gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra surveillance lenteweekend, maar niet specifiek op hotspots: 'We kennen de favoriete plekjes wel'

0050f4b6827b05fbe67eba636225e0cd

Prachtig lenteweer wordt er opgegeven voor komend weekend. Dat betekent dit jaar alleen geen bezoekje aan de Merwelanden, massaal een terrasje pakken of picknicken in het Park. Door de coronamaatregelen is het 'gewoon' binnen blijven, ook bij twintig graden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Burgemeester Wouter Kolff:"We hebben geen specifieke plekken aangewezen maar de handhavers kennen inmiddels de pappenheimers en de plekjes wel. Ik moet echt zeggen dat als ik kijk naar afgelopen weekend hoe de mensen zich hebben aangepast aan de maatregelen, daar neem ik mijn pet voor af. Iedereen begrijpt dat deze maatregelen belangrijk zijn voor de volksgezondheid, voor de druk op de zorg en om mensen niet onnodig ziek te maken. Ik ga er vanuit dat komend weekend, ookal wordt het 20 graden, dat we even streng zijn voor onszelf voor wat betreft deze maatregelen."

De burgemeester prijst tijdens zijn wekelijkse persconferentie het gedrag van Dordtenaren afgelopen weekend ten opzichte van het weekend daarvoor. Het was een stuk rustiger in de stad, desondanks moest er toch gehandhaafd worden.

"Boetes zijn er voor de diehards die niet willen luisteren. Die moeten het dan maar voelen. Dat zijn er gelukkig maar weinig. In totaal hebben we afgelopen weekend tien boetes uitgedeeld en een aantal officiele waarschuwingen gegeven. Het gross van de mensen begrijpt dat de maatregelen nodig zijn en houden zich daar aan."

Naast de verantwoordelijkheid voor de openbare orde en veiligheid in de Zuid-Holland Zuid, is Wouter Kolff ook tijdens deze coronacrisis 'gewoon' de burgervader van Dordt. Dat werd dinsdag nog maar eens duidelijk toen Anja Hardenbol de burgemeetser bedankte dat zij haar vader in het Albert Schweitzer ziekenhuis persoonlijk kon vertellen dat zijn vrouw het virus niet heeft overleefd.

"Ik vind het ook belangrijk om naast iemand te staan die iemand moet verliezen. In Dordrecht zijn er inmiddels vijf mensen overleden aan het coronavirus. Met de nabestaanden heb ik contact. Als ik iets voor ze kan betekenen zal ik dat niet nalaten."
&t=20s

Lees ook

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

Artikelfoto Ali Le Duc

Tabaksverkoper Ali kondigt vakantie opnieuw met humor aan

Bezoekers van tabak- en gemakzaak Le Duc aan de Voorstraat in Dordrecht kunnen er inmiddels bijna op rekenen: als eigenaar Ali Akdemir op vakantie gaat, laat hij dat niet weten met een standaard briefje op de deur. Ook dit jaar kiest hij voor een opvallende en humoristische aankondiging in de etalage.

PSX_20260727_151756

Boeren demonstreren op viaduct boven A15 tegen stikstofplannen

Een groep boeren heeft maandag actie gevoerd op het viaduct boven de A15, bij Papendrecht. De boeren zijn het niet eens met de stikstofplannen van het kabinet. Op veel plekken in het land, waaronder dus ook in onze streek, lieten zij van zich horen.

merwedebrugrws2

Ruim dertig boetes op eerste dag handhavingsactie Merwedebrug

Op de eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug zijn 34 boetes uitgedeeld, meldt Rijkswaterstaat aan Omroep Brabant. Sinds halverwege juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.