gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Extreem druk op spoedeisende hulp

Het is extreem druk op de Spoedeisende Hulp van het ziekenhuis. Patiënten zijn al doorverwezen naar het Beatrixziekenhuis in Gorinchem, omdat de bedden vol waren.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Huisartsen sturen patiënten massaal door naar de spoedeisende hulp. Het gaat onder andere om mensen met een longinfectie en kwetsbare ouderen met griep. In de winter is het altijd drukker, maar niet zo erg als nu. Ook in Rotterdam is het drukker in de ziekenhuizen. “Je ziet een verplaatsing van patiënten vanuit Rotterdam naar Dordrecht en Gorinchem”, zegt afdelingshoofd in Dordrecht Ton Bok.

Het ziekenhuis zet alle zeilen bij, want de griep treft ook het eigen personeel. Oproep- en uitzendkrachten draaien mee en verpleegkundigen en dokters maken meer uren. Toch krijgen patiënten minder aandacht en zijn er operaties uitgesteld.

Bok vreest dat het nog wel even erg druk blijft: “Volgende week gaat het weer vriezen en dan krijgen we ook nog eens mensen binnen met botbreuken vanwege valpartijen”.

In februari of uiterlijk maart is de winterdrukte meestal weer voorbij.

Lees ook

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

bbqbrugphotopea

Ondernemers barbecueën op afgesloten Papendrechtsebrug: 'Hét moment om ervaringen uit te wisselen'

Een barbecue bovenop het brugdek waar normaal gesproken duizenden auto’s per dag overheen rijden. Ondernemers en bestuurders kwamen op deze bijzondere plek samen om onder het genot van een hapje en drankje ervaringen en tips uit te wisselen nu de Papendrechtsebrug maandenlang dicht is. “Dit lijkt wel de autoloze zondag van vroeger.”

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.