gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft ook tegen Excelsior voorsprong weg en verliest Rijnmondderby

49bd525735cc093453ae13934725c5ca

Het is FC Dordrecht niet gelukt om een goed resultaat te boeken tegen Excelsior uit Rotterdam. De Rijnmondderby werd met 1-3 verloren: alle doelpunten van de bezoekers kwamen uit corners vlak voor het einde van de eerste- of tweede helft. Kevin Vermeulen was de doelpuntenmaker voor de Schapekoppen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zowel Ahmad Mendes Moreira als de IJslandse spits Elias Mar Omarsson kregen al vroeg de kans om de score in het voordeel van de Rotterdammers te openen, maar Julius Bliek stond Moreira in de weg en Omarsson werkte via een andere Excelsior-speler naast.

De eerste kans voor Dordt was wel gelijk raak. Kevin Vermeulen werkte na tien minuten binnen uit de rebound en zette zo de 1-0 voor de Schapekoppen op het scorebord. Arsenio Valpoort kon drie minuten later de voorsprong verdubbelen, maar stuitte bij zijn schot op een Excelsior-verdediger.

Nikolas Agrafiotis, die voor FC Dordrecht in de oefenwedstrijden meerdere malen het net van de tegenstander wist te vinden, was dichtbij de 2-0, maar schoot een meter links naast het doel van doelman Alessandro Damen.

De bezoekers waren hierdoor gemotiveerd om de gelijkmaker te maken. Dit gebeurde op slag van rust: Omarsson tikte zijn zesde binnen in drie duels voor Excelsior. Het laatste moment in de eerste helft zorgde voor een zure nasmaak bij de Dordtenaren. Een lage corner werd door diezelfde Omarsson bij de eerste paal binnengelopen, waardoor 1-2 de ruststand was.

FC Dordrecht toonde meer initiatief en werd aan de bal sterker dan de Kralingers, maar zowel Polley, Vermeulen als Agrafiotis troffen niet meer het doel. Ook uit corners kwamen de Schapekoppen nog tot kleine kansen, maar gevaarlijk werd de ploeg van trainer Harry van den Ham niet meer. Een 1-3 nederlaag was dus de eindstand in de Rijnmondderby.

Scoreverloop

10' Kevin Vermeulen 1-0

43' Elias Mar Omarsson 1-1

45+2' Elias Mar Omarsson 1-2

89' Thomas Oude Kotte 1-3

Opstelling FC Dordrecht

Swolfs, Polley, Aktas, Bliek, Overes, Baggerman (Muhringen/64), Jansen (Musaba/82), Vermeulen, Sürmeli, Valpoort (Amadin/46), Agrafiotis

Lees ook

dordtinstoom2026

Zondag op TV Dordrecht: terugblik Dordt in Stoom 2026

Nu de zomervakantie voorbij is en ook de zomerevenementen-periode in stad en streek langzaam op zijn eind loopt, is deze zondag nog een keer onze speciale uitzending over een van de grootste evenementen van eerder dit jaar te zien: Dordt in Stoom 2026.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

Point Blur_Sep052026_101224

Voorkant van auto in brand in Dubbeldam

Een zwarte personenauto is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand. Het voertuig stond geparkeerd in de Platanenlaan in de Dordtse wijk Dubbeldam.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

staatsloterijpexels

Inwoner Hardinxveld-Giessendam wint 1 miljoen euro

Een inwoner van Hardinxveld-Giessendam is in de prijzen gevallen bij de Staatsloterij. De gelukkige winnaar kocht online een lot, waar de prijs van 1 miljoen euro op is gevallen.