gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht blijft in de subtop na knappe zege op Roda JC

c53094785eb3f86ae37e0811849b1409

FC Dordrecht is vrijdagavond tegen Roda JC op knappe wijze met de zege aan de haal gegaan: 2-0. René Kriwak was de gevierde man met twee goals, waarvan één op prachtige wijze achter het standbeen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Handschoenen, mutsen, thermokleding, sjaals en meer: alles was uit de kast getrokken om bij een temperatuur van net onder het vriespunt allerlei ledematen niet te doen bevriezen. Het maakte FC Dordrecht maar weinig uit, want de ploeg werd met kansen voor Adrian Segecic en Antef Tsoungui in de eerste tien minuten meermaals gevaarlijk.

Daarna zakte FC Dordrecht wat in en kwamen de Limburgers beter in de wedstrijd. Linksbuiten Lennerd Daneels nam twee keer het doel van Luca Plogmann onder vuur, maar schoot beide keren een meter langs de voor Roda 'verkeerde' kant van de paal. Plogmann zelf bracht na een kwart wedstrijd redding op een poging van Sami Ouaissa, die even later ook nog een schot gekraakt zag worden door Tsoungui.

Kriwak opnieuw trefzeker
De bezoekers lieten zich steeds vaker zien, terwijl FC Dordrecht aanvallend te slordig was om echt gevaar te stichten. Tot tien minuten voor rust, toen rechtsback Ilias Bronkhorst knap doorzette, Bucker diens voorzet niet goed verwerkte en René Kriwak de bal voor het intikken had: 1-0. Voor de Oostenrijker leverde het zijn zevende treffer van dit seizoen op.

Bij Roda leek het geloof even weg en daardoor kon de thuisclub meteen op jacht naar de tweede treffer. Feyenoord-huurling Ilias Sebaoui vond, na een prima aanval over links, de voeten van Bucker die daarmee voorkwam dat FC Dordrecht met een marge van twee aan de thee ging.

Wachten op tweede treffer
Na rust ging het over en weer aan de Krommedijk in een helft die zich kenmerkte als open, maar ook rommelig. Kriwak schoot uit het niets en maakte het Bucker knap lastig. En waar afleggen een betere keuze was geweest, ging Australiër Adrian Segecic tweemaal voor eigen succes, waarna ook Kriwak in kansrijke positie verkeerde keuzes maken. Aan de overkant kon Roda niet profiteren van een inschattingsfout van linksback John Hilton.

Na 64 minuten werd FC Dordrecht in het zadel geholpen toen Sami Ouaissa met gestrekt been Shiloh 't Zand onderuit haalde. Arbiter Kevin Puts twijfelde geen moment en stuurde Ouaissa met rood van het veld.

Bijna de gelijkmaker
Toch zette Roda een tandje bij en dat leverde bijna de gelijkmaker op. De lange Matisse Didden dacht uit een vrije trap raak te koppen, maar zag het speeltuig via de binnenkant van de paal en een Dordtse verdediger in de handen van Plogmann belanden.

Tien minuten voor tijd kwam er aan alle onzekerheid een einde. Jari Schuurman bediende Kriwak op maat, waarna de Oostenrijker achter het standbeen voor het hoogtepunt van de avond, tevens de eindstand zorgde: 2-0.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Bronkhorst, Tsoungui, Van der Avert (Smolarczyk/85), Hilton (Brito/85); 't Zand (Receveur/85), Schuurman, Suray; Segecic (Noc/73), Kriwak, Sebaoui (Osundina/80)

Bekijk hieronder de reactie van trainer Michele Santoni na afloop:

Lees meer over:

Lees ook

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

brand in vrachtwagen

Vlammen uit dashboard van vrachtwagen

Lichte paniek in de cabine van een vrachtwagen: dinsdagavond komen er plots vlammen uit het dashboard van een vrachtwagen op de Merwedestraat in Dordrecht. De brandweer is er snel bij.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

pexels-hitechsas-5772732

‘Seksueel roofdier’ probeerde in één nacht twee vrouwen te verkrachten

Het is een horrorscenario voor iedere vrouw, zegt de officier van justitie. Een man achtervolgt een vrouw op straat en probeert haar met geweld te verkrachten. Zelfs twee keer achter elkaar met verschillende slachtoffers. De verdachte, die verbleef op een asielboot in Hendrik-Ido-Ambacht, ontkent. “Ik zou dat een vrouw nooit aandoen.”