gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht in knotsgekke en verhitte slotfase langs Cambuur

969d692d1d8ae04de2df81b626cc9791

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op bezoek bij SC Cambuur gewonnen. De Schapenkoppen zegevierden in Friesland na een tumultueus wedstrijdeinde (1-3). De Friese potjes kookten in de laatste minuut van de officiële speeltijd echter over, nadat FC Dordrecht een penalty kreeg en de wedstrijd tweemaal werd gestaakt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De eerste grote kans voor de thuisploeg was direct raak. Sam Hendriks ontsnapte namens Cambuur aan de verdedigers van FC Dordrecht en omspeelde doelman Bryan Janssen. Uiteindelijk kon Tyrone Conraad de bal makkelijk in het doel tikken (1-0).

Beide teams verwenden de toeschouwers niet in de eerste helft, maar Cambuur creëerde meer kansen. Zo was Conraad meermaals dichtbij zijn tweede goal en zag voormalig Schapenkop Sai van Wermerskerken een bal in het zijnet belanden. Namens FC Dordrecht kreeg Jari Schuurman de grootste kans. Zijn schot ging in de twintigste minuut echter voorlangs.


Verhit spektakel

In de tweede helft probeerde FC Dordrecht aan te zetten, maar echt gevaarlijk werden de mannen van trainer Claudio Braga niet. De gasten hadden wel meer recht op een doelpunt dan Cambuur. Die goal kwam uiteindelijk in de 72e minuut. Crysencio Summerville maakte uit het niets 1-1 voor FC Dordrecht.

Maar het venijn zat in de staart van Cambuur-FC Dordrecht. De Schapenkoppen kregen van scheidsrechter Christian Mulder in de laatste minuut van de officiële speeltijd een strafschop, maar daar waren de fans van Cambuur absoluut niet mee eens. Een aantal mensen van het thuispubliek gooide munten en bier op het veld, waarna Mulder genoodzaakt was het duel tot tweemaal toe tijdelijk stil te leggen.

Na een afkoelingsperiode mocht Daniël Breedijk uiteindelijk toch nog aanleggen vanaf elf meter. De centrale verdediger van FC Dordrecht maakte geen fout (1-2). Na dit doelpunt ging het spel op en neer. Cambuur probeerde nog, maar Dordt scoorde uiteindelijk nog. Jeremy Cijntje besliste met de 1-3 dit verhitte spektakel.

Lees ook

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

gemzwijndrecht

Wegwerkzaamheden Zwijndrecht gaan verder: nieuwe doorgaande route vanaf de brug

Na de Karel Doormanlaan gaat nu ook de Brugweg in Zwijndrecht op de schop. De weg van en naar de Zwijndrechtsebrug wordt verlegd én verlengd. Zo sluit de weg straks aan op de Burgemeester Doumaweg achter het station. Dit moet zorgen voor minder doorgaand verkeer door het Stationskwartier, aldus de gemeente.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”