gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra toezicht, maar recreatiegebieden Zuid-Holland Zuid blijven open met Pasen

264a8ff598e2ef12857e414cb0cfe599

In de regio Zuid-Holland Zuid blijven recreatiegebieden, zoals de Hollandse Biesbosch, komend Paasweekend gewoon toegankelijk. In de regio Rotterdam-Rijnmond worden juist veel gebieden afgesloten.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Als we bepaalde gebieden afsluiten lopen we de kans dat er meer mensen gaan naar plekken die niet zijn afgesloten", zegt de Dordtse burgemeester Wouter Kolff in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Afgelopen zondag werd het in De Hollandse Biesbosch zo druk dat Kolff de toegang tot het natuur- en recreatiegebied op slot deed. Als het nodig is kan hij dat opnieuw doen: "we zijn in elk geval goed voorbereid."

Kolff heeft 62 sluitingsbevelen klaarliggen voor evenzoveel recreatieterreinen en andere verblijfsplekken: "Als het nodig is komt zo'n bevel online. Vanaf dat moment is het rechtsgeldig en kan er dus bekeurd worden."

Kolff benadrukt dat mensen vooral thuis moeten blijven of een luchtje scheppen in eigen buurt: "Veruit de meeste mensen houden zich aan de regels, maar er zijn nog steeds mensen die er op uit trekken."

Om te controleren op het groepsverbod en te veel drukte wordt in Zuid-Holland Zuid tijdens het Paasweekend extra toezicht gehouden. "Dat doen we op de grond, maar ook op het water en vanuit de lucht, met een helikopter en drones."

Lees ook

mobiele camera crabbehof

Mobiele camera langer bij dit winkelcentrum: ‘Rust en veiligheid behouden’

De mobiele camera in het winkelcentrum Crabbehof zal voor onbepaalde tijd blijven staan. De camera op het Van Oldebarneveltplein moet, volgens een politiewoordvoerder, zorgen voor meer rust en veiligheid op het plein.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.