gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht buigt in het slotkwartier voor Willem II

e875f15457bf397523efc2e23f0762dc.jpg

FC Dordrecht-doelman Liam Bossin had bij Willem II vrijdagavond op iedere poging een antwoord, maar kreeg een kwartier voor tijd de enige treffer van de avond om de oren: 1-0. De bedreven aanvaller Elton Kabangu stuurde de Dordtenaren, door een rake kopbal, met een zuur gevoel naar Zuid-Holland.

Corrado Francke |  | Aangepast op
FC Dordrecht, dat Anouar El Azzouzi zag terugkeren van een schorsing, werd in de openingsfase flink teruggedrongen door de ‘Tricolores’. Het maakte opbouwen lastig en ook het aanvalstrio (Jaymillio Pinas, Pepijn Doesburg en Tidjany Touré) werd amper bereikt.

Dordt-aanvoerder Toine van Huizen werd als eerste gevaarlijk, maar stond buitenspel bij een vrije trap van Jari Schuurman, die hij ook nog naast punterde. Het eerste echte gevaar van Willem II kwam van Leeroy Owusu, die zijn schot gekraakt zag worden.

Vlam in de pan
Een opstootje tussen Touré en de Tilburgse goalie Kostas Lamprou zorgde voor meer pit bij de thuisclub en de duizenden supporters op de tribune. Dat leidde ook tot een treffer voor Willem II toen doelman Liam Bossin een stuiterbal niet kon verwerken. Buitenspel zorgde er echter voor dat de brilstand na 25 minuten nog op het scorebord stond. De bezoekers, die de bal in het eerste halfuur amper in bezit hadden, waren gewaarschuwd.

Toch leek dat nog niet helemaal door te dringen, want ook Jizz Hornkamp en Elton Kabangu kregen kansen om de thuisclub voor rust op voorsprong te zetten. Dat leidde ertoe dat FC Dordrecht nóg een stapje terugdeed en El Azzouzi, die begon op het middenveld, als vijfde verdediger posteerde.
De ploeg van trainer Michele Santoni had de zaken verdedigend nog niet op orde, want vlak na rust liep uitblinker Ringo Meerveld door de defensie, werd aangetikt en kreeg een strafschop. Bossin viste de inzet van Hornkamp uit de bovenhoek en ontpopte zich zo tot de held van Dordrecht.

Tilburg ten aanval
Willem II wilde niets anders dan winnen en zocht ook in het laatste halfuur de aanval. Pol Llonch zag een poging gekraakt worden door Van Huizen, terwijl Bossin voorzetten richting de lange invaller Jeremy Bokila onschadelijk maakte. Een matig schot van Pinas was een van de weinige Dordtse wapenfeiten, die de focus voor negentig procent op de verdediging hadden gericht.

Bossin werd ook nog maar eens op scherp gezet door Dani Mathieu, die een voorzet van de rechterkant bijna in het doel zag waaien. Een situatie in de kluts met in de hoofdrol Bokila en ex-Willem II’er Jop van der Avert leverde niets op en zo leek het duel, net als eerder dit seizoen, op een puntendeling af te stevenen.

Enige treffer
Een kwartier voor tijd kwam daar verandering in: na een fraaie aanval over de rechterflank kopte Kabangu binnen. Tilburg juichte, Dordrecht bleef teleurgesteld achter en stapte zonder punten weer de bus in: 1-0

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Aberkane (Schippers/72), Van Huizen Van der Avert (Camara/82); Brito (Savastano/72); El Azzouzi, Receveur, Schuurman; Pinas, Doesburg (Longo/60), Touré (Cetin/60)

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.