Dordrecht, Netherlands

Expositie in etalage V&D-gebouw verlengd

Onder de noemer Etalage.art zijn sinds april allerlei bijzondere werken te bewonderen in de etalages van het voormalige V&D-gebouw. De kunstenaars zijn met de gemeente overeengekomen dat die werken voorlopig mogen blijven staan; de tentoonstelling wordt verlengd tot eind september.
Marjolein Vos | 8 juli 2021 09:15 | Aangepast op 8 juli 2021 09:15
Onder de noemer Etalage.art zijn sinds april allerlei bijzondere werken te bewonderen in de etalages van het voormalige V&D-gebouw. De kunstenaars zijn met de gemeente overeengekomen dat die werken voorlopig mogen blijven staan; de tentoonstelling wordt verlengd tot eind september.

Het project wordt geleid door Boris Gunst (Stichting Beeldende Kunst), Iconoclash, Pictura en David Timmer (DOOR). Hiermee willen zij de grote leegstand in de historische binnenstad nog enigszins benutten, maar ook aandacht vragen voor de kunstsector die in de problemen zit door de coronamaatregelen. “Daarom brengt SBK kunst naar buiten als medicijn tegen de leegte van deze tijd, in samenwerking met Dordtse kunstenaars.”


Bekende Dordtse namen als Arno Coenen, Elise 't Hart, Herman Lamers, Daniël Arthuus en Yvo van der Vat zijn uitgenodigd om de verschillende etalages vorm te geven en kunstwerken te selecteren. Ook Erwin Olaf, Lily van der Stokker, Teun Hocks en Richard Hefti en een hoop aanstormend talent zijn betrokken bij het project. De etalages van het V&D-gebouw vormen het decor voor hun kunstwerken, die voorbijgangers moeten prikkelen. QR-codes op de ramen bieden informatie over de kunst.


Etalage.art wil laten zien dat commerciële belangen en autonome kunst elkaar niet hoeven uit te sluiten. “Kunstenaars hebben expositieruimte nodig en de winkeliers hebben behoefte aan een invulling van hoge kwaliteit. Na een aanvraag van Winkelcentrum Statenplein, die baat heeft bij opvulling na de jarenlange leegstand in de binnenstad van Dordrecht als gevolg van het faillissement van V&D, sloegen de kunstinstellingen, kunstenaars en ondernemers de handen ineen.” Dat leidde tot een expositie die, ondanks de lockdown, toch doorgang heeft kunnen vinden, en daar zijn de makers trots op: “Een primeur die naast het werk ook de vindingrijkheid van de kunstsector tentoonstelt.”


Wie inmiddels uitgekeken is op de werken die nu in de etalge staan: niet getreurd. Vanaf volgende week wordt er nieuwe kunst achter de ramen gezet.


RTV Dordrecht maakte in april een reportage over het project Etalage.art.


Lees ook

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...

Einde WK darts voor Plaisier: gemiste wedstrijdpijlen doen hem de das om

Darter Wesley Plaisier is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken van het WK in Londen. De 3...

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...