gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht en gemeente gaan samen werken aan nieuw stadionplan

69ded417636fee56fe5d670ce131fcac

De gemeente Dordrecht heeft FC Dordrecht aangeboden gezamenlijk aan een plan voor een nieuw stadion te gaan werken. De club heeft dat aanbod aanvaard.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De eerstedivisionist wel al jaren een nieuw stadion en was al bezig met een externe partij voor een half nieuw stadion. Hierin was, naast het onderkomen voor het betaald voetbal én de amateurtak (v/h OMC), ook een aanzienlijke deel van de nieuwbouw ingeruimd voor commerciële activiteiten.

Tijdens een werkbezoek van het college van burgemeester en wethouders kwam de club met een alternatief plan, waarbij het stadion een bredere maatschappelijke functie zou vervullen.

In die variant wordt tenminste driekwart van het stadion vernieuwd en meer plaats ingeruimd voor andere sportparkbewoners. Te denken valt aan de breedtesport, maar ook voor zorg, onderwijs en ontspanning. De bestuurders en topambtenaren spraken dat plan aan.

Volgens de gemeente is een dergelijke insteek beter omdat andere zaken te snel concurrentie met de rest van de stad betekenen.

“FC Dordrecht heeft deze handreiking en het advies van het college met open armen ontvangen, zo laat de club weten. “In nauwe samenwerking met een lokale projectontwikkelaar en de gemeente in de persoon van mw. Sandra Meeuwsen (manager Team Sport) zal de "BVO+MVO-stadionvariant" verder worden uitgewerkt en zo snel mogelijk in het eerste kwartaal van 2019 ter goedkeuring worden voorgelegd aan het gemeentebestuur en voor de zomer aan de Gemeenteraad.”

Mede om dat proces te versnellen, wordt oud-voetballer Perry Leijdsman bij FC Dordrecht gedetacheerd.

Volgens de gemeente is dit plan voor een nieuw, modern stadion aan de Krommedijk realistischer dan alle eerdere plannen. FC Dordrecht vindt het politiek en economisch klimaat gunstiger dan ooit en prijst de proactieve, positieve houding en betrokkenheid die het stadsbestuur nu toont.

"De faciliterende rol van de gemeente Dordrecht is bij ieder stadionplan cruciaal, maar de wijze waarop zij zich op dit moment opstelt en inzet is van doorslaggevende betekenis voor het realiseren van onze stadionwens en voor de continuïteit van het betaald voetbal voor stad en streek", aldus algemeen directeur Hans de Zeeuw.

Lees ook

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.