gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra dijkinspectie door Waterschap

92fb5fa612ebb039ffe5c95dbc0c50b3

Twee keer per jaar worden de 30 kilometer Dordtse dijk gecontroleerd door het Waterschap. In het voorjaar en in het najaar. Maar vanwege de extreme droogte worden er deze week extra inspecties uitgevoerd. Want alles moet in orde zijn voor het stormseizoen begint.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Heel nauwkeurig wordt de Wantijdijk bekeken door René Duinen en Luuk Dephoorn. "We letten op allerlei dingen," vertelt Duinen. "Of er scheuren in de dijk zitten of er onkruid staat. Ook kijken we naar de kleur van het gras, want dat is heel belangrijk." Het gras houdt de grond bij elkaar en werkt als een soort vloerbedekking. Bij hoog water kunnen golven de aarde zo veel minder makkelijk wegspoelen.

Alle informatie die de medewerkers van het Waterschap verzamelen wordt opgeslagen in een speciaal daarvoor ontwikkelde app. "Alles wordt zo direct doorgestuurd en uiteindelijk verzameld en geanalyseerd," vertelt Duinen. "Zonodig wordt er ingegrepen".

De extreme droogte van de afgelopen weken heeft er voor gezorgd dat het gras wel is aangetast. Er zitten veel gele plekken in het het tapijt. Mogelijk gaat het Waterschap delen opnieuw inzaaien, in de hoop dat het in september dan weer groen is. Maar er hoeven verder geen maatregelen genomen te worden. "De conditie van de dijken is over het algemeen acceptabel. We zitten voorlopig dus gewoon veilig in Dordt".

Lees ook

fotosextortion

Zwijndrechtenaar (23) vast voor kinderporno en seksuele afpersing

De politie heeft afgelopen vrijdag een 23-jarige man uit de gemeente Zwijndrecht aangehouden. Hij wordt verdacht van het vervaardigen en bezitten van kinderporno. Daarnaast zou hij online minderjarige meisjes en jonge vrouwen seksueel hebben afgeperst.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

Wantijbad vol

Bestuur Wantijbad reageert op duik in gesloten zwembad: ‘Licht onhandig’

Medewerkers van het Wantijbad namen vrijdag 26 juni tijdens code rood met hun families een verfrissende duik in een verder gesloten zwembad. Het bestuur noemt nu de situatie "licht onhandig”, blijkt uit beantwoording van wethouder Marc Merx op politieke vragen.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.