gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht en gemeente gaan samen werken aan nieuw stadionplan

69ded417636fee56fe5d670ce131fcac

De gemeente Dordrecht heeft FC Dordrecht aangeboden gezamenlijk aan een plan voor een nieuw stadion te gaan werken. De club heeft dat aanbod aanvaard.

Leo Roubos |  | Aangepast op
De eerstedivisionist wel al jaren een nieuw stadion en was al bezig met een externe partij voor een half nieuw stadion. Hierin was, naast het onderkomen voor het betaald voetbal én de amateurtak (v/h OMC), ook een aanzienlijke deel van de nieuwbouw ingeruimd voor commerciële activiteiten.

Tijdens een werkbezoek van het college van burgemeester en wethouders kwam de club met een alternatief plan, waarbij het stadion een bredere maatschappelijke functie zou vervullen.

In die variant wordt tenminste driekwart van het stadion vernieuwd en meer plaats ingeruimd voor andere sportparkbewoners. Te denken valt aan de breedtesport, maar ook voor zorg, onderwijs en ontspanning. De bestuurders en topambtenaren spraken dat plan aan.

Volgens de gemeente is een dergelijke insteek beter omdat andere zaken te snel concurrentie met de rest van de stad betekenen.

“FC Dordrecht heeft deze handreiking en het advies van het college met open armen ontvangen, zo laat de club weten. “In nauwe samenwerking met een lokale projectontwikkelaar en de gemeente in de persoon van mw. Sandra Meeuwsen (manager Team Sport) zal de "BVO+MVO-stadionvariant" verder worden uitgewerkt en zo snel mogelijk in het eerste kwartaal van 2019 ter goedkeuring worden voorgelegd aan het gemeentebestuur en voor de zomer aan de Gemeenteraad.”

Mede om dat proces te versnellen, wordt oud-voetballer Perry Leijdsman bij FC Dordrecht gedetacheerd.

Volgens de gemeente is dit plan voor een nieuw, modern stadion aan de Krommedijk realistischer dan alle eerdere plannen. FC Dordrecht vindt het politiek en economisch klimaat gunstiger dan ooit en prijst de proactieve, positieve houding en betrokkenheid die het stadsbestuur nu toont.

"De faciliterende rol van de gemeente Dordrecht is bij ieder stadionplan cruciaal, maar de wijze waarop zij zich op dit moment opstelt en inzet is van doorslaggevende betekenis voor het realiseren van onze stadionwens en voor de continuïteit van het betaald voetbal voor stad en streek", aldus algemeen directeur Hans de Zeeuw.

Lees ook

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

fotoo

Zonder fiets de trein in tijdens brugsluiting, wel zee aan deelfietsen: ‘830 in de regio’

Deelfietsen zo oranje als een sinaasappel: op steeds meer plekken in onze streek zijn ze te zien. Nu de maandenlange afsluiting van de Papendrechtsebrug nadert, schieten de tweewielers als paddenstoelen uit de grond. “Met je eigen fiets heb je meer zekerheid, maar de kans is heel groot dat je er een hebt.”

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

hendrik ido ambacht

Opnieuw vrouw aangerand door man op fatbike in Hendrik-Ido-Ambacht

In Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagavond opnieuw een vrouw aangerand door een onbekende man op een fatbike. Dat gebeurde rond 21:30 uur langs de Krommeweg. Zeven andere vrouwen zijn in de afgelopen weken in de omgeving ook al betast door iemand op een fatbike, maar nog niemand is aangehouden.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.