gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht blijft in de subtop na knappe zege op Roda JC

c53094785eb3f86ae37e0811849b1409

FC Dordrecht is vrijdagavond tegen Roda JC op knappe wijze met de zege aan de haal gegaan: 2-0. René Kriwak was de gevierde man met twee goals, waarvan één op prachtige wijze achter het standbeen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Handschoenen, mutsen, thermokleding, sjaals en meer: alles was uit de kast getrokken om bij een temperatuur van net onder het vriespunt allerlei ledematen niet te doen bevriezen. Het maakte FC Dordrecht maar weinig uit, want de ploeg werd met kansen voor Adrian Segecic en Antef Tsoungui in de eerste tien minuten meermaals gevaarlijk.

Daarna zakte FC Dordrecht wat in en kwamen de Limburgers beter in de wedstrijd. Linksbuiten Lennerd Daneels nam twee keer het doel van Luca Plogmann onder vuur, maar schoot beide keren een meter langs de voor Roda 'verkeerde' kant van de paal. Plogmann zelf bracht na een kwart wedstrijd redding op een poging van Sami Ouaissa, die even later ook nog een schot gekraakt zag worden door Tsoungui.

Kriwak opnieuw trefzeker
De bezoekers lieten zich steeds vaker zien, terwijl FC Dordrecht aanvallend te slordig was om echt gevaar te stichten. Tot tien minuten voor rust, toen rechtsback Ilias Bronkhorst knap doorzette, Bucker diens voorzet niet goed verwerkte en René Kriwak de bal voor het intikken had: 1-0. Voor de Oostenrijker leverde het zijn zevende treffer van dit seizoen op.

Bij Roda leek het geloof even weg en daardoor kon de thuisclub meteen op jacht naar de tweede treffer. Feyenoord-huurling Ilias Sebaoui vond, na een prima aanval over links, de voeten van Bucker die daarmee voorkwam dat FC Dordrecht met een marge van twee aan de thee ging.

Wachten op tweede treffer
Na rust ging het over en weer aan de Krommedijk in een helft die zich kenmerkte als open, maar ook rommelig. Kriwak schoot uit het niets en maakte het Bucker knap lastig. En waar afleggen een betere keuze was geweest, ging Australiër Adrian Segecic tweemaal voor eigen succes, waarna ook Kriwak in kansrijke positie verkeerde keuzes maken. Aan de overkant kon Roda niet profiteren van een inschattingsfout van linksback John Hilton.

Na 64 minuten werd FC Dordrecht in het zadel geholpen toen Sami Ouaissa met gestrekt been Shiloh 't Zand onderuit haalde. Arbiter Kevin Puts twijfelde geen moment en stuurde Ouaissa met rood van het veld.

Bijna de gelijkmaker
Toch zette Roda een tandje bij en dat leverde bijna de gelijkmaker op. De lange Matisse Didden dacht uit een vrije trap raak te koppen, maar zag het speeltuig via de binnenkant van de paal en een Dordtse verdediger in de handen van Plogmann belanden.

Tien minuten voor tijd kwam er aan alle onzekerheid een einde. Jari Schuurman bediende Kriwak op maat, waarna de Oostenrijker achter het standbeen voor het hoogtepunt van de avond, tevens de eindstand zorgde: 2-0.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Bronkhorst, Tsoungui, Van der Avert (Smolarczyk/85), Hilton (Brito/85); 't Zand (Receveur/85), Schuurman, Suray; Segecic (Noc/73), Kriwak, Sebaoui (Osundina/80)

Bekijk hieronder de reactie van trainer Michele Santoni na afloop:

Lees meer over:

Lees ook

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

bigrivers

Zaterdag op TV Dordrecht: Compilatie Big Rivers 2025

Om al een beetje in de sfeer te komen van Big Rivers 2026 is deze zaterdag nog een keer de compilatie van vorig jaar te zien op TV Dordrecht.

THUMB WEBSITE

Oud-ploeggenoot Summerville trots op WK-prestatie: ‘Wist toen al dat hij het ver ging schoppen’

Terwijl het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada in volle gang is, gaat het in Nederland over misschien wel dé verrassing van het toernooi. Crysencio Summerville debuteerde zeven jaar geleden nog in het profvoetbal bij FC Dordrecht en maakt nu furore in het shirt van Oranje. Toenmalige ploeggenoot Thomas Schalekamp wist het al gelijk: die gaat het ver schoppen.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”

verkeerslichten 02

wegen

Grote stoplichtoperatie van start: tientallen lampen vervangen

Op vier verschillende kruisingen in Dordrecht worden alle verkeerslichten vervangen. Als eerste zijn de stoplichten op de Provincialeweg bij de op- en afritten van de N3 aan de beurt.

Wantijpop 2026

Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.