gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht komt terug tegen Almere City en beloont teruggekeerde supporters met punt: 2-2

282315302231df9f25903b35d68964d3

FC Dordrecht heeft vrijdagavond op knappe wijze een punt gepakt tegen directe concurrent Almere City. De ploeg van trainer Michele Santoni ging met een 0-2 achterstand ruste, maar herpakte zich in de tweede helft: 2-2. De rode lantaarn blijft daarmee in handen van de Flevolanders.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De teruggekeerde fans hadden zich verheugd op een avond vol spektakel aan de Krommedijk, waar Pascu voor het eerst dit seizoen op de bank bleef. Jari Schuurman kreeg de voorkeur boven de Spanjaard. Ook Mathis Suray en Anouar El Azzouzi waren weer terug in de basis.

In een felle, maar vrij slordige openingsfase was het kansenaantal gering. Er gebeurde vrij weinig, bij beide ploegen leek het defensieve prioriteit nummer één.

Poll
Almere had wellicht het betere van het spel, maar tot schoten kwam de ploeg van trainer Alex Pastoor amper. Thomas Poll (vorig seizoen nog huurling bij Dordt) kwam tot een van de weinige pogingen.

Dordrecht had een flinke hagelbui nodig om wel tot kansen te komen. Jari Schuurman vond echter doelman Nordin Bakker onderweg naar de 1-0, drie minuten later faalde Christian Conteh oog in oog met diezelfde doelman.

Tegentreffers
En als je ‘m zelf niet maakt, gaat de bal er aan de andere kant wel in. Zo ook aan de Krommedijk, waar Jeffry Puriel het eindstation was van een mooie combinatie en Almere op voorsprong schoot: 0-1.

De thuisclub leek geen antwoord te hebben op het vastberaden Almere. Tijmen Wildeboer zorgde dan ook voor een grotere euforie bij de bezoekers door de 0-2 achter doelman Liam Bossin te tikken. Daar ging opnieuw het onvoldoende wegwerken van een bal aan vooraf.

Dordt-spits Stijn Meijer had voor rust nog moeten scoren, maar trof de paal.

Aansluitingstreffer
Na rust kwamen de Dordtenaren op bijzondere wijze aan een aansluitingstreffer. Almere-back Bram van Vlerken zag een schot geblokkeerd worden en in eigen doel waaien.

Het overwicht kwam meer en meer bij de ploeg van Santoni te liggen en onder aanmoediging van de teruggekeerde supporters kwamen onder meer Meijer en Schuurman in de buurt van de gelijkmaker.

Spannende slotfase
In een spannend laatste halfuur had Conteh opnieuw moeten scoren, maar opnieuw lukte dat niet. FC Dordrecht zette voor de laatste keer aan: debutant Tremour vond Kevin Vermeulen en die kopte de Schapekoppen alsnog naar een punt: 2-2.

Lees ook

zwijndrechtsebrug

Let op: deze brug is twee nachten dicht voor verkeer

De Zwijndrechtsebrug is komende week twee nachten in beide richtingen dicht. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de kelder van de brug.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.