gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht kan domper met veel moeite relativeren: 'Ongelofelijk seizoen'

195579f69afcd20c7962f891b6d74144

De promotiedroom van FC Dordrecht is zaterdag op pijnlijke wijze uiteen gespat. De 0-1 nederlaag tegen FC Emmen maakte, na de 2-2 deling afgelopen dinsdag, duidelijk dat de Dordtenaren ook volgend seizoen weer in de Keuken Kampioen Divisie te zien zijn. "We waren weer de bovenliggende partij, dit is een harde klap."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het topseizoen, waarin de ploeg vierde eindigde en via de nacompetitie hoopte te promoveren, kende zodoende een grote domper als afsluiter. Vicente Besuijen tekende in minuut 88 voor de beslissende treffer, waarna FC Dordrecht-spelers massaal naar het gras gingen. Aangeslagen, gefrustreerd en teleurgesteld.

Ongelofelijk seizoen
"Als je ziet wat we gedaan hebben dit seizoen, is dat ongelofelijk", beseft aanvoerder Mathis Suray. "Het teamgevoel was heel goed, maar dit zijn de play-offs. Emmen heeft heel veel ervaring, voor ons was het voor iedereen de eerste keer. Het is wat het is."

Trainer Michele Santoni vindt dat zijn ploeg het vooral dinsdag heeft laten liggen, al was de return in eigen huis ook verre van goed. "Ik vind ook dat je vandaag niet met de juiste scherpte begint. Waar dat aan ligt? We hebben een groep jonge spelers en er kunnen een heleboel redenen zijn, maar ik heb daar geen antwoord op", aldus Santoni, die door de uitschakeling maar weinig van zijn verjaardag kon genieten.

Toch stond hij op het veld de hele selectie te woord om daarna een 'ereronde' door het stadion te maken. "Het kan niet zijn dat de laatste vijf minuten een fantastisch seizoen gaan verpesten. Aan de ene kant zijn we teleurgesteld, maar er moest ook een klein beetje gevierd worden wat we dit seizoen gedaan hebben."

Oefenduels
Op maandag 24 juni staat FC Dordrecht, na een welverdiende zomervakantie, weer voor het eerst op het trainingsveld. Dat weekend erna wacht een oefenduel met Oranje Wit, een week later staat een vriendschappelijke wedstrijd tegen Feyenoord op de planning.

Lees ook

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

20260805_084126

Daar gaat ‘ie dan: klep Papendrechtsebrug onderweg naar de sloop

De brugklep van de Papendrechtsebrug is onderweg naar de sloop. Wie tussen 8.00 uur en 9.00 uur vanuit Dordrecht, Papendrecht of Zwijndrecht richting de Beneden Merwede keek, ving mogelijk een blik op van het transport.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

Still brugklep is weg voor artikel

Brugklep na 59 jaar verdwenen: zo verliep het proces van uitvijzelen tot de sloop

Een bijzondere operatie is het, de verwijdering van de brugklep van de Papendrechtsebrug. 59 jaar lang is er over dit wegdek gereden, nu is die in een tijdsbestek van drie dagen eruit gevijzeld, op een ponton gelegd en over het water vervoerd naar de sloop.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.