gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra dijkinspectie door Waterschap

92fb5fa612ebb039ffe5c95dbc0c50b3

Twee keer per jaar worden de 30 kilometer Dordtse dijk gecontroleerd door het Waterschap. In het voorjaar en in het najaar. Maar vanwege de extreme droogte worden er deze week extra inspecties uitgevoerd. Want alles moet in orde zijn voor het stormseizoen begint.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Heel nauwkeurig wordt de Wantijdijk bekeken door René Duinen en Luuk Dephoorn. "We letten op allerlei dingen," vertelt Duinen. "Of er scheuren in de dijk zitten of er onkruid staat. Ook kijken we naar de kleur van het gras, want dat is heel belangrijk." Het gras houdt de grond bij elkaar en werkt als een soort vloerbedekking. Bij hoog water kunnen golven de aarde zo veel minder makkelijk wegspoelen.

Alle informatie die de medewerkers van het Waterschap verzamelen wordt opgeslagen in een speciaal daarvoor ontwikkelde app. "Alles wordt zo direct doorgestuurd en uiteindelijk verzameld en geanalyseerd," vertelt Duinen. "Zonodig wordt er ingegrepen".

De extreme droogte van de afgelopen weken heeft er voor gezorgd dat het gras wel is aangetast. Er zitten veel gele plekken in het het tapijt. Mogelijk gaat het Waterschap delen opnieuw inzaaien, in de hoop dat het in september dan weer groen is. Maar er hoeven verder geen maatregelen genomen te worden. "De conditie van de dijken is over het algemeen acceptabel. We zitten voorlopig dus gewoon veilig in Dordt".

Lees ook

jan willem de jonge

Terug van reddingsmissie in Venezuela: Jan-Willem hielp mee na aardbevingen

Hoe zoek je naar mensen onder het puin na heftige aardbevingen? Jan-Willem de Jonge uit Dordrecht vertrok naar Venezuela, samen met ruim zestig andere hulpverleners van USAR Nederland. Daar werkte hij mee aan de reddingsoperatie na de zware aardbevingen die het land troffen op 24 juni.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

pillen, pixabay

Alblasserdamse vrouw (31) verstuurt verdovende middelen per post

Een 31-jarige Alblasserdamse vrouw is aangehouden omdat zij verdovende middelen via de post naar het buitenland heeft gestuurd. In haar woning werden bij de aanhouding nog duizenden pillen gevonden.

Ed Nijmeegse vierdaagse foto artikel

Ed volbrengt zijn 40e vierdaagse: 'Je wordt gedragen door het publiek'

Met schoenen die ietwat knelde en enkele blaren heeft Ed Grootveld uit Sliedrecht zijn 40e vierdaagse van Nijmegen volbracht. Na twee dagen bijkomen blikt hij terug op zijn avontuur: “Het gaat je niet in de koude kleren zitten.”

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.