gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht kan domper met veel moeite relativeren: 'Ongelofelijk seizoen'

195579f69afcd20c7962f891b6d74144

De promotiedroom van FC Dordrecht is zaterdag op pijnlijke wijze uiteen gespat. De 0-1 nederlaag tegen FC Emmen maakte, na de 2-2 deling afgelopen dinsdag, duidelijk dat de Dordtenaren ook volgend seizoen weer in de Keuken Kampioen Divisie te zien zijn. "We waren weer de bovenliggende partij, dit is een harde klap."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Het topseizoen, waarin de ploeg vierde eindigde en via de nacompetitie hoopte te promoveren, kende zodoende een grote domper als afsluiter. Vicente Besuijen tekende in minuut 88 voor de beslissende treffer, waarna FC Dordrecht-spelers massaal naar het gras gingen. Aangeslagen, gefrustreerd en teleurgesteld.

Ongelofelijk seizoen
"Als je ziet wat we gedaan hebben dit seizoen, is dat ongelofelijk", beseft aanvoerder Mathis Suray. "Het teamgevoel was heel goed, maar dit zijn de play-offs. Emmen heeft heel veel ervaring, voor ons was het voor iedereen de eerste keer. Het is wat het is."

Trainer Michele Santoni vindt dat zijn ploeg het vooral dinsdag heeft laten liggen, al was de return in eigen huis ook verre van goed. "Ik vind ook dat je vandaag niet met de juiste scherpte begint. Waar dat aan ligt? We hebben een groep jonge spelers en er kunnen een heleboel redenen zijn, maar ik heb daar geen antwoord op", aldus Santoni, die door de uitschakeling maar weinig van zijn verjaardag kon genieten.

Toch stond hij op het veld de hele selectie te woord om daarna een 'ereronde' door het stadion te maken. "Het kan niet zijn dat de laatste vijf minuten een fantastisch seizoen gaan verpesten. Aan de ene kant zijn we teleurgesteld, maar er moest ook een klein beetje gevierd worden wat we dit seizoen gedaan hebben."

Oefenduels
Op maandag 24 juni staat FC Dordrecht, na een welverdiende zomervakantie, weer voor het eerst op het trainingsveld. Dat weekend erna wacht een oefenduel met Oranje Wit, een week later staat een vriendschappelijke wedstrijd tegen Feyenoord op de planning.

Lees meer over:

Lees ook

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

yv20261009A1C03615

FC Dordrecht in eigen huis hard onderuit tegen FC Emmen

FC Dordrecht heeft in eigen huis een harde nederlaag geleden tegen FC Emmen. Dankzij individuele fouten achterin zag de ploeg van Nuijten de achterstand voor rust al oplopen. Het duel eindigde uiteindelijk in 0-3 voor de bezoekers uit Drenthe.

Screenshot_20261020_085330_Instagram

Auto op zijn kant op A16, bestuurder aangehouden

Op de A16 bij Zwijndrecht is dinsdagochtend een auto op zijn kant terechtgekomen na een ongeluk. Daarbij waren in totaal twee auto's betrokken. De politie heeft één persoon aangehouden voor rijden onder invloed.

Stookadviesstoplicht Ridderkerk foto

Geen stoplichten in het verkeer, maar als stookadvies: deze gemeente zet ze in

Een stookadvies-stoplicht om aan te geven of het verstandig is om te stoken: In Ridderkerk is het vanaf deze week te zien. In de Gieterijstraat in het dorp staat er zo één, een tweede stoplicht zal wisselend in verschillende wijken worden geplaatst.

yv20261019A1C08984

FC Dordrecht begint nieuwe periode met eerste uitzege: ‘Dit geeft een boost’

FC Dordrecht had al acht maanden niet op vreemde bodem gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering in. Joey de Bie schoot zijn ploeg vanaf de penaltystip naar een 0-1 zege op Jong PSV, waardoor de ploeg een succesvolle start van de tweede periode kende. “Hier ben ik heel blij mee.”