gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld naar verkeersknelpunten

af8edced0cdb012bc9be30dde8ee33b7

Het moet een stuk veiliger worden in Dordrecht. De gemeente wil de rest van deze collegeperiode, tot en met 2022, 450.000 euro per jaar uitgeven aan het oplossen van onveilige verkeerssituaties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de commissievergadering ging het dinsdagavond over het onderzoek dat is uitgevoerd naar de verkeersknelpunten in de stad. Gekeken werd naar het aantal ongelukken, maar ook naar onoverzichtelijkheid en ergenis. De gemeente riep daarbij de hulp in van de burgers. Dordtenaren mochten op een website zelf locaties aangeven die ze onveilig vonden. Daar is nu een top 20 uit samengesteld.

De VVD en Beter voor Dordt willen dat de gemeente de burgers ook betrekt bij het vervolg. "De verkeersdeskundigen kijken vanuit hun perspectief, die hebben hun kennis, maar onze burgers hebben de ervaring," vertelt Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt.


De CU/SGP pleit voor een aanpak waarbij er voorall op gelet wordt dat alle verkeersregels overal in de stad hetzelfde zijn. Dus niet bij de ene rotonde de fietsers voorgang geven en bij de andere niet. "Doe het eenduidig, maak logische keuzes," geeft Ingrid Klein-Hendriks het college mee.

De raad staat positief tegenover de plannen die het college nu heeft opgesteld. Al vragen meerdere partijen zich af of het bedrag wel voldoende is om alle problemen structureel op te lossen. Beter voor Dordt heeft daarom om een tussentijdse evaluatie van de uitvoering gevraagd.

Lees ook

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.

RolleBollen_2

Al skatend door het Weizigtpark: Rollebollen keert terug met meerdere rolschaatsavonden

Rollebollen keert terug naar Dordrecht. Het rolschaatsevenement werd vorig jaar voor het eerst georganiseerd en dat was volgens de organisatie een groot succes. Daarom wordt nu uitgebreid naar drie avonden Rollenbollen, opnieuw in het Weizigtpark.

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.