Vorige week werden er bij de Ayasofya Moskee al heel veel spullen ingeleverd. De eerste goederen zijn al per vrachtwagen naar het getroffen gebied gebracht. Maar er ligt nog veel meer te wachten. Raadsleden Margret Stolk, Aydin Gundogdu, Mehmet Safranti, Masum Kolkilic en Abdullah Uysal namen vorige week een kijkje bij bij de moskee. Ze waren erg onder de indruk van de hulp en vragen Dordtenaren om geld over te maken op het NL37RABO0395369061 onder vermelding ‘Noodhulp slachtoffers Turkije’.
“De inwoners voelen zich solidair met de Turkse gemeenschap in Dordrecht, voelen het leed dat hun landgenoten in Turkije is overkomen en willen graag meehelpen om de nood van de slachtoffers te verlichten”, zo schrijven de partijen gezamenlijk in een persbericht.
Onze collega's van Via Cultura hadden een gesprek met Ahmet Polat over het drama in Turkije en Syrië, de inzamelactie in Dordrecht en de landelijke actiedag van morgen, woensdag 15 februari. Deze uitzending van Via Forza is dinsdagavond 14 februari vanaf 18.00 uur direct na het Nieuws te zien op TV Dordrecht.