gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld naar verkeersknelpunten

af8edced0cdb012bc9be30dde8ee33b7.jpg

Het moet een stuk veiliger worden in Dordrecht. De gemeente wil de rest van deze collegeperiode, tot en met 2022, 450.000 euro per jaar uitgeven aan het oplossen van onveilige verkeerssituaties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de commissievergadering ging het dinsdagavond over het onderzoek dat is uitgevoerd naar de verkeersknelpunten in de stad. Gekeken werd naar het aantal ongelukken, maar ook naar onoverzichtelijkheid en ergenis. De gemeente riep daarbij de hulp in van de burgers. Dordtenaren mochten op een website zelf locaties aangeven die ze onveilig vonden. Daar is nu een top 20 uit samengesteld.

De VVD en Beter voor Dordt willen dat de gemeente de burgers ook betrekt bij het vervolg. "De verkeersdeskundigen kijken vanuit hun perspectief, die hebben hun kennis, maar onze burgers hebben de ervaring," vertelt Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt.


De CU/SGP pleit voor een aanpak waarbij er voorall op gelet wordt dat alle verkeersregels overal in de stad hetzelfde zijn. Dus niet bij de ene rotonde de fietsers voorgang geven en bij de andere niet. "Doe het eenduidig, maak logische keuzes," geeft Ingrid Klein-Hendriks het college mee.

De raad staat positief tegenover de plannen die het college nu heeft opgesteld. Al vragen meerdere partijen zich af of het bedrag wel voldoende is om alle problemen structureel op te lossen. Beter voor Dordt heeft daarom om een tussentijdse evaluatie van de uitvoering gevraagd.

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.