gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht en gemeente gaan samen werken aan nieuw stadionplan

69ded417636fee56fe5d670ce131fcac

De gemeente Dordrecht heeft FC Dordrecht aangeboden gezamenlijk aan een plan voor een nieuw stadion te gaan werken. De club heeft dat aanbod aanvaard.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De eerstedivisionist wel al jaren een nieuw stadion en was al bezig met een externe partij voor een half nieuw stadion. Hierin was, naast het onderkomen voor het betaald voetbal én de amateurtak (v/h OMC), ook een aanzienlijke deel van de nieuwbouw ingeruimd voor commerciële activiteiten.

Tijdens een werkbezoek van het college van burgemeester en wethouders kwam de club met een alternatief plan, waarbij het stadion een bredere maatschappelijke functie zou vervullen.

In die variant wordt tenminste driekwart van het stadion vernieuwd en meer plaats ingeruimd voor andere sportparkbewoners. Te denken valt aan de breedtesport, maar ook voor zorg, onderwijs en ontspanning. De bestuurders en topambtenaren spraken dat plan aan.

Volgens de gemeente is een dergelijke insteek beter omdat andere zaken te snel concurrentie met de rest van de stad betekenen.

“FC Dordrecht heeft deze handreiking en het advies van het college met open armen ontvangen, zo laat de club weten. “In nauwe samenwerking met een lokale projectontwikkelaar en de gemeente in de persoon van mw. Sandra Meeuwsen (manager Team Sport) zal de "BVO+MVO-stadionvariant" verder worden uitgewerkt en zo snel mogelijk in het eerste kwartaal van 2019 ter goedkeuring worden voorgelegd aan het gemeentebestuur en voor de zomer aan de Gemeenteraad.”

Mede om dat proces te versnellen, wordt oud-voetballer Perry Leijdsman bij FC Dordrecht gedetacheerd.

Volgens de gemeente is dit plan voor een nieuw, modern stadion aan de Krommedijk realistischer dan alle eerdere plannen. FC Dordrecht vindt het politiek en economisch klimaat gunstiger dan ooit en prijst de proactieve, positieve houding en betrokkenheid die het stadsbestuur nu toont.

"De faciliterende rol van de gemeente Dordrecht is bij ieder stadionplan cruciaal, maar de wijze waarop zij zich op dit moment opstelt en inzet is van doorslaggevende betekenis voor het realiseren van onze stadionwens en voor de continuïteit van het betaald voetbal voor stad en streek", aldus algemeen directeur Hans de Zeeuw.

Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

zwemmen wantijbad

In 'gesloten' Wantijbad wordt toch gezwommen: medewerkers en kinderen nemen duik

Medewerkers van het Wantijbad en hun familie hebben het er vrijdag van genomen. Terwijl het buitenbad voor de verkoeling-zoekende Dordtenaar nog altijd gesloten is, nemen medewerkers van het zwembad vrijdag wel een verfrissende duik.