Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht kan lang mee met Heracles, maar in ondertal gaat het mis

Het bepalende moment: middenvelder Jari Schuurman krijgt na ruim een uur een rode kaart René Kamps
FC Dordrecht heeft vrijdagavond, ondanks een uitstekende eerste helft, verloren van Heracles Almelo. Na een rode kaart voor Jari Schuurman was het vertrouwen weg bij de thuisclub en dat straften de Almeloërs in het laatste halfuur genadeloos af: 1-3.
Corrado Francke | 5 mei 2023 21:52 | Aangepast op 5 mei 2023 21:52
Trainer Michele Santoni zag hoe zijn ploeg - die na de 8-1 nederlaag in Almelo uit was op sportieve revanche - prima aan de wedstrijd beginnen. Samuele Longo zette opponent Navajo Bakboord te kijk, maar zag zijn poging langs de ‘verkeerde’ kant van de paal verdwijnen.

Dordt-goalie Liam Bossin was attent bij een schot van Ismail Azzaoui. De Belgische Ier had ook een passend antwoord toen eerst Emil Hansson en later Lucas Schoofs op hem af kwam gestormd.

Heracles op voorsprong
De volledig in het oranje gehulde Bossin moest wel passen na een corner van de Almeloërs. Via twee Heracles-hoofden belandde de bal bij Samuel Armenteros, die zijn ploeg op voorsprong kopte: 0-1.

Protest van de Dordtenaren – want was de bal daarvoor net wel of niet over de achterlijn? – leverde de vijfde gele kaart op voor Jari Schuurman dit seizoen. De middenvelder, die voorafgaand aan het duel werd geëerd door de supporters met een broodje ‘Jari Shoarman’, mist daarvoor de ontmoeting met ADO Den Haag volgende week.

Dordt antwoordt snel
Met revanchegevoelens op zak lag de gelijkmaker, tot grote vreugde, al heel snel in het Heracles-doel. Met een flitsende actie belandde de bal, via het been van doelman Michael Brouwer, bij Samuele Longo. De spits hoefde de bal alleen nog maar binnen te lopen en scoorde zo zijn elfde van het seizoen: 1-1.

Beide ploegen legden ook aan het begin van de tweede helft een aantrekkelijke wedstrijd op de mat. Bossin pareerde met zijn voet een schot van Azzaoui, terwijl Heracles-aanvoerder Justin Hoogma op het nippertje voorkwam dat collega-captain Mathis Suray een kans kreeg.

Rood Schuurman
De thuisclub mocht hopen op een punt en misschien wel op meer. Longo kreeg misschien wel de grootste kans, maar Brouwer redde knap. De hoop was echter niet oneindig, want na ruim een uur ging het helemaal mis voor de Dordtenaren. Jari Schuurman kreeg twee keer geel en dus rood, een minuut later profiteerde Sem Scheperman van de deuk in het vertrouwen bij de thuisclub: 1-2.

Richting het volle uitvak vond Heracles, dat vorige week promotie naar de eredivisie veiligstelde, het nog niet welletjes. Invaller Lasse Wehmeyer deelde met de 1-3 ook nog mee in de feestvreugde, wat de Dordtse gezichten op de matig gevulde tribunes nog iets zuurder maakte.

Zeventiende
Door de nederlaag is FC Dordrecht van FC Den Bosch en TOP Oss afhankelijk of de Schapenkoppen nog zeventiende in de tussenstand blijven. Beide teams spelen maandagavond tegen respectievelijk Jong FC Utrecht en Jong AZ.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Aberkane (Schippers/82), Smolarczyk, El Azzouzi, Van der Avert; Cetin (Miceli/82), Schuurman, Suray (Reemst/76); Noc (Pinas/82), Longo, Touré (Receveur/67)

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

FC Dordrecht krijgt de positiviteit niet uit Kuijt: 'Gezegd dat ik trots ben'

Een worstelend FC Dordrecht kwam vrijdagavond bij Jong Ajax niet verder dan 0-0. Hoewel een gebrek a...

Vertrouwen ver weg bij FC Dordrecht: ook geen zege bij Jong Ajax

FC Dordrecht is nog niet uitgeworsteld in de Keuken Kampioen Divisie. Op het stuiterveld van Jong Aj...

Ongeduld bij FC Dordrecht neemt verder toe: ‘Soms krijg je niet wat je verdient’

Wie helpt FC Dordrecht uit het dal? Een antwoord is nodig, want op een avond waarin afmakers ontbrak...

De Plucheplakkers vieren 100e podcast met twee oude bekenden

De Plucheplakkers hebben de honderdste aflevering bereikt! Daarom vinden Arco Bomgaars (AD/De Dordte...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

7-0 nederlaag valt zwaar bij FC Dordrecht: 'Het was een horroravond'

De schade bij FC Dordrecht is groot na de wanprestatie in Tilburg donderdag. Talloze fouten, veel fr...