gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt terug tegen Almere City en beloont teruggekeerde supporters met punt: 2-2

282315302231df9f25903b35d68964d3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op knappe wijze een punt gepakt tegen directe concurrent Almere City. De ploeg van trainer Michele Santoni ging met een 0-2 achterstand ruste, maar herpakte zich in de tweede helft: 2-2. De rode lantaarn blijft daarmee in handen van de Flevolanders.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De teruggekeerde fans hadden zich verheugd op een avond vol spektakel aan de Krommedijk, waar Pascu voor het eerst dit seizoen op de bank bleef. Jari Schuurman kreeg de voorkeur boven de Spanjaard. Ook Mathis Suray en Anouar El Azzouzi waren weer terug in de basis.

In een felle, maar vrij slordige openingsfase was het kansenaantal gering. Er gebeurde vrij weinig, bij beide ploegen leek het defensieve prioriteit nummer één.

Poll
Almere had wellicht het betere van het spel, maar tot schoten kwam de ploeg van trainer Alex Pastoor amper. Thomas Poll (vorig seizoen nog huurling bij Dordt) kwam tot een van de weinige pogingen.

Dordrecht had een flinke hagelbui nodig om wel tot kansen te komen. Jari Schuurman vond echter doelman Nordin Bakker onderweg naar de 1-0, drie minuten later faalde Christian Conteh oog in oog met diezelfde doelman.

Tegentreffers
En als je ‘m zelf niet maakt, gaat de bal er aan de andere kant wel in. Zo ook aan de Krommedijk, waar Jeffry Puriel het eindstation was van een mooie combinatie en Almere op voorsprong schoot: 0-1.

De thuisclub leek geen antwoord te hebben op het vastberaden Almere. Tijmen Wildeboer zorgde dan ook voor een grotere euforie bij de bezoekers door de 0-2 achter doelman Liam Bossin te tikken. Daar ging opnieuw het onvoldoende wegwerken van een bal aan vooraf.

Dordt-spits Stijn Meijer had voor rust nog moeten scoren, maar trof de paal.

Aansluitingstreffer
Na rust kwamen de Dordtenaren op bijzondere wijze aan een aansluitingstreffer. Almere-back Bram van Vlerken zag een schot geblokkeerd worden en in eigen doel waaien.

Het overwicht kwam meer en meer bij de ploeg van Santoni te liggen en onder aanmoediging van de teruggekeerde supporters kwamen onder meer Meijer en Schuurman in de buurt van de gelijkmaker.

Spannende slotfase
In een spannend laatste halfuur had Conteh opnieuw moeten scoren, maar opnieuw lukte dat niet. FC Dordrecht zette voor de laatste keer aan: debutant Tremour vond Kevin Vermeulen en die kopte de Schapekoppen alsnog naar een punt: 2-2.

Lees ook

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

wevershoevegooglemaps

Al twee jaar staat deze 18e-eeuwse hoeve leeg, maar nu komen er gloednieuwe woningen in

Al ruim twee jaar lang staat de eeuwenoude boerderij de Wevershoeve in Rijsoord leeg. Waar het pand eerst decennialang werd gebruikt als restaurant, moest het rijksmonument op zoek naar een nieuwe bestemming. Inmiddels is die definitief gevonden: er komen woningen in de hoeve.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.