gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht bijna langs Sparta

83ad282964128838051eec10d29bae30

 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.

Robert van Loon |  | Aangepast op
 FC Dordrecht heeft vrijdagavond op Het Kasteel met 3-2 verloren van Sparta. De Dordtenaren begonnen goed aan de wedstrijd met een 2-0 voorsprong.


FC Dordrecht kende een bliksemstart met een snelle goal. Antonio Stankov stuurde Jeremy Cijntje weg, die uiteindelijk Roy Kortsmit verschalkte (0-1). De Schapenkoppen waren in de beginfase beter dan Sparta. Dat resulteerde na zeventien minuten in een 0-2 stand. Lewis Montsma scoorde met een harde knal zijn eerste goal voor FC Dordrecht.

De Rotterdammers konden allerminst overtuigen en stonden terecht op achterstand. Pas in de slotfase van de eerste helft lag de aansluitingstreffer in het doel van FC Dordrecht. Deroy Duarte zette namens Sparta de 1-2 op het scorebord.

Rotterdamse voorsprong

Na de rust kwam Sparta beter uit de kleedkamer. In de 52e minuut lag de gelijkmaker achter FC Dordrecht-doelman Bryan Janssen. Lars Veldwijk deed met zijn treffer zijn oude ploeg pijn (2-2). De derde Rotterdamse goal liet vervolgens niet lang op zich wachten. Royston Drenthe zag zijn poging van richting worden veranderd. Dat schot zorgde voor de 3-2.

Het einde van de derby bood nog genoeg spektakel. Eerst moest Drenthe een bal van FC Dordrecht-verdediger Daniël Breedijk van de lijn halen. Vervolgens kon Sparta-aanvoerder Veldwijk in het lege doel van de Dordtenaren niet scoren.

Lees ook

afvalzwijndrecht

afvaldumping

Meer boetes, maar niet minder overlast: gemeente zoekt andere aanpak afvalprobleem

De gemeente Zwijndrecht treedt sinds vorig jaar harder op tegen mensen die hun afval dumpen, maar dit heeft voorlopig nog niet geleid tot minder afvaloverlast. In het eerste kwartaal van dit jaar zijn al 43 boetes uitgedeeld, tegenover 84 in heel 2025.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”