gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra toezicht, maar recreatiegebieden Zuid-Holland Zuid blijven open met Pasen

264a8ff598e2ef12857e414cb0cfe599

In de regio Zuid-Holland Zuid blijven recreatiegebieden, zoals de Hollandse Biesbosch, komend Paasweekend gewoon toegankelijk. In de regio Rotterdam-Rijnmond worden juist veel gebieden afgesloten.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
"Als we bepaalde gebieden afsluiten lopen we de kans dat er meer mensen gaan naar plekken die niet zijn afgesloten", zegt de Dordtse burgemeester Wouter Kolff in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Afgelopen zondag werd het in De Hollandse Biesbosch zo druk dat Kolff de toegang tot het natuur- en recreatiegebied op slot deed. Als het nodig is kan hij dat opnieuw doen: "we zijn in elk geval goed voorbereid."

Kolff heeft 62 sluitingsbevelen klaarliggen voor evenzoveel recreatieterreinen en andere verblijfsplekken: "Als het nodig is komt zo'n bevel online. Vanaf dat moment is het rechtsgeldig en kan er dus bekeurd worden."

Kolff benadrukt dat mensen vooral thuis moeten blijven of een luchtje scheppen in eigen buurt: "Veruit de meeste mensen houden zich aan de regels, maar er zijn nog steeds mensen die er op uit trekken."

Om te controleren op het groepsverbod en te veel drukte wordt in Zuid-Holland Zuid tijdens het Paasweekend extra toezicht gehouden. "Dat doen we op de grond, maar ook op het water en vanuit de lucht, met een helikopter en drones."

Lees ook

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

nahsportief

NAH Sportief maakt kans op prijs voor beste beweeginitiatief: 'al blij met deze nominatie'

NAH Sportief in Dordrecht maakt kans op een prijs voor het beste beweeginitiatief van Zuid-Holland. Het initiatief, wat eerder dit jaar werd opgericht, stimuleert mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) om te bewegen en te sporten op een manier die bij hen past. “Ik vind het feestelijk dat wij zo’n nominatie krijgen”, aldus Irene Zwinkels, initiatiefnemer van NAH Sportief.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

OV staking

Opgelet: staking in het streekvervoer gaat donderdag niet door

De aangekondigde staking in het streekvervoer van donderdag gaat niet door. Vakbonden en werkgevers gaan opnieuw met elkaar in gesprek over een nieuwe cao voor de ongeveer 13.500 werknemers. De vakbonden schorten hun acties voor twee weken op.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.