Waar Pepijn Doesburg in de openingsfase nog een kans miste, was het in de elfde minuut wel raak voor de lange spits. De Rotterdammer, die aan zijn tweede seizoen in Dordrecht begint, schoof een voorzet van Malhory Noc binnen en opende zodoende de score.
In het tweede kwart volgden vier doelpunten. Noc beloonde zijn prima optreden met twee goals (de 0-2 en 0-5), terwijl tussendoor Joey de Bie en een eigen doelpunt van Alblasserdam-goalie Nigel Drinkwaard voor de derde en vierde Dordtse treffer zorgden.
Hattrick Kriwak
Na rust, waar FC Dordrecht met een compleet ander elftal op het veld stond, viel vooral het wild (en meestal onzuiver) afronden op. Spits René Kriwak, die voor open doel over schoot maar daarna binnen vijf minuten een hattrick maakte, maakte zijn eerste minuten in het shirt van de Dordtenaren.
Dat gold ook voor Feyenoord-huurling Guus Baars, net als collega-huurling Antef Tsoungui en linksback John Hilton in de eerste helft. De derde Feyenoord-huurling, Ilias Sebaoui, staat maandag voor het eerst op het trainingsveld naast het Matchoholic Stadion.
Nadat de score door Kriwak was opgelopen naar 0-8, bepaalden Joey van Gennip, Elso Brito, twee keer Kriwak, Jaymillio Pinas en Nick Bouman de eindstand op 0-14.
Zondag kijkt u via onze website naar een samenvatting van VV Alblasserdam - FC Dordrecht.