gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extra toezicht op drukte in Paasweekend

83495a3036d9c5656607d046c6b3b446.jpg

In de regio Zuid-Holland Zuid blijven recreatiegebieden, zoals de Hollandse Biesbosch, komend Paasweekend gewoon toegankelijk. In de regio Rotterdam-Rijnmond worden juist veel gebieden afgesloten.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Als we bepaalde gebieden afsluiten lopen we de kans dat er meer mensen gaan naar plekken die niet zijn afgesloten", zegt de Dordtse burgemeester Wouter Kolff in zijn rol als voorzitter van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Afgelopen zondag werd het in De Hollandse Biesbosch zo druk dat Kolff de toegang tot het natuur- en recreatiegebied op slot deed. Als het nodig is kan hij dat opnieuw doen: "we zijn in elk geval goed voorbereid."

Kolff heeft 62 sluitingsbevelen klaarliggen voor evenzoveel recreatieterreinen en andere verblijfsplekken: "Als het nodig is komt zo'n bevel online. Vanaf dat moment is het rechtsgeldig en kan er dus bekeurd worden."

Kolff benadrukt dat mensen vooral thuis moeten blijven of een luchtje scheppen in eigen buurt: "Veruit de meeste mensen houden zich aan de regels, maar er zijn nog steeds mensen die er op uit trekken."

Om te controleren op het groepsverbod en te veel drukte wordt in Zuid-Holland Zuid tijdens het Paasweekend extra toezicht gehouden. "Dat doen we op de grond, maar ook op het water en vanuit de lucht, met een helikopter en drones."

Lees ook

herdenking essenhof.jpg

Dordrecht herdenkt oorlogsslachtoffers: 'We noemen hun namen uit respect'

De eerste dagen van mei staan in het teken van de Tweede Wereldoorlog. We herdenken met het hele land op 4 mei om 20:00 alle slachtoffers die zijn gevallen tijdens de oorlog. In Dordrecht vond zondagavond al een herdenking plaats, op begraafplaats Essenhof.

Plucheplakkers

De Plucheplakkers blikken terug op het seizoen van FC Dordrecht

FC Dordrecht is klaar voor dit seizoen. De mannen van trainer Dirk Kuyt eindigen als de nummer tien van de Keuken Kampioen Divisie. Voor het eerst sinds twee seizoenen spelen De Schapenkoppen geen nacompetitie. Daarom beschouwen De Plucheplakkers het Dordtse voetbaljaar na.

archieffotopolitie.png

Explosie in hal zwembad: twee tieners (13 en 15) aangehouden

De politie heeft twee tieners opgepakt voor een explosie in de entreehal van zwembad de Fakkel in Ridderkerk. Het gaat om twee Rotterdammers van 15 en 13 jaar oud.

adadriaans-siren-5006181.jpg

Schrik in de regio: sirenes getest op 4 mei en dat is niet de bedoeling

Waar we normaal niet opkijken van sirenes op de eerste maandag van de maand, was dat vandaag wel anders. Op 4 mei, de dag van Dodenherdenking, worden de sirenes nooit getest. Toch loeiden ze deze maandag door de regio.

IMG_6740.jpg

Bewegende voorstelling over Tweede Wereldoorlog in dit park: ‘Best een uitdaging’

Op de plek waar in 1940 Duitse parachutisten landden, vertellen jonge theatermakers in een beweeglijke voorstelling hun verhaal. Op 4 en 5 mei is in het Dordtse Weizigtpark ‘Scherpe Sporen’ te zien, een optreden waarin de Tweede Wereldoorlog centraal staat.

PSX_20260504_080936.jpg

Fiets klem onder bedrijfsbus na aanrijding in Krispijn

Een fietser is maandagochtend in botsing gekomen met de bestuurder van een bedrijfsbusje in Dordrecht. De vrouw die werd aangereden is ter plekke nagekeken door ambulancepersoneel.