gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht flikt het ook bij Jong PSV met goal in slot: 'Hier droom je van'

5ea972c3c2ac09e1f86dbd1872dd3da0

FC Dordrecht volbracht maandagavond een ontsnapping waar zelfs Houdini jaloers van zou worden. De winnende 1-2 bij Jong PSV viel namelijk in blessuretijd, maar maakte de avond van matchwinner Lawson Sunderland des te mooier.

Corrado Francke |  | Aangepast op
"Ik rende naar de cornervlag en het hele team was er", omschrijft hij zijn feestje na zijn beslissende treffer, die tot stand kwam toen een Dordtse hoekschop bleef hangen in het Eindhovense doelgebied. De Amerikaan twijfelde geen moment en knalde van dichtbij raak.

Wilskracht en agressie
Volgens Sunderland, die deze winter door de Krommedijkclub werd opgepikt bij Inter Miami, gaf wilskracht en agressie de doorslag. "We bleven vechten en werken, uiteindelijk belandt de bal voor mijn voeten en winnen we de wedstrijd. Dit is het beste wat er is, hier droom je van."

Negen van de veertien Dordtse overwinningen dit seizoen waren met minimaal verschil. Soms werd het verschil al voor rust gemaakt en soms viel de winnende treffer in het slotkwartier, maar zó laat als in Brabant? Dat was nog niet eerder gebeurd. Al zorgde het thuisduel met Vitesse, toen de Italiaan Lorenzo Codutti in de 98e (!) minuut de 2-2 tegen de touwen knalde en zijn ploeg zodoende aan een punt hielp, ook voor de nodige feestvreugde.

Hoe flikken de Schapekoppen, die door de zege de tweede plek heroveren, het telkens weer? "Dat vroegen we onszelf net ook af, al zijn we er hartstikke blij mee", lacht verdediger Sem Valk, die na rust de plek innam van Leo Seydoux. "De laatste weken is het misschien niet altijd met het allerbeste voetbal, maar je ziet dat we als team kei- en keihard werken om de drie punten over de streep te trekken. Daar mogen we ook blij en trots op zijn."

Contrast
Opvallend groot was het verschil tussen de eerste helft - waarin het aan sprankelende aanvallen ontbrak en geen gebruik kon maken van de geboden ruimtes - en de tweede helft. "Ik denk dat we sowieso wat meer vooruit gingen spelen en wat risico's namen", ziet Valk.

Trainer Melvin Boel zag na rust dan ook een beter FC Dordrecht, dat de nipte achterstand omdraaide in een late, maar belangrijke zege. "Als de winnende goal in de allerlaatste minuten valt, dan ben je altijd wat gelukkig, dat moge duidelijk zijn. Dat is zuur voor hun en fijn voor ons."

Vrijdag FC Emmen-thuis
De ploeg heeft na 27 speelrondes 50 punten verzameld. De achterstand op koploper FC Volendam is vijf punten, naaste belagers Excelsior en ADO Den Haag volgen op één puntje. FC Emmen, dat momenteel achtste staat, is komende vrijdag de volgende tegenstander van FC Dordrecht. Het duel aan de Krommedijk begint om 20:00 uur.

Lees ook

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.