gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra fietsenstallingen bij stations

5d9e493099c88c59b1d511bc4192b1a1.jpg

Het moet komende tijd aantrekkelijker worden om met de fiets naar het station te gaan, want er komen fors meer nieuwe fietsenstallingen bij.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In totaal worden er in Zuid-Holland de komende jaren 2400 nieuwe plekken voor fietsen bijgeplaatst, nog bovenop de 4000 die momenteel gerealiseerd worden. Daarnaast wordt er onderzoek gedaan naar nog eens 1380 extra plekken bij station Dordrecht Centraal.

De fietsenstalling aan de zuidzijde van het station vormt een belangrijk speerpunt in de ontwikkeling van het gebied. De entree, grenzend aan het Weizigtpark, wordt nu nog ontsierd door vele fietsen en scooters. Met de grootschalige aanpak van de fietsenstalling komt hier verandering in.

Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid): "Dat op deze plek iets moet gebeuren, staat buiten kijf. De nieuwe fietsenstalling maakt van de zuidzijde een volwaardige, groene entree. De eerste blik als je aankomt vanuit het station is straks geen zee van fietsen meer, maar een prachtig park. Dat is uniek. Bovendien wordt het aantal plekken flink uitgebreid naar bijna 2100 fietsen. Daarmee wordt het aantrekkelijker om de fiets te pakken. Met dit onderzoeksgeld is deze voorziening weer een stap dichterbij."

In totaal investeren de provincie Zuid-Holland en de gemeenten de komende jaren 4,9 miljoen in de nieuwe stallingen. De staatssecretaris doet er nog eens 3,3 miljoen euro bij. Van de 2400 nieuwe fietsparkeerplekken zijn er 250 voor Dordrecht-Zuid en 200 voor station Stadspolders.

Wethouder Rik van der Linden: “Ik ben heel blij dat provincie Zuid-Holland, ProRail en het Rijk bijdragen aan de uitbreiding van de Dordtse stallingen. Dat is belangrijk voor de bereikbaarheid van de stad en bovendien worden de stations een aantrekkelijkere plek voor de reizigers."

Lees ook

merwelandne.png

Grote schrik na dodelijk ongeluk bij De Merwelanden: ‘Hier is bijna nooit toezicht’

Geschrokken reacties daags na het ongeluk bij Dordtse zwemplas de Merwelanden. Woensdagmiddag kwam een 18-jarige jongen niet meer boven na een duik in het water en overleed uiteindelijk in het ziekenhuis. Het roept vragen op over de toezicht bij de zwemplas: ‘Er staan hier vrijwel nooit toezichthouders.’

Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

pexelssliedrecht.png

Gemeente doet aangifte na online bedreigen gemeentebestuurders

De gemeente Sliedrecht heeft aangifte gedaan vanwege online uitingen richting gemeentebestuurders. Dat gebeurde nadat het COA eerder deze maand een vergunningsaanvraag voor een asielzoekerscentrum indiende. “Het is onacceptabel wanneer onze gemeentebestuurders worden beledigd, geïntimideerd of bedreigd”, zegt burgemeester Jan de Vries.

flexwoningenvlijkade.png

Eerste flexwoningen aan Dordtse Vlijkade op plek gehesen

De eerste flexwoningen voor Oekraïners aan de Dordtse Vlijkade staan op hun plek. Met een hijskraan zijn deze week de woningen, die gebouwd zijn in een fabriek, vanaf een dieplader op hun plek gehesen. Uiteindelijk moeten de achttien woningen plaats gaan bieden aan 98 Oekraïners.

asfalteringswerkzaamheden.png

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.

pexelswandeling.png

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.