gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expositie 'De Eenzame Rups' in Brugwachtershuisje geopend

389b0699c51e1d0f3926189c863f8fc4

Het brugwachtershuisje van de Draaibrug is donderdag officieel geopend met de nieuwe tijdelijke eigenaar. Maatschappelijk werkster Petra Roelofs overtuigde de Stichting Brugwachtershuisjes met haar idee 'de eenzame rups', vernoemd naar het gelijknamige boek dat ze eerder schreef.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De opening was, niet geheel toevallig, op de dag waarop de Week tegen Eenzaamheid begon. Met de expositie vraagt ze aandacht voor eenzaamheid en wil ze samen met kunstenaars en maatschappelijke initiatieven een beweging vormen voor nieuwe initiatieven tegen eenzaamheid.

"Ik zag dat ze kunstenaars, maatschappelijke initiatieven en ondernemers zochten", vertelt Roelofs. "Toen dacht ik: ik loop al heel lang ermee dat ik met dit boek eigenlijk een soort start en inspiratie wil zijn om met iedereen die hierin iets wil doen een een beweging te vormen en van daaruit dingen in de maatschappij neer te kunnen zetten."

'De Eenzame Rups' is nog tot het einde van oktober te zien.

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.