Dordrecht, Netherlands

Extra editie van “Ouwe Jonges”

Normaal blikken de heren terug op het Dordtse nieuws van de afgelopen maand, maar zondagavond wacht een extra editie, waarin Ron van de Ree, Ad van den Herik en Thijs Blom de uitslag van de Tweede Kamerverkiezingen nader bekijken en van hun eigen commentaar voorzien.
Fokko van der Straaten | 21 maart 2021 13:19 | Aangepast op 21 maart 2021 13:19
De flap-over van het ludieke Adviesbureau Picobello dient dit keer voor een serieus politiek overzicht. Hoe deden de diverse partijen het de afgelopen vier verkiezingen? Is ook Dordrecht op de rechtse toer en links op z’n retour? En op de vraag hoe snel er een nieuw kabinet zit mopperen de oude mannen er weer lustig op los.

Er wordt niet alleen terug, maar ook vooruit gekeken, want over een jaar zijn er al weer gemeenteraadsverkiezingen. Grootste verschil met afgelopen woensdag is dat in 2022 drie (lokale) partijen meedoen die er nu niet bij waren, maar in 2018 meer dan een kwart van de stemmen bemachtigden.

Ook deze aflevering wordt afgewisseld met korte fragmenten. We zien Dordtse kiezers bij een stembureau en horen Dordtse politici over de verkiezingsuitslag en de weg naar de kabinetsformatie. Of het weer bonje wordt aan de stamtafel van RTV Dordrecht? Het antwoord volgt zondag om 18.00 uur met een herkansing op woensdagavond.

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...