gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht bijna langs Sparta

83ad282964128838051eec10d29bae30

 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.

Robert van Loon |  | Aangepast op
 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.


FC Dordrecht kende een bliksemstart met een snelle goal. Antonio Stankov stuurde Jeremy Cijntje weg, die uiteindelijk Roy Kortsmit verschalkte (0-1). De Schapenkoppen waren in de beginfase beter dan Sparta. Dat resulteerde na zeventien minuten in een 0-2 stand. Lewis Montsma scoorde met een harde knal zijn eerste goal voor FC Dordrecht.

De Rotterdammers konden allerminst overtuigen en stonden terecht op achterstand. Pas in de slotfase van de eerste helft lag de aansluitingstreffer in het doel van FC Dordrecht. Deroy Duarte zette namens Sparta de 1-2 op het scorebord.

Rotterdamse voorsprong

Na de rust kwam Sparta beter uit de kleedkamer. In de 52e minuut lag de gelijkmaker achter FC Dordrecht-doelman Bryan Janssen. Lars Veldwijk deed met zijn treffer zijn oude ploeg pijn (2-2). De derde Rotterdamse goal liet vervolgens niet lang op zich wachten. Royston Drenthe zag zijn poging van richting worden veranderd. Dat schot zorgde voor de 3-2.

Het einde van de derby bood nog genoeg spektakel. Eerst moest Drenthe een bal van FC Dordrecht-verdediger Daniël Breedijk van de lijn halen. Vervolgens kon Sparta-aanvoerder Veldwijk in het lege doel van de Dordtenaren niet scoren.

Lees ook

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Maarten van der Weijden staakt monsterzwemtocht om gezondheidsklachten

Voormalig Olympisch-kampioen Maarten van der Weijden heeft zijn 22-stedenzwemtocht gestaakt. De zwemmer heeft buikklachten en kan zijn langste zwemtocht ooit woensdag niet hervatten, schrijft Omroep Brabant. Van der Weijden zou ook door onze streek zwemmen, maar zover komt het dus niet.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

fotozonsverduisteringg

Zonsverduistering trekt veel bekijks: 'Het lijkt wel op een teennagel'

De grootste zonsverduistering sinds 1999. Honderden mensen keken woensdagavond op verschillende plekken in Dordrecht naar dit bijzondere fenomeen, zoals aan de Dokweg of bij Sterrenwacht Mercurius. Een ‘once-in-a-lifetime experience’: "Heel gaaf om te zien, ik had het niet zo verwacht."

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.