gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht geeft ook tegen Excelsior voorsprong weg en verliest Rijnmondderby

49bd525735cc093453ae13934725c5ca

Het is FC Dordrecht niet gelukt om een goed resultaat te boeken tegen Excelsior uit Rotterdam. De Rijnmondderby werd met 1-3 verloren: alle doelpunten van de bezoekers kwamen uit corners vlak voor het einde van de eerste- of tweede helft. Kevin Vermeulen was de doelpuntenmaker voor de Schapekoppen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Zowel Ahmad Mendes Moreira als de IJslandse spits Elias Mar Omarsson kregen al vroeg de kans om de score in het voordeel van de Rotterdammers te openen, maar Julius Bliek stond Moreira in de weg en Omarsson werkte via een andere Excelsior-speler naast.

De eerste kans voor Dordt was wel gelijk raak. Kevin Vermeulen werkte na tien minuten binnen uit de rebound en zette zo de 1-0 voor de Schapekoppen op het scorebord. Arsenio Valpoort kon drie minuten later de voorsprong verdubbelen, maar stuitte bij zijn schot op een Excelsior-verdediger.

Nikolas Agrafiotis, die voor FC Dordrecht in de oefenwedstrijden meerdere malen het net van de tegenstander wist te vinden, was dichtbij de 2-0, maar schoot een meter links naast het doel van doelman Alessandro Damen.

De bezoekers waren hierdoor gemotiveerd om de gelijkmaker te maken. Dit gebeurde op slag van rust: Omarsson tikte zijn zesde binnen in drie duels voor Excelsior. Het laatste moment in de eerste helft zorgde voor een zure nasmaak bij de Dordtenaren. Een lage corner werd door diezelfde Omarsson bij de eerste paal binnengelopen, waardoor 1-2 de ruststand was.

FC Dordrecht toonde meer initiatief en werd aan de bal sterker dan de Kralingers, maar zowel Polley, Vermeulen als Agrafiotis troffen niet meer het doel. Ook uit corners kwamen de Schapekoppen nog tot kleine kansen, maar gevaarlijk werd de ploeg van trainer Harry van den Ham niet meer. Een 1-3 nederlaag was dus de eindstand in de Rijnmondderby.

Scoreverloop

10' Kevin Vermeulen 1-0

43' Elias Mar Omarsson 1-1

45+2' Elias Mar Omarsson 1-2

89' Thomas Oude Kotte 1-3

Opstelling FC Dordrecht

Swolfs, Polley, Aktas, Bliek, Overes, Baggerman (Muhringen/64), Jansen (Musaba/82), Vermeulen, Sürmeli, Valpoort (Amadin/46), Agrafiotis

Lees ook

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

PSX_20260805_194332

Kind overleden na aanrijding met bezorgbusje

Een kindje is woensdag overleden na een aanrijding met een bestelwagen in Dordrecht. Het slachtoffer is nog gereanimeerd, maar dat mocht niet meer baten.

politiearchiefexplosie

Halvering aanslagen met explosieven, 'maar aantal blijft te hoog'

Het aantal (pogingen tot) aanslagen met explosieven is in deze streek in de eerste zes maanden van 2026 gehalveerd ten opzichte van de eerste helft van 2025. Dat blijkt uit cijfers die de politie naar buiten heeft gebracht. In zeven van de negen gemeenten nam het aantal aanslagen af.

scootmobiel te water

Politie redt vrouw uit sloot na ongeval met scootmobiel

Een vrouw op een scootmobiel is dinsdagmiddag rond 16.30 uur te water geraakt aan de Achterweg in Dordrecht. De bestuurster is door de politie uit het water gered, waarna zij is nagekeken in een ambulance.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.