Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht geeft ook tegen Excelsior voorsprong weg en verliest Rijnmondderby

Het is FC Dordrecht niet gelukt om een goed resultaat te boeken tegen Excelsior uit Rotterdam. De Rijnmondderby werd met 1-3 verloren: alle doelpunten van de bezoekers kwamen uit corners vlak voor het einde van de eerste- of tweede helft. Kevin Vermeulen was de doelpuntenmaker voor de Schapekoppen.
Corrado Francke | 11 september 2020 21:34 | Aangepast op 11 september 2020 21:34
Zowel Ahmad Mendes Moreira als de IJslandse spits Elias Mar Omarsson kregen al vroeg de kans om de score in het voordeel van de Rotterdammers te openen, maar Julius Bliek stond Moreira in de weg en Omarsson werkte via een andere Excelsior-speler naast.

De eerste kans voor Dordt was wel gelijk raak. Kevin Vermeulen werkte na tien minuten binnen uit de rebound en zette zo de 1-0 voor de Schapekoppen op het scorebord. Arsenio Valpoort kon drie minuten later de voorsprong verdubbelen, maar stuitte bij zijn schot op een Excelsior-verdediger.

Nikolas Agrafiotis, die voor FC Dordrecht in de oefenwedstrijden meerdere malen het net van de tegenstander wist te vinden, was dichtbij de 2-0, maar schoot een meter links naast het doel van doelman Alessandro Damen.

De bezoekers waren hierdoor gemotiveerd om de gelijkmaker te maken. Dit gebeurde op slag van rust: Omarsson tikte zijn zesde binnen in drie duels voor Excelsior. Het laatste moment in de eerste helft zorgde voor een zure nasmaak bij de Dordtenaren. Een lage corner werd door diezelfde Omarsson bij de eerste paal binnengelopen, waardoor 1-2 de ruststand was.

FC Dordrecht toonde meer initiatief en werd aan de bal sterker dan de Kralingers, maar zowel Polley, Vermeulen als Agrafiotis troffen niet meer het doel. Ook uit corners kwamen de Schapekoppen nog tot kleine kansen, maar gevaarlijk werd de ploeg van trainer Harry van den Ham niet meer. Een 1-3 nederlaag was dus de eindstand in de Rijnmondderby.

Scoreverloop

10' Kevin Vermeulen 1-0

43' Elias Mar Omarsson 1-1

45+2' Elias Mar Omarsson 1-2

89' Thomas Oude Kotte 1-3

Opstelling FC Dordrecht

Swolfs, Polley, Aktas, Bliek, Overes, Baggerman (Muhringen/64), Jansen (Musaba/82), Vermeulen, Sürmeli, Valpoort (Amadin/46), Agrafiotis

Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

Amarise (10) heeft zeldzame spierziekte, rolstoelbus moet uitkomst bieden: ‘We tillen onszelf een hernia’

Het Dordtse gezin Fledderman is een crowdfundig gestart, in de hoop een rolstoelbus bij elkaar te sp...

Reeks autobranden houdt aan: Range Rover in vlammen op

Een auto is in de nacht van zondag in maandag verwoest door brand in Dordrecht. Dat gebeurde even vo...

Minder intercity's tussen Dordrecht en Rotterdam

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam Centraal moesten maandagochtend rekening houden met vertragi...

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...