Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht gefrustreerd de bus in met punt bij Jong Ajax: 'Genoeg kansen gehad'

Kansenregen, voetbalgevecht, foutenfestival en knotsgek. Zomaar wat termen die van toepassing waren op de wedstrijd tussen FC Dordrecht en Jong Ajax maandagavond, die echter geen winnaar kreeg (2-2). Na afloop overheerste bij de Dordtenaren vooral teleurstelling. "Het voelt alsof we punten morsen."
Corrado Francke | 30 januari 2024 11:34 | Aangepast op 30 januari 2024 11:34
Op bezoek in Amsterdam kwam de uitploeg nog op voorsprong, maar al snel maakte Jong Ajax van een achterstand een voorsprong. Een treffer van invaller Ilias Bronkhorst leverde FC Dordrecht een punt op, ondanks verschillende mogelijkheden op meer.

'Goede reactie' na Jong AZ-uit
"Ik weet niet hoeveel kansen we hebben gehad, maar het waren er genoeg", ziet verdediger Ruben Kluivert na afloop. "Ik vind dat Jong Ajax in de tweede helft niks te zeggen had, we hadden hier met drie punten weg kunnen gaan."

Trainer Michele Santoni, die een kwartier voor tijd wegens commentaar op de arbitrage en een cynische applausje rood kreeg, zag zijn team 'een goede reactie tonen' na de 5-1 nederlaag bij Jong AZ een week eerder. "We hebben goede en mooie voetballers, maar het vechten zit er niet altijd in. Dat moet ik eruit halen en dat hebben we goed gedaan", aldus de inmiddels langstzittende trainer in de Keuken Kampioen Divisie.

Scheidsrechters 'niet top'
Santoni zag zijn ploeg aanvallend te veel verkeerde keuzes maken, maar had na afloop ook geen goed woord over voor scheidsrechter Nick Smit. "Zijn enige goede beslissing is om mij rood te geven. Ik zeg het al 23 wedstrijden: het niveau van de scheidsrechters is niet top. Ik heb me redelijk ingehouden, maar soms gaat het gewoon te ver."
De trainer was niet de enige die rood zag op De Toekomst, want ook Feyenoord-huurling Antef Tsoungui mocht voortijdig inrukken na twee keer geel. "Je kunt daar geen rood voor geven", luidt het oordeel van Kluivert, die na een lange blessure voor het eerst sinds september weer negentig minuten in actie kwam.

Peper in de kont
Reden tot een hartig woordje voor Tsoungui, die bij een opstootje even eerder al solliciteerde naar zijn tweede gele prent, ziet Santoni echter niet. "Dat Antef een pepertje in zijn kont heeft is een van zijn kwaliteiten, vind ik. Als je over de schreef gaat, maar met respect, is dat mannenvoetbal. Vandaag verdient hij die gele kaarten echt niet."

In de basiself was er op rechts plek voor winteraanwinsten Léo Seydoux en Dylan Mbayo. Korede Osundina en Ilias Bronkhorst, die als invaller trefzeker was, begonnen op de bank. "Wij hebben in de winterstop spelers gehaald omdat wij op die plekken beter wilden worden. Die moet je de kans geven om te spelen"

Strijd aangaan
"Dylan heeft zich gerevancheerd ten opzichte van volgende week, dat is een wapen. Léo heeft misschien wat meer tijd nodig, maar wij willen ook wat meer concurrentie bieden aan Ilias. Hij valt bijna perfect in, maar moet ook begrijpen dat er een aantal dingen beter moeten op de manier hoe wij willen spelen. Dan moeten ze de strijd maar aangaan", besluit Santoni, die door zijn rode kaart de coaching tegen FC Groningen komende vrijdag aan Pascal Bosschaart moet overlaten.
Mbayo (rechts) in duel met Kian Fitz-Jim van Jong Ajax Shane Winsser / Winsser Visuals

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

FC Dordrecht komt één goal tekort voor play-offticket: ‘Ik kan ze niks verwijten’

Het scheelde een haar of FC Dordrecht was vrijdagavond al verzekerd van een plek in de nacompetitie....

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...