de Vlasstraat. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt.

studiodewitt

Een nieuwe Studio De Witt: presentator Ronald Roël te gast

Hoofdgast in Studio De Witt is zaterdag Ronald Roël. De radiomaker, die jarenlang de Zwijndrechtse politiek op de voet volgde, zet een punt achter zijn lokale radiocarrière. Als interviewer en presentator van ATOS Radio groeide hij uit tot een bekend gezicht van de lokale omroep.