gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld naar verkeersknelpunten

af8edced0cdb012bc9be30dde8ee33b7

Het moet een stuk veiliger worden in Dordrecht. De gemeente wil de rest van deze collegeperiode, tot en met 2022, 450.000 euro per jaar uitgeven aan het oplossen van onveilige verkeerssituaties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de commissievergadering ging het dinsdagavond over het onderzoek dat is uitgevoerd naar de verkeersknelpunten in de stad. Gekeken werd naar het aantal ongelukken, maar ook naar onoverzichtelijkheid en ergenis. De gemeente riep daarbij de hulp in van de burgers. Dordtenaren mochten op een website zelf locaties aangeven die ze onveilig vonden. Daar is nu een top 20 uit samengesteld.

De VVD en Beter voor Dordt willen dat de gemeente de burgers ook betrekt bij het vervolg. "De verkeersdeskundigen kijken vanuit hun perspectief, die hebben hun kennis, maar onze burgers hebben de ervaring," vertelt Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt.


De CU/SGP pleit voor een aanpak waarbij er voorall op gelet wordt dat alle verkeersregels overal in de stad hetzelfde zijn. Dus niet bij de ene rotonde de fietsers voorgang geven en bij de andere niet. "Doe het eenduidig, maak logische keuzes," geeft Ingrid Klein-Hendriks het college mee.

De raad staat positief tegenover de plannen die het college nu heeft opgesteld. Al vragen meerdere partijen zich af of het bedrag wel voldoende is om alle problemen structureel op te lossen. Beter voor Dordt heeft daarom om een tussentijdse evaluatie van de uitvoering gevraagd.

Lees ook

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

2609065191

Sportauto's en spareribs: ruim 57 duizend euro opgehaald voor het goede doel

Autoliefhebbers waren zondag massaal van de partij tijdens de zevende Spareribdrive. Het evenement haalde ruim 57 duizend euro op voor Stichting Voor Sara, die strijdt tegen zeldzame spierziekten.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.