gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extreem druk op spoedeisende hulp

Het is extreem druk op de Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis. Patiënten zijn al doorverwezen naar het Beatrixziekenhuis in Gorinchem, omdat de bedden vol waren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Huisartsen sturen patiënten massaal door naar de spoedeisende hulp. Het gaat onder andere om mensen met een longinfectie en kwetsbare ouderen met griep. In de winter is het altijd drukker, maar niet zo erg als nu. Ook in Rotterdam is het drukker in de ziekenhuizen. “Je ziet een verplaatsing van patiënten vanuit Rotterdam naar Dordrecht en Gorinchem”, zegt afdelingshoofd in Dordrecht Ton Bok.

Het ziekenhuis zet alle zeilen bij, want de griep treft ook het eigen personeel. Oproep- en uitzendkrachten draaien mee en verpleegkundigen en dokters maken meer uren. Toch krijgen patiënten minder aandacht en zijn er operaties uitgesteld.

Bok vreest dat het nog wel even erg druk blijft: “Volgende week gaat het weer vriezen en dan krijgen we ook nog eens mensen binnen met botbreuken vanwege valpartijen”.

In februari of uiterlijk maart is de winterdrukte meestal weer voorbij.

Lees ook

coalitiepapendrecht

'Niet links, niet rechts, maar Papendrechts': dit zijn de plannen van de nieuwe coalitie

De onderhandelingen tussen PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht zijn afgerond. Onder leiding van formateur Koen Becking bereikten de partijen op 16 juni overeenstemming over een coalitieakkoord voor Papendrecht. De inhoud van het akkoord is deze vrijdag gepresenteerd.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

extra parkeerplaats SLI

Extra parkeerplekken voor treinreizigers tijdens brugsluiting

De gemeente Sliedrecht opent tijdelijk een extra parkeerterrein bij Station Sliedrecht. Dit terrein is bedoeld om reizigers tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug de mogelijkheid te bieden om met het openbaar vervoer te reizen.

Stil film Fuga

Bachfestival op TV Dordrecht: première film 'Fuga'

In opdracht van het festival maakte Sarah Blok een korte speelfilm, geïnspireerd door de structuur van Bach's fuga’s. De film ging gisteren in première tijdens de tiende editie van het Bachfestival in Dordrecht en is deze zondag voor het eerst te zien op TV Dordrecht.

dji_fly_20260318_094658_688_1773823691995_photo_optimized

Molenlanden presenteert coalitieakkoord, nadruk op samenwerking met gemeenschap

Doe mee!, SGP en ChristenUnie hebben in Molenlanden het coalitieakkoord gepresenteerd. Tijdens die presentatie zijn de fractievoorzitters bevraagd over de totstandkoming van het akkoord en de ambities. Ook zijn de kandidaat-wethouders voorgesteld.