gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht blijft in de subtop na knappe zege op Roda JC

c53094785eb3f86ae37e0811849b1409

FC Dordrecht is vrijdagavond tegen Roda JC op knappe wijze met de zege aan de haal gegaan: 2-0. René Kriwak was de gevierde man met twee goals, waarvan één op prachtige wijze achter het standbeen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Handschoenen, mutsen, thermokleding, sjaals en meer: alles was uit de kast getrokken om bij een temperatuur van net onder het vriespunt allerlei ledematen niet te doen bevriezen. Het maakte FC Dordrecht maar weinig uit, want de ploeg werd met kansen voor Adrian Segecic en Antef Tsoungui in de eerste tien minuten meermaals gevaarlijk.

Daarna zakte FC Dordrecht wat in en kwamen de Limburgers beter in de wedstrijd. Linksbuiten Lennerd Daneels nam twee keer het doel van Luca Plogmann onder vuur, maar schoot beide keren een meter langs de voor Roda 'verkeerde' kant van de paal. Plogmann zelf bracht na een kwart wedstrijd redding op een poging van Sami Ouaissa, die even later ook nog een schot gekraakt zag worden door Tsoungui.

Kriwak opnieuw trefzeker
De bezoekers lieten zich steeds vaker zien, terwijl FC Dordrecht aanvallend te slordig was om echt gevaar te stichten. Tot tien minuten voor rust, toen rechtsback Ilias Bronkhorst knap doorzette, Bucker diens voorzet niet goed verwerkte en René Kriwak de bal voor het intikken had: 1-0. Voor de Oostenrijker leverde het zijn zevende treffer van dit seizoen op.

Bij Roda leek het geloof even weg en daardoor kon de thuisclub meteen op jacht naar de tweede treffer. Feyenoord-huurling Ilias Sebaoui vond, na een prima aanval over links, de voeten van Bucker die daarmee voorkwam dat FC Dordrecht met een marge van twee aan de thee ging.

Wachten op tweede treffer
Na rust ging het over en weer aan de Krommedijk in een helft die zich kenmerkte als open, maar ook rommelig. Kriwak schoot uit het niets en maakte het Bucker knap lastig. En waar afleggen een betere keuze was geweest, ging Australiër Adrian Segecic tweemaal voor eigen succes, waarna ook Kriwak in kansrijke positie verkeerde keuzes maken. Aan de overkant kon Roda niet profiteren van een inschattingsfout van linksback John Hilton.

Na 64 minuten werd FC Dordrecht in het zadel geholpen toen Sami Ouaissa met gestrekt been Shiloh 't Zand onderuit haalde. Arbiter Kevin Puts twijfelde geen moment en stuurde Ouaissa met rood van het veld.

Bijna de gelijkmaker
Toch zette Roda een tandje bij en dat leverde bijna de gelijkmaker op. De lange Matisse Didden dacht uit een vrije trap raak te koppen, maar zag het speeltuig via de binnenkant van de paal en een Dordtse verdediger in de handen van Plogmann belanden.

Tien minuten voor tijd kwam er aan alle onzekerheid een einde. Jari Schuurman bediende Kriwak op maat, waarna de Oostenrijker achter het standbeen voor het hoogtepunt van de avond, tevens de eindstand zorgde: 2-0.

Opstelling FC Dordrecht: Plogmann; Bronkhorst, Tsoungui, Van der Avert (Smolarczyk/85), Hilton (Brito/85); 't Zand (Receveur/85), Schuurman, Suray; Segecic (Noc/73), Kriwak, Sebaoui (Osundina/80)

Bekijk hieronder de reactie van trainer Michele Santoni na afloop:

Lees meer over:

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

Schermafdruk op 2026-07-03 14-10-54

Op Pad Met Ad: Nieuwe voorzitter benoemd tijdens ondernemersbarbecue

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij de jaarlijkse barbecue van de Dordrechtse Ondernemersvereniging. In de museumtuin praten Dordtse ondernemers bij, worden nieuwe contacten gelegd, wordt het glas geheven op het ondernemerschap en wordt een nieuwe voorzitter benoemd.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.