gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht kan domper met veel moeite relativeren: 'Ongelofelijk seizoen'

195579f69afcd20c7962f891b6d74144

De promotiedroom van FC Dordrecht is zaterdag op pijnlijke wijze uiteen gespat. De 0-1 nederlaag tegen FC Emmen maakte, na de 2-2 deling afgelopen dinsdag, duidelijk dat de Dordtenaren ook volgend seizoen weer in de Keuken Kampioen Divisie te zien zijn. "We waren weer de bovenliggende partij, dit is een harde klap."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het topseizoen, waarin de ploeg vierde eindigde en via de nacompetitie hoopte te promoveren, kende zodoende een grote domper als afsluiter. Vicente Besuijen tekende in minuut 88 voor de beslissende treffer, waarna FC Dordrecht-spelers massaal naar het gras gingen. Aangeslagen, gefrustreerd en teleurgesteld.

Ongelofelijk seizoen
"Als je ziet wat we gedaan hebben dit seizoen, is dat ongelofelijk", beseft aanvoerder Mathis Suray. "Het teamgevoel was heel goed, maar dit zijn de play-offs. Emmen heeft heel veel ervaring, voor ons was het voor iedereen de eerste keer. Het is wat het is."

Trainer Michele Santoni vindt dat zijn ploeg het vooral dinsdag heeft laten liggen, al was de return in eigen huis ook verre van goed. "Ik vind ook dat je vandaag niet met de juiste scherpte begint. Waar dat aan ligt? We hebben een groep jonge spelers en er kunnen een heleboel redenen zijn, maar ik heb daar geen antwoord op", aldus Santoni, die door de uitschakeling maar weinig van zijn verjaardag kon genieten.

Toch stond hij op het veld de hele selectie te woord om daarna een 'ereronde' door het stadion te maken. "Het kan niet zijn dat de laatste vijf minuten een fantastisch seizoen gaan verpesten. Aan de ene kant zijn we teleurgesteld, maar er moest ook een klein beetje gevierd worden wat we dit seizoen gedaan hebben."

Oefenduels
Op maandag 24 juni staat FC Dordrecht, na een welverdiende zomervakantie, weer voor het eerst op het trainingsveld. Dat weekend erna wacht een oefenduel met Oranje Wit, een week later staat een vriendschappelijke wedstrijd tegen Feyenoord op de planning.

Lees ook

drugspand

Burgemeester sluit en controleert woningen: meerdere misstanden gevonden

Een woning aan de Beltmolen in Papendrecht is door burgemeester Margreet van Driel gesloten na de vondst wapens, drugs en cash geld. Ook zijn er bij andere huizen in de gemeente misstanden geconstateerd..

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.

thumb website

School heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig: ‘Anders leerlingen ‘nee’ verkopen’

Praktijkschool De Sprong in Sliedrecht heeft zo snel mogelijk extra lesruimte nodig. Het leerlingenaantal groeit en daardoor wordt het huidige gebouw te klein. Met zo’n 150 leerlingen is het nu al improviseren, maar dat probleem wordt na de zomervakantie nog groter. “We moeten gaan improviseren.”

WhatsApp Image 2026-06-03 at 12.20.37

Gemeente Sliedrecht zet deur open voor Oranje-nachten, horeca wacht af

De gemeente Sliedrecht geeft horecagelegenheden de mogelijkheid om hun zaak langer open te houden tijdens wedstrijden van het Nederlands elftal op het WK in Amerika, Canada en Mexico. Oranje speelt onder meer tegen Tunesië pas om 01.00 uur 's nachts, waardoor de wedstrijd pas ver na de normale sluitingstijd is afgelopen. Toch staat nog niet iedere uitbater te springen om langer open te blijven.