gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt terug tegen Almere City en beloont teruggekeerde supporters met punt: 2-2

282315302231df9f25903b35d68964d3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op knappe wijze een punt gepakt tegen directe concurrent Almere City. De ploeg van trainer Michele Santoni ging met een 0-2 achterstand ruste, maar herpakte zich in de tweede helft: 2-2. De rode lantaarn blijft daarmee in handen van de Flevolanders.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De teruggekeerde fans hadden zich verheugd op een avond vol spektakel aan de Krommedijk, waar Pascu voor het eerst dit seizoen op de bank bleef. Jari Schuurman kreeg de voorkeur boven de Spanjaard. Ook Mathis Suray en Anouar El Azzouzi waren weer terug in de basis.

In een felle, maar vrij slordige openingsfase was het kansenaantal gering. Er gebeurde vrij weinig, bij beide ploegen leek het defensieve prioriteit nummer één.

Poll
Almere had wellicht het betere van het spel, maar tot schoten kwam de ploeg van trainer Alex Pastoor amper. Thomas Poll (vorig seizoen nog huurling bij Dordt) kwam tot een van de weinige pogingen.

Dordrecht had een flinke hagelbui nodig om wel tot kansen te komen. Jari Schuurman vond echter doelman Nordin Bakker onderweg naar de 1-0, drie minuten later faalde Christian Conteh oog in oog met diezelfde doelman.

Tegentreffers
En als je ‘m zelf niet maakt, gaat de bal er aan de andere kant wel in. Zo ook aan de Krommedijk, waar Jeffry Puriel het eindstation was van een mooie combinatie en Almere op voorsprong schoot: 0-1.

De thuisclub leek geen antwoord te hebben op het vastberaden Almere. Tijmen Wildeboer zorgde dan ook voor een grotere euforie bij de bezoekers door de 0-2 achter doelman Liam Bossin te tikken. Daar ging opnieuw het onvoldoende wegwerken van een bal aan vooraf.

Dordt-spits Stijn Meijer had voor rust nog moeten scoren, maar trof de paal.

Aansluitingstreffer
Na rust kwamen de Dordtenaren op bijzondere wijze aan een aansluitingstreffer. Almere-back Bram van Vlerken zag een schot geblokkeerd worden en in eigen doel waaien.

Het overwicht kwam meer en meer bij de ploeg van Santoni te liggen en onder aanmoediging van de teruggekeerde supporters kwamen onder meer Meijer en Schuurman in de buurt van de gelijkmaker.

Spannende slotfase
In een spannend laatste halfuur had Conteh opnieuw moeten scoren, maar opnieuw lukte dat niet. FC Dordrecht zette voor de laatste keer aan: debutant Tremour vond Kevin Vermeulen en die kopte de Schapekoppen alsnog naar een punt: 2-2.

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

gemeentehuishia

Veroordeelde oud-burgemeester Herman J. opnieuw onder vuur: goochelaars spreken van 'ongepaste appjes'

Herman J., de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht die is veroordeeld voor kinderporno, heeft nu ook beroering veroorzaakt in de goochelwereld. Hij zou jaren geleden jonge goochelaars ongepaste berichten hebben gestuurd.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.