gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld voor verhuizing volkstuinvereniging

a1cc3a9c13f9ab209a5b969c67d09c62

Als het aan de commissieleden ligt, trekt het college ruim 100.000 euro meer uit voor de verhuizing van 'De Vrije Tuinder'. De volkstuinvereniging, die aan de Reeweg-Zuid gevestigd is, moet gedwongen plaatsmaken voor huizen en dus een andere plek zoeken.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In 2013 was dit al bekend en toen reserveerde de wethouder 260.000 euro. Maar inmiddels is dat niet meer voldoende. Er moet 115.000 euro bij voor onder meer het aanleggen van parkeerplaatsen en een toegangsweg.

"We zijn nu zolang met deze mensen bezig, het zijn goede huurders geweest," aldus Robbert van der Klaauw van Beter voor Dordt. "Ga nog een keer rond de tafel met deze mensen, want die verdienen het." En daar dachten zijn collega's hetzelfde over.

Omdat een merendeel van de commissie het eens is met de budgetverhoging, zal de wethouder een voorstel indienen bij de raad. Als dan iedereen instemt, komt het geld beschikbaar.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

paaltjesweg

Veiliger fietsen in Papendrecht: gemeente haalt gevaarlijke paaltjes weg

Fietsers kunnen weer een stuk veiliger gebruikmaken van het tweerichtingsfietspad langs de Ketelweg in Papendrecht. De gemeente heeft onlangs de vluchtheuvels met verkeerspaaltjes verwijderd die tussen de vele in- en uitritten van bedrijven stonden.

baanhoekbruggoed

Baanhoekbrug maanden dicht: hoge hekken en 24/7 beveiligers op komst

De Baanhoekbrug is sinds deze week dicht voor fietsers en voetgangers. De brug wordt vanaf volgende week vrijdag, als de Papendrechtsebrug maandenlang sluit, de snelste route voor hulpdiensten om de Beneden Merwede over te steken.