gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht haalt oud-teamgenoot van Messi naar de Krommedijk

a23f07db670e745ae544b09c6c2449eb

FC Dordrecht heeft de opvolger van de vertrokken Rocco Robert Shein in huis. Lawson Sunderland, die tot eind 2024 bij Inter Miami in de Verenigde Staten speelde, tekent een contract voor tweeënhalf jaar aan de Krommedijk, plus optie voor nog een extra seizoen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Sunderland trainde woensdag voor het eerst mee bij FC Dordrecht, dat het nieuws later deze middag bekend zal maken.

Amerikaans en Duits paspoort
De 1 meter 90 lange middenvelder bezit over zowel een Amerikaans als Duits paspoort. Na een lang avontuur bij Spaanse jeugdteams belandde hij drie jaar geleden in Miami. Sindsdien heeft hij zeven duels op het hoogste Amerikaanse niveau op zijn naam staan. In april vorig jaar kwam hij voor het laatst in de MLS - zoals die competitie heet - in actie.

Sunderland maakte veel meer minuten in de MLS Next Pro, het derde niveau in de Verenigde Staten. Sinds begin dit jaar is hij echter clubloos.

Beroemde teamgenoten
In Miami had de middenvelder een aantal voormalig FC Barcelona-spelers een paar wereldberoemde teamgenoten, met Lionel Messi als bekendste. Eind 2023 poseerde Sunderland nog met de Argentijn toen Messi voor de achtste keer in zijn loopbaan de Gouden Bal - de prijs voor de beste voetballer ter wereld - mocht ophalen.

Ook Luis Suárez, Sergio Busquets en Jordi Alba zijn oud-teamgenoten van Sunderland bij Inter Miami. De trainer van dat team, Javier Mascherano, heeft ook een rijk verleden bij FC Barcelona.

Vertrek Shein
Sunderland moet Rocco Robert Shein, die naar Fredrikstad FK in Noorwegen vertrok, doen vergeten. Dat was volgens de club de 'grootste uitgaande transfer' in de geschiedenis. De Est werd de vierde officiële vertrekker deze transferwinter. Eerder zwaaide de club Brahim Darri (VVV-Venlo), Jop van der Avert (Cheongju FC) en Liam Bossin (verhuurd aan Feyenoord) uit.

Daartegenover staan drie nieuwelingen. Naast Sunderland zijn dat verdediger Augustin Drakpe en buitenspeler Marouane Afaker.

Lees meer over:

Lees ook

fatbikeverbod

Twijfels over haalbaarheid fatbikeverbod in Dordrecht: 'We stellen daarom een pilot voor'

De Dordtse VVD wil dat er in Dordrecht gebieden gaan komen waar fatbikes niet meer welkom zijn, een zogeheten gebiedsgericht verbod. Het college reageert nu op het initatiefvoorstel wat de partij eerder dit jaar heeft ingediend. Het gemeentebestuur twijfelt over de uitvoerbaarheid van het voorstel, maar denkt na over een pilot.

78004c49-bc3b-3485-973a-8b6b641aba25

Petra (49) is eenzaam en begint stiekem een erotische relatie met een patiënt

Petra bedrijft de liefde met een kwetsbare patiënt in de zorginstelling waar ze werkt. Op papier is ze een seksueel roofdier, dat misbruik maakt van haar positie. Maar klopt dat ook met de realiteit?

SWO.Telefooncirkel (5)

Paulien Moen (76) zet zich al vijftien jaar in voor telefooncirkel: ‘Fijn om mensen te kunnen helpen’

Geen telefoonboom, maar een telefooncirkel. Daar zet Paulien Moen (76) zich al vijftien jaar als vrijwilliger voor in. Iedere vrijdagochtend belt zij de eerste deelnemer van haar cirkel. Het doel: “Mensen die zich alleen voelen in contact brengen met elkaar.”

2604285328

Auto en busje van Dordts eetcafé in vlammen op, man (50) aangehouden

De politie heeft een 50-jarige man aangehouden voor de betrokkenheid bij een voertuigbrand in Dordrecht. Het gaat om de brand bij eetcafé De Wilhelminaboom in april, toen een bedrijfsbus- en auto in vlammen opgingen.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.