gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra geld voor verhuizing volkstuinvereniging

a1cc3a9c13f9ab209a5b969c67d09c62

Als het aan de commissieleden ligt, trekt het college ruim 100.000 euro meer uit voor de verhuizing van 'De Vrije Tuinder'. De volkstuinvereniging, die aan de Reeweg-Zuid gevestigd is, moet gedwongen plaatsmaken voor huizen en dus een andere plek zoeken.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
In 2013 was dit al bekend en toen reserveerde de wethouder 260.000 euro. Maar inmiddels is dat niet meer voldoende. Er moet 115.000 euro bij voor onder meer het aanleggen van parkeerplaatsen en een toegangsweg.

"We zijn nu zolang met deze mensen bezig, het zijn goede huurders geweest," aldus Robbert van der Klaauw van Beter voor Dordt. "Ga nog een keer rond de tafel met deze mensen, want die verdienen het." En daar dachten zijn collega's hetzelfde over.

Omdat een merendeel van de commissie het eens is met de budgetverhoging, zal de wethouder een voorstel indienen bij de raad. Als dan iedereen instemt, komt het geld beschikbaar.

Lees ook

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.