gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Expositie van Parijs naar Dordrechts Museum

61850b22ff94bebc7036ca5f91f04e24

De 19e eeuwse schilder Willem Bastiaan Tholen krijgt vanaf februari een expositie in Dordrecht onder de naam ‘Een Gelukkige Natuur’. De expositie is op dit moment te zien in Parijs.

Matthijs Meerman |  | Aangepast op
De tentoonstelling is het resultaat van een internationale samenwerking tussen Fondation Custodia en het Dordrechts Museum, afgelopen zaterdag is de expositie geopend in Parijs. In de tentoonstelling zijn er meer dan honderd schilderijen en tachtig tekeningen en etsen te zien. Er zijn nog nooit zoveel kunstwerken van deze schilder in één tentoonstelling gezien.

Willem Bastiaan Tholen was één van de meest talentvolle en succesvolle schilders van zijn tijd. Hij won veel prijzen en zijn kunst werd over de hele wereld verkocht. Na zijn dood werd zijn werk vooral populair bij verzamelaars, maar volgens het Dordrechts Museum is het nu ook tijd om het grote publiek kennis met hem te laten maken.

De expositie is vanaf 9 februari te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

Schermafdruk op 2026-10-02 11-48-08

Op Pad Met Ad: verschillende meningen over het 'Jetten-kabinet’

In een nieuwe aflevering van 'Op Pad Met Ad' gaat presentator Ad van den Herik de straat op in Dordrecht. Hij vraagt inwoners wat zij vinden van het kabinet-Jetten. De meningen lopen uiteen. Zo noemt een bewoner het kabinet ‘hectisch’ en zou hij het graag anders zien.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

riversidecarclassic25

Kinderen mogen meerijden in klassieke auto's bij Riverside Car Classic

De Riverside Car Classic gaat zaterdag voor de achtste keer van start. Dit evenement, waarbij zo’n 40 klassieke auto’s meedoen, start langs de Oude Maas aan de Laan der Verenigde Naties bij Ames Cupra. Aan het eind van de route mogen ook kinderen instappen.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.