Dordrecht, Netherlands

Expositie van Parijs naar Dordrechts Museum

De 19e eeuwse schilder Willem Bastiaan Tholen krijgt vanaf februari een expositie in Dordrecht onder de naam ‘Een Gelukkige Natuur’. De expositie is op dit moment te zien in Parijs.
Matthijs Meerman | 25 september 2019 10:34 | Aangepast op 25 september 2019 10:34
De tentoonstelling is het resultaat van een internationale samenwerking tussen Fondation Custodia en het Dordrechts Museum, afgelopen zaterdag is de expositie geopend in Parijs. In de tentoonstelling zijn er meer dan honderd schilderijen en tachtig tekeningen en etsen te zien. Er zijn nog nooit zoveel kunstwerken van deze schilder in één tentoonstelling gezien.

Willem Bastiaan Tholen was één van de meest talentvolle en succesvolle schilders van zijn tijd. Hij won veel prijzen en zijn kunst werd over de hele wereld verkocht. Na zijn dood werd zijn werk vooral populair bij verzamelaars, maar volgens het Dordrechts Museum is het nu ook tijd om het grote publiek kennis met hem te laten maken.

De expositie is vanaf 9 februari te zien in het Dordrechts Museum.

Lees ook

Meerdere auto's uitgebrand in Sliedrecht

In Sliedrecht zijn in de nacht van zondag op maandag twee auto’s uitgebrand. Dat gebeurde aan de Kar...

Twee Papendrechters vast na steekpartij waarbij 18-jarige gewond raakte

De politie heeft zondag twee 20-jarige mannen uit Papendrecht aangehouden voor een steekpartij in de...

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...