gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht in knotsgekke en verhitte slotfase langs Cambuur

969d692d1d8ae04de2df81b626cc9791

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op bezoek bij SC Cambuur gewonnen. De Schapenkoppen zegevierden in Friesland na een tumultueus wedstrijdeinde (1-3). De Friese potjes kookten in de laatste minuut van de officiële speeltijd echter over, nadat FC Dordrecht een penalty kreeg en de wedstrijd tweemaal werd gestaakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De eerste grote kans voor de thuisploeg was direct raak. Sam Hendriks ontsnapte namens Cambuur aan de verdedigers van FC Dordrecht en omspeelde doelman Bryan Janssen. Uiteindelijk kon Tyrone Conraad de bal makkelijk in het doel tikken (1-0).

Beide teams verwenden de toeschouwers niet in de eerste helft, maar Cambuur creëerde meer kansen. Zo was Conraad meermaals dichtbij zijn tweede goal en zag voormalig Schapenkop Sai van Wermerskerken een bal in het zijnet belanden. Namens FC Dordrecht kreeg Jari Schuurman de grootste kans. Zijn schot ging in de twintigste minuut echter voorlangs.


Verhit spektakel

In de tweede helft probeerde FC Dordrecht aan te zetten, maar echt gevaarlijk werden de mannen van trainer Claudio Braga niet. De gasten hadden wel meer recht op een doelpunt dan Cambuur. Die goal kwam uiteindelijk in de 72e minuut. Crysencio Summerville maakte uit het niets 1-1 voor FC Dordrecht.

Maar het venijn zat in de staart van Cambuur-FC Dordrecht. De Schapenkoppen kregen van scheidsrechter Christian Mulder in de laatste minuut van de officiële speeltijd een strafschop, maar daar waren de fans van Cambuur absoluut niet mee eens. Een aantal mensen van het thuispubliek gooide munten en bier op het veld, waarna Mulder genoodzaakt was het duel tot tweemaal toe tijdelijk stil te leggen.

Na een afkoelingsperiode mocht Daniël Breedijk uiteindelijk toch nog aanleggen vanaf elf meter. De centrale verdediger van FC Dordrecht maakte geen fout (1-2). Na dit doelpunt ging het spel op en neer. Cambuur probeerde nog, maar Dordt scoorde uiteindelijk nog. Jeremy Cijntje besliste met de 1-3 dit verhitte spektakel.

Lees ook

kiltunneldicht

Kiltunnel in beide richtingen dicht vanwege veiligheidsoefening

De Kiltunnel tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard is maandagavond in beide richtingen dicht. Hulpdiensten voeren van 19.00 uur tot 00.00 uur een grootschalige veiligheidsoefening uit in de tunnel.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

ongeluk scooter auto Papendrecht

Auto en scooter botsen: bestuurder nagekeken

Bij een rotonde op de Burgemeester Keijzerweg in Papendrecht is woensdagochtend een ongeluk gebeurd tussen een auto en een scooter. Door nog onbekende oorzaak kwamen de twee met elkaar in botsing.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

Wim van der Kruijff toeslagen

‘Oh nee hè, niet weer’: voorzitter GR Sociaal geschrokken van mogelijke fraude

“Oh nee hè, niet weer”, dacht voorzitter van GR Sociaal Wim van der Kruijff toen hij te horen kreeg dat er mogelijk miljoenenfraude was gepleegd. Dat gebeurde binnen het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Woensdag werd bekend dat als gevolg hiervan twee werknemers, van wie één vaste kracht, zijn ontslagen.