gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht krijgt hybride grasmat

1cf44299df7feb7cab9262a606ff8ab3

In het stadion van FC Dordrecht komt een hybride grasmat te liggen. Die komt in de plaats van de huidige kunstgrasmat. "De nieuwe mat bestaat voor 7 procent uit kunstgras en de rest is natuurgras", weet manager Hans de Zeeuw.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De kunstgrasmat ligt er nog maar vijf jaar en is onlangs afgekeurd voor voetbal op het hoogste niveau. De aanleg kostte 450 duizend euro en dus moet de club een behoorlijke schadepost inboeken: "maar ja, afgekeurd is afgekeurd", zegt De Zeeuw.

Een nieuwe kunstgrasmat op de huidige, nog wel goede onderlaag, zou 250 duizend euro kosten. Maar als de club dan promoveert of als de normen weer aangepast worden, zou ook die mat weer vervangen moet worden door natuurgras. Nu zijn alleen eredivisieclubs verplicht om terug te gaan naar natuurgras. "Qua onderhoud is zo'n kunstgrasveld een stuk goedkoper, maar alles overwegende hebben we toch besloten dat het een hybride mat wordt", aldus De Zeeuw.

De club stond niet alleen voor een dilemma, maar ook onder tijdsdruk. "De competitie begint al over zeven weken en dan moet die nieuwe mat er liggen en bespeelbaar zijn. Dat gaat wel lukken, denk ik."

Voor de trainingen kan FC Dordrecht gebruik maken van het nieuwe kunstgrasveld van de amateurtak, die ontstaan is door de komst van voetbalclub OMC. Trainer en spelers reageren positief op de wisseling van speelondergrond.

"Gewoon gras voelt toch altijd beter", zegt trainer Gérard de Nooijer. "Deze mat was sowieso aan vervanging toe", vindt speler Daniël Breedijk. Zijn collega Antonio Stankov is nuchter. "Mij maakt het niet uit, als het veld maar goed onderhouden wordt."

(bron: Rijnmond.nl)

Lees ook

a15parallelbaan

Let op: parallelbaan A15 bij Ridderkerk komende dagen dicht

Automobilisten op de A15 moeten de komende dagen rekening houden met een extra reistijd tot zestig minuten. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt op de parallelbaan tussen de knooppunten Ridderkerk en Benelux, waardoor de weg vanaf vrijdagavond tot en met 26 oktober deels dicht is.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

businkexplosie

Explosie bij huis, voorgevel raakt beschadigd

Bij een woning aan de Molen de Goliath in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een explosief afgegaan. Daarna is brand ontstaan. De voorkant van het huis is beschadigd geraakt.

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

kerkwegzwijndrecht

Deze weg is bijna twee maanden dicht

De Kerkweg in Zwijndrecht gaat op de schop. De weg, die de Lindtsedijk verbindt met de Laan van Nederhoven, is sinds deze maandagochtend dicht vanwege herinrichtingswerkzaamheden.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.