gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra Sociaal Team

Dordrecht moet een extra Sociaal Team krijgen. Dat zeggen medewerkers van Sociaal Team Oost.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Dat team bestrijkt nu drie wijken, maar Sterrenburg is te ver weg voor bewoners van Stadspolders. Gepleit wordt voor een volwaardig zesde team in Stadspolders. De huidige teams krijgen maandelijks ongeveer 250 verzoeken tot hulp. In verreweg de meeste gevallen gaat het om schuldenproblematiek. De teams gaan proberen mensen eerder over de vloer te krijgen. Problemen zijn vaak complex, omdat er te laat hulp wordt gezocht. Ook is het streven om de dienstverlening verder te verbeteren.De Sociale Teams zijn actief sinds 1 januari. Vanmiddag bespraken medewerkers en de wethouder de ervaringen van de afgelopen periode.

Ook andere gemeenten hebben dit soort teams. Doel is om laagdrempelige hulp te bieden. Dat voorkomt escalatie van problemen, waardoor de hulpkosten lager zijn dan op de klassieke manier. In de teams wordt samengewerkt met hulporganisaties en woningcorporaties.

Lees ook

rijkswaterstaatstijnvanbreda

Bruggebouw van 400 ton geplaatst: 'Dit hebben we met elkaar voor elkaar gekregen'

Hoe krijg je een bruggebouw van zo’n 400 ton op een veilige manier bevestigd aan de Papendrechtsebrug? Een knap staaltje precisiewerk, dat centimeter voor centimeter is berekend en voorbereid. Dinsdag was het zover. Tot op het laatste moment was het voor werkvoorbereider Stijn van Breda een spannende gebeurtenis.

veilingspullen

Veiling LETS Ruilwinkel levert ruim 3000 euro op: 'Hartverwarmend, maar we hebben nog veel meer nodig'

De veiling van LETS Ruilwinkel in de Dordtse wijk Oud-Krispijn heeft afgelopen weekend 3.125 euro opgeleverd. De ruilwinkel zit in financieel zwaar weer na een conflict met de vorige voorzitter en organiseerde om die reden een veiling. “Echt hartverwarmend”, zegt oprichter Gabriëlle Kocken over de opbrengst van de veiling en alle steun die zij krijgt.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

fancycrave1-hands-820272

Sites van gemeenten niet toegankelijk voor bezoekers met beperking: 'Mensen worden uitgesloten'

Slechts één op de twintig websites en apps van gemeenten in deze streek heeft de status ‘volledig toegankelijk’ voor mensen met een beperking. Dat blijkt uit een analyse van Rijnmond van gegevens van 23 gemeenten in de hele regio. Sliedrecht scoort slecht, maar benadrukt dat ontbrekend of verouderd onderzoek meespeelt in hun beoordeling.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

Screenshot youtube rapper

Rapper voor de rechter om reeks babbeltrucs, hij rijdt nu in een Lamborghini

Een rapper uit Amsterdam lijkt het brein te zijn achter een bende die mensen oplichtte met babbeltrucs. Derrick O. (30) zou minimaal van zes mensen in onder meer Dordrecht en Ridderkerk geld hebben gestolen. Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat hij 20 maanden de cel in.