gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld voor verhuizing volkstuinvereniging

a1cc3a9c13f9ab209a5b969c67d09c62

Als het aan de commissieleden ligt, trekt het college ruim 100.000 euro meer uit voor de verhuizing van 'De Vrije Tuinder'. De volkstuinvereniging, die aan de Reeweg-Zuid gevestigd is, moet gedwongen plaatsmaken voor huizen en dus een andere plek zoeken.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In 2013 was dit al bekend en toen reserveerde de wethouder 260.000 euro. Maar inmiddels is dat niet meer voldoende. Er moet 115.000 euro bij voor onder meer het aanleggen van parkeerplaatsen en een toegangsweg.

"We zijn nu zolang met deze mensen bezig, het zijn goede huurders geweest," aldus Robbert van der Klaauw van Beter voor Dordt. "Ga nog een keer rond de tafel met deze mensen, want die verdienen het." En daar dachten zijn collega's hetzelfde over.

Omdat een merendeel van de commissie het eens is met de budgetverhoging, zal de wethouder een voorstel indienen bij de raad. Als dan iedereen instemt, komt het geld beschikbaar.

Lees ook

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

fotoberovingvrouwSLI

Bejaarde vrouw (81) op slinkse wijze bestolen van sieraden, dader jaar de cel in

Een bejaarde vrouw uit Sliedrecht is vorig jaar op een brutale manier beroofd van haar sieraden. De diefstal op klaarlichte dag en heeft grote gevolgen voor de dame, die niet meer alleen over straat mag lopen. “Zeer brutaal en geraffineerd”, aldus de rechtbank, die dader E.A. (31) één jaar celstraf oplegt.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

treinzwi

Komende dagen geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam

Treinreizigers, opgelet. Vanwege werkzaamheden aan het spoor rijden vanaf dinsdagochtend tot en met vrijdagavond geen treinen tussen Zwijndrecht en Rotterdam. Ook de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda is gestremd.