gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld naar verkeersknelpunten

af8edced0cdb012bc9be30dde8ee33b7

Het moet een stuk veiliger worden in Dordrecht. De gemeente wil de rest van deze collegeperiode, tot en met 2022, 450.000 euro per jaar uitgeven aan het oplossen van onveilige verkeerssituaties.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
In de commissievergadering ging het dinsdagavond over het onderzoek dat is uitgevoerd naar de verkeersknelpunten in de stad. Gekeken werd naar het aantal ongelukken, maar ook naar onoverzichtelijkheid en ergenis. De gemeente riep daarbij de hulp in van de burgers. Dordtenaren mochten op een website zelf locaties aangeven die ze onveilig vonden. Daar is nu een top 20 uit samengesteld.

De VVD en Beter voor Dordt willen dat de gemeente de burgers ook betrekt bij het vervolg. "De verkeersdeskundigen kijken vanuit hun perspectief, die hebben hun kennis, maar onze burgers hebben de ervaring," vertelt Aydin Gundogdu van Beter voor Dordt.


De CU/SGP pleit voor een aanpak waarbij er voorall op gelet wordt dat alle verkeersregels overal in de stad hetzelfde zijn. Dus niet bij de ene rotonde de fietsers voorgang geven en bij de andere niet. "Doe het eenduidig, maak logische keuzes," geeft Ingrid Klein-Hendriks het college mee.

De raad staat positief tegenover de plannen die het college nu heeft opgesteld. Al vragen meerdere partijen zich af of het bedrag wel voldoende is om alle problemen structureel op te lossen. Beter voor Dordt heeft daarom om een tussentijdse evaluatie van de uitvoering gevraagd.

Lees ook

09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

Nieuw project

Mannen veroordeeld voor beroven lachgasverkopers: ‘Bewuste samenwerking’

Drie mannen zijn onlangs veroordeeld voor de beroving op lachgasverkopers in Hardinxveld-Giessendam. Twee verdachten krijgen taakstraffen van 150 uur, een andere man moet alleen meebetalen aan de schadevergoeding aan de verkopers, tevens broers.

Alpacajong

Feest op kinderboerderij: alpacajong Nacho is geboren

Alpacavrouwtje Flame is woensdagavond bevallen bij Kinderboerderij Papenhoeve in Papendrecht. Rond 19.15 uur werd jongetje Nacho geboren. Flame heeft de bevalling helemaal zelf gedaan en iedereen maakt het goed.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?