gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra dijkinspectie door Waterschap

92fb5fa612ebb039ffe5c95dbc0c50b3.jpg

Twee keer per jaar worden de 30 kilometer Dordtse dijk gecontroleerd door het Waterschap. In het voorjaar en in het najaar. Maar vanwege de extreme droogte worden er deze week extra inspecties uitgevoerd. Want alles moet in orde zijn voor het stormseizoen begint.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Heel nauwkeurig wordt de Wantijdijk bekeken door René Duinen en Luuk Dephoorn. "We letten op allerlei dingen," vertelt Duinen. "Of er scheuren in de dijk zitten of er onkruid staat. Ook kijken we naar de kleur van het gras, want dat is heel belangrijk." Het gras houdt de grond bij elkaar en werkt als een soort vloerbedekking. Bij hoog water kunnen golven de aarde zo veel minder makkelijk wegspoelen.

Alle informatie die de medewerkers van het Waterschap verzamelen wordt opgeslagen in een speciaal daarvoor ontwikkelde app. "Alles wordt zo direct doorgestuurd en uiteindelijk verzameld en geanalyseerd," vertelt Duinen. "Zonodig wordt er ingegrepen".

De extreme droogte van de afgelopen weken heeft er voor gezorgd dat het gras wel is aangetast. Er zitten veel gele plekken in het het tapijt. Mogelijk gaat het Waterschap delen opnieuw inzaaien, in de hoop dat het in september dan weer groen is. Maar er hoeven verder geen maatregelen genomen te worden. "De conditie van de dijken is over het algemeen acceptabel. We zitten voorlopig dus gewoon veilig in Dordt".

Lees ook

thumbjeeeeeeeee.png

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

altviool.png

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001.png

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.

IMG_7637 (1).jpg

Dordt in Stoom van start met drukbezochte vlootschouw: ‘Hier doe je het voor’

Met de traditionele Vlootschouw is Dordt in Stoom 2026 vrijdagavond goed en wel begonnen. Vanaf de oevers konden duizenden bezoekers genieten van een prachtig schouwspel op het water. Ook het iconische schip De Majesteit voer mee, met onder andere de burgemeester van Dordrecht, Nanning Mol, aan boord. "Ik denk dat ik, net als alle andere Dordtenaren hier, een centimeter van trots gegroeid ben."

PSX_20260529_191757.jpg

Woonboerderij uitgebrand na blikseminslag

Een woonboerderij in Bleskensgraaf is vrijdagavond in vlammen opgegaan. Bij de brand kwam veel rook vrij.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10.jpg

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.