gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra fietsenstallingen bij stations

5d9e493099c88c59b1d511bc4192b1a1.jpg

Het moet komende tijd aantrekkelijker worden om met de fiets naar het station te gaan, want er komen fors meer nieuwe fietsenstallingen bij.

Leo Roubos |  | Aangepast op
In totaal worden er in Zuid-Holland de komende jaren 2400 nieuwe plekken voor fietsen bijgeplaatst, nog bovenop de 4000 die momenteel gerealiseerd worden. Daarnaast wordt er onderzoek gedaan naar nog eens 1380 extra plekken bij station Dordrecht Centraal.

De fietsenstalling aan de zuidzijde van het station vormt een belangrijk speerpunt in de ontwikkeling van het gebied. De entree, grenzend aan het Weizigtpark, wordt nu nog ontsierd door vele fietsen en scooters. Met de grootschalige aanpak van de fietsenstalling komt hier verandering in.

Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid): "Dat op deze plek iets moet gebeuren, staat buiten kijf. De nieuwe fietsenstalling maakt van de zuidzijde een volwaardige, groene entree. De eerste blik als je aankomt vanuit het station is straks geen zee van fietsen meer, maar een prachtig park. Dat is uniek. Bovendien wordt het aantal plekken flink uitgebreid naar bijna 2100 fietsen. Daarmee wordt het aantrekkelijker om de fiets te pakken. Met dit onderzoeksgeld is deze voorziening weer een stap dichterbij."

In totaal investeren de provincie Zuid-Holland en de gemeenten de komende jaren 4,9 miljoen in de nieuwe stallingen. De staatssecretaris doet er nog eens 3,3 miljoen euro bij. Van de 2400 nieuwe fietsparkeerplekken zijn er 250 voor Dordrecht-Zuid en 200 voor station Stadspolders.

Wethouder Rik van der Linden: “Ik ben heel blij dat provincie Zuid-Holland, ProRail en het Rijk bijdragen aan de uitbreiding van de Dordtse stallingen. Dat is belangrijk voor de bereikbaarheid van de stad en bovendien worden de stations een aantrekkelijkere plek voor de reizigers."

Lees ook

zwembadcombifoto.jpg

Afschuw na explosie in entreehal zwembad: ‘Had anders kunnen aflopen’

Zwembad de Fakkel in Ridderkerk neemt na de explosie in de entreehal van afgelopen vrijdag geen extra maatregelen. Dat laat manager Ad Fransen weten. Hij is opgelucht dat niemand gewond raakte. “Een klein aantal mensen heeft het zien gebeuren, gelukkig op veilige afstand. Dit had natuurlijk anders kunnen aflopen.”

theo.jpg

De schoonvader van Theo (80) zat op een schip vol gevangenen, toen volgde een bombardement

Waar je ook bent, op 4 en 5 mei komen allerlei oorlogsverhalen bovendrijven. Zo ook tijdens het bevrijdingsontbijt in Dordrecht, waar Theo Broers (80) het relaas van zijn schoonvader doet, die op de Oostzee voor zijn leven vocht. “Hij was aan één kant helemaal verbrand en hij heeft een paar weken in het ziekenhuis gelegen.”

foto artikel 5 mei.jpg

5 mei in de streek: honderden mensen aan de wandel of de ontbijttafel

Waar we op 4 mei herdenken, vieren we op 5 mei feest. Feest dat we nu al 81 jaar bevrijd zijn. En dit feest wordt ook in onze streek gevierd. De hele dag zijn op verschillende plekken activiteiten te bezoeken. “Het is goed dat we een dag als vandaag samen vieren.”

fotowillem.jpg

Aanhouding na zware mishandeling Willem (70): 'Een hele goede zaak'

Goed nieuws voor de toegetakelde Willem uit Papendrecht: de verdachte die hem vorige week mishandelde, heeft zich bij de politie gemeld. Het gaat om een 18-jarige man uit Papendrecht. Hij is maandagavond aangehouden.

fotocorrado.png

Vrouw lastiggevallen, verdachte vrijgelaten: 'Te weinig bewijs'

Een vrouw is dit weekend lastiggevallen in het parkje tussen de Twintighoevenweg en de Krommedijk in Dordrecht. De vrouw werd in het park aangesproken door een man, die zijn broek en onderbroek had laten zakken. De verdachte werd aangehouden, maar inmiddels is de zaak geseponeerd door te weinig bewijs.

4mei.jpg

Kransen, speeches en twee minuten stilte in Dordrecht: ‘Herdenken is beseffen’

Doodse stilte voor twee minuten lang. Ook maandagavond stonden tienduizenden bewoners van Dordrecht stil bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog. Op het Sumatraplein, waar de grootste jaarlijkse ceremonie van de stad plaatsvindt, waren honderden mensen te vinden.