gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra dijkinspectie door Waterschap

92fb5fa612ebb039ffe5c95dbc0c50b3

Twee keer per jaar worden de 30 kilometer Dordtse dijk gecontroleerd door het Waterschap. In het voorjaar en in het najaar. Maar vanwege de extreme droogte worden er deze week extra inspecties uitgevoerd. Want alles moet in orde zijn voor het stormseizoen begint.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Heel nauwkeurig wordt de Wantijdijk bekeken door René Duinen en Luuk Dephoorn. "We letten op allerlei dingen," vertelt Duinen. "Of er scheuren in de dijk zitten of er onkruid staat. Ook kijken we naar de kleur van het gras, want dat is heel belangrijk." Het gras houdt de grond bij elkaar en werkt als een soort vloerbedekking. Bij hoog water kunnen golven de aarde zo veel minder makkelijk wegspoelen.

Alle informatie die de medewerkers van het Waterschap verzamelen wordt opgeslagen in een speciaal daarvoor ontwikkelde app. "Alles wordt zo direct doorgestuurd en uiteindelijk verzameld en geanalyseerd," vertelt Duinen. "Zonodig wordt er ingegrepen".

De extreme droogte van de afgelopen weken heeft er voor gezorgd dat het gras wel is aangetast. Er zitten veel gele plekken in het het tapijt. Mogelijk gaat het Waterschap delen opnieuw inzaaien, in de hoop dat het in september dan weer groen is. Maar er hoeven verder geen maatregelen genomen te worden. "De conditie van de dijken is over het algemeen acceptabel. We zitten voorlopig dus gewoon veilig in Dordt".

Lees ook

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

onderwijsmuseum

Opsteker voor dit museum, dat ook volgend jaar verder kan: ‘Hoopvol signaal’

Tóch goed nieuws voor het Nationaal Onderwijsmuseum. Het ministerie heeft voor komend jaar bijna zes ton subsidie klaarliggen, nu er gesprekken lopen over de structurele financiering van het museum. “We hoeven onze loyale medewerkers nu geen ontslag aan te zeggen”, reageert een opgeluchte interim-directeur Hans van de Bunte in radioprogramma Studio De Witt.

Ben Corino Studio De Witt

Directeur woningcorporatie Trivire te gast in Studio de Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt op Drechtstad FM in gesprek met Tinka Rood. Zij is directeur van woningcorporatie Trivire.

fotopersburobusink

Crowdfunding na omkomen tientallen duiven bij grote brand: 'Dit kunnen wij niet alleen'

“Het zijn niet alleen dieren die we zijn verloren, maar ook 25 jaar aan herinneringen, inzet en passie.” Halil Aynihan zag het duivenhok van hem en zijn vader aan de Arie Schaapweg afgelopen vrijdag in vlammen opgaan bij een grote brand op het volkstuinencomplex. Met een crowdfunding hopen zij hun hobby, de duivensport, weer stap voor stap te kunnen oppakken.