gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

56ddfb5b81c771e18b8ac9163ea82237.jpg

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro extra kunnen minimaal 28 nieuwe starters worden geholpen bij het kopen van hun eerste huis. "We maken het voor deze groep hiermee net iets haalbaarder."

Barbara Visscher |  | Aangepast op
De starterslening is een extra lening bovenop een gewone hypotheek. Deze is bedoeld voor inwoners van de gemeente die hun eerste koopwoning niet volledig zelf kunnen financieren.

“We zien dat jonge mensen in Papendrecht graag in hun eigen dorp willen blijven wonen, maar dat de stap naar een koopwoning vaak te groot is”, zegt wethouder Arno Janssen. “Met de starterslening maken we het voor deze groep net iets haalbaarder. Zo houden we Papendrecht levendig en zorgen we voor een gezonde doorstroming op de woningmarkt.”

Sinds januari 2022 biedt de gemeente Papendrecht een starterslening aan via het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (SVn). De regeling blijkt populair: sinds de start zijn al 42 starters geholpen met een lening. Het vorige budget van anderhalf miljoen euro was daardoor helemaal op.

De nieuwe verhoging maakt het mogelijk om ook de komende tijd aanvragen toe te kennen. Om in aanmerking te komen voor de starterslening moet je wel aan drie eisen voldoen. Je moet tussen de 18 en 35 jaar oud zijn, een eigen woning in Papendrecht willen kopen en minimaal één jaar in de gemeente hebben gewoond.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.