gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra fietsenstallingen bij stations

5d9e493099c88c59b1d511bc4192b1a1

Het moet komende tijd aantrekkelijker worden om met de fiets naar het station te gaan, want er komen fors meer nieuwe fietsenstallingen bij.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In totaal worden er in Zuid-Holland de komende jaren 2400 nieuwe plekken voor fietsen bijgeplaatst, nog bovenop de 4000 die momenteel gerealiseerd worden. Daarnaast wordt er onderzoek gedaan naar nog eens 1380 extra plekken bij station Dordrecht Centraal.

De fietsenstalling aan de zuidzijde van het station vormt een belangrijk speerpunt in de ontwikkeling van het gebied. De entree, grenzend aan het Weizigtpark, wordt nu nog ontsierd door vele fietsen en scooters. Met de grootschalige aanpak van de fietsenstalling komt hier verandering in.

Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid): "Dat op deze plek iets moet gebeuren, staat buiten kijf. De nieuwe fietsenstalling maakt van de zuidzijde een volwaardige, groene entree. De eerste blik als je aankomt vanuit het station is straks geen zee van fietsen meer, maar een prachtig park. Dat is uniek. Bovendien wordt het aantal plekken flink uitgebreid naar bijna 2100 fietsen. Daarmee wordt het aantrekkelijker om de fiets te pakken. Met dit onderzoeksgeld is deze voorziening weer een stap dichterbij."

In totaal investeren de provincie Zuid-Holland en de gemeenten de komende jaren 4,9 miljoen in de nieuwe stallingen. De staatssecretaris doet er nog eens 3,3 miljoen euro bij. Van de 2400 nieuwe fietsparkeerplekken zijn er 250 voor Dordrecht-Zuid en 200 voor station Stadspolders.

Wethouder Rik van der Linden: “Ik ben heel blij dat provincie Zuid-Holland, ProRail en het Rijk bijdragen aan de uitbreiding van de Dordtse stallingen. Dat is belangrijk voor de bereikbaarheid van de stad en bovendien worden de stations een aantrekkelijkere plek voor de reizigers."

Lees ook

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

fotobusinkrijksstraagautoopzijnkant

Auto belandt op kant na botsing tegen boom

Een auto is in de nacht van donderdag op vrijdag op zijn kant terechtgekomen op de Rijksstraatweg in Dordrecht. Dat gebeurde nadat de wagen tegen een boom is gebotst.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.