Dordrecht, Netherlands

Expositie over in Dordt geboren schilder

Zalencentrum Mariënhof in Amersfoort exposeert schilderijen van schilder Johan Traarbach. De expressionist is geboren in Dordrecht. Hij overleed in 2006.
Peter Tromp | 15 november 2016 12:50 | Aangepast op 15 november 2016 12:50
Op de overzichtstentoonstelling zijn 40 werken te zien. Twee daarvan gaan over Dordrecht. Traarbach maakte in totaal 400 kunstwerken.

Aanleiding voor de expositie is het verschijnen van een boek over de schilder. “Het doek dat nooit komt” heet het en het is geschreven door een journalist uit Amersfoort. Hij bracht eerder dit jaar 50 schilderijen van Traarbach bij elkaar om te fotograferen voor het boek dat binnenkort verschijnt.

Johan Traarbach is in 1920 geboren in Dordrecht. Op zijn vierde verhuisde hij met zijn ouders naar Amersfoort. Daar groeide hij op en ging ater werken als huisschilder en tekenleraar. Hij wordt gezien als een belangrijke Amersfoortse schilder en maakte vele stadsgezichten. Hij overleed op 86-jarige leeftijd.

De expositie in Mariënhof opent 29 november en duurt tot en met 15 januari.

Lees ook

De Stemming in Hendrik-Ido-Ambacht: ‘Ik erger me wel echt aan zwerfafval’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Dordrecht Kiest: Vierde debat donderdag te zien op TV Dordrecht

Het vierde en laatste lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 uur te zien...

Minder toeristenverkeer door komst transferium: 'Inwoner mag blij zijn'

Bezoekers van het Werelderfgoed Kinderdijk kunnen vanaf nu hun auto kwijt op het nieuwe transferium....

Drie duels in zeven dagen: De Plucheplakkers over vol programma FC Dordrecht

Voor de dertigste keer dit seizoen komen de Plucheplakkers bijeen voor een nieuwe aflevering. Daarin...

Burgemeester sluit woning na vondst drugs en tienduizenden euro's cash

In een woning aan de Uranusstraat in Zwijndrecht is een handelshoeveelheid van 100,89 kilo hasj en t...

Een zegen of niet meer van deze tijd? Discussie om zondagsrust in deze gemeente

Ondernemers mogen zelf beslissen of zij op zondag de deuren openen. Dat vindt het merendeel van de a...