gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht bijna langs Sparta

83ad282964128838051eec10d29bae30

 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.

Robert van Loon |  | Aangepast op
 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.


FC Dordrecht kende een bliksemstart met een snelle goal. Antonio Stankov stuurde Jeremy Cijntje weg, die uiteindelijk Roy Kortsmit verschalkte (0-1). De Schapenkoppen waren in de beginfase beter dan Sparta. Dat resulteerde na zeventien minuten in een 0-2 stand. Lewis Montsma scoorde met een harde knal zijn eerste goal voor FC Dordrecht.

De Rotterdammers konden allerminst overtuigen en stonden terecht op achterstand. Pas in de slotfase van de eerste helft lag de aansluitingstreffer in het doel van FC Dordrecht. Deroy Duarte zette namens Sparta de 1-2 op het scorebord.

Rotterdamse voorsprong

Na de rust kwam Sparta beter uit de kleedkamer. In de 52e minuut lag de gelijkmaker achter FC Dordrecht-doelman Bryan Janssen. Lars Veldwijk deed met zijn treffer zijn oude ploeg pijn (2-2). De derde Rotterdamse goal liet vervolgens niet lang op zich wachten. Royston Drenthe zag zijn poging van richting worden veranderd. Dat schot zorgde voor de 3-2.

Het einde van de derby bood nog genoeg spektakel. Eerst moest Drenthe een bal van FC Dordrecht-verdediger Daniël Breedijk van de lijn halen. Vervolgens kon Sparta-aanvoerder Veldwijk in het lege doel van de Dordtenaren niet scoren.

Lees ook

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_03_25_15.Still001

Als de Papendrechtsebrug straks maandenlang sluit, is deze pont van groot belang

De MRD Striker. Het zegt je waarschijnlijk niks, maar het is een naam die voetgangers en fietsers tussen Dordrecht en Papendrecht de komende maanden veelvuldig tegenkomen. Die pont dient namelijk als alternatief voor de afgesloten Papendrechtsebrug, de Streekomroep kreeg ‘m alvast te zien.