gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld naar verkeersknelpunten

af8edced0cdb012bc9be30dde8ee33b7

Het moet een stuk veiliger worden in Dordrecht. De gemeente wil de rest van deze collegeperiode, tot en met 2022, 450.000 euro per jaar uitgeven aan het oplossen van onveilige verkeerssituaties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de commissievergadering ging het dinsdagavond over het onderzoek dat is uitgevoerd naar de verkeersknelpunten in de stad. Gekeken werd naar het aantal ongelukken, maar ook naar onoverzichtelijkheid en ergenis. De gemeente riep daarbij de hulp in van de burgers. Dordtenaren mochten op een website zelf locaties aangeven die ze onveilig vonden. Daar is nu een top 20 uit samengesteld.

De VVD en Beter voor Dordt willen dat de gemeente de burgers ook betrekt bij het vervolg. "De verkeersdeskundigen kijken vanuit hun perspectief, die hebben hun kennis, maar onze burgers hebben de ervaring," vertelt Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt.


De CU/SGP pleit voor een aanpak waarbij er voorall op gelet wordt dat alle verkeersregels overal in de stad hetzelfde zijn. Dus niet bij de ene rotonde de fietsers voorgang geven en bij de andere niet. "Doe het eenduidig, maak logische keuzes," geeft Ingrid Klein-Hendriks het college mee.

De raad staat positief tegenover de plannen die het college nu heeft opgesteld. Al vragen meerdere partijen zich af of het bedrag wel voldoende is om alle problemen structureel op te lossen. Beter voor Dordt heeft daarom om een tussentijdse evaluatie van de uitvoering gevraagd.

Lees ook

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

bae

Seunggyun Bae wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord

De Zuid-Koreaanse voetballer Seunggyun Bae is ook komend seizoen speler van FC Dordrecht. De 19-jarige middenvelder wordt opnieuw gehuurd van Feyenoord, meldt de Dordtse club.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

20260324 - Hennepkwekerij opgerold na integrale controle

Hennepkwekerij ontmanteld na anonieme melding

Een anonieme melding heeft begin deze maand geleid tot het oprollen van een hennepkwekerij in Hendrik-Ido-Ambacht. De kwekerij werd ontdekt in een woning in de wijk Kruiswiel.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.