gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht krijgt hybride grasmat

1cf44299df7feb7cab9262a606ff8ab3

In het stadion van FC Dordrecht komt een hybride grasmat te liggen. Die komt in de plaats van de huidige kunstgrasmat. "De nieuwe mat bestaat voor 7 procent uit kunstgras en de rest is natuurgras", weet manager Hans de Zeeuw.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De kunstgrasmat ligt er nog maar vijf jaar en is onlangs afgekeurd voor voetbal op het hoogste niveau. De aanleg kostte 450 duizend euro en dus moet de club een behoorlijke schadepost inboeken: "maar ja, afgekeurd is afgekeurd", zegt De Zeeuw.

Een nieuwe kunstgrasmat op de huidige, nog wel goede onderlaag, zou 250 duizend euro kosten. Maar als de club dan promoveert of als de normen weer aangepast worden, zou ook die mat weer vervangen moet worden door natuurgras. Nu zijn alleen eredivisieclubs verplicht om terug te gaan naar natuurgras. "Qua onderhoud is zo'n kunstgrasveld een stuk goedkoper, maar alles overwegende hebben we toch besloten dat het een hybride mat wordt", aldus De Zeeuw.

De club stond niet alleen voor een dilemma, maar ook onder tijdsdruk. "De competitie begint al over zeven weken en dan moet die nieuwe mat er liggen en bespeelbaar zijn. Dat gaat wel lukken, denk ik."

Voor de trainingen kan FC Dordrecht gebruik maken van het nieuwe kunstgrasveld van de amateurtak, die ontstaan is door de komst van voetbalclub OMC. Trainer en spelers reageren positief op de wisseling van speelondergrond.

"Gewoon gras voelt toch altijd beter", zegt trainer Gérard de Nooijer. "Deze mat was sowieso aan vervanging toe", vindt speler Daniël Breedijk. Zijn collega Antonio Stankov is nuchter. "Mij maakt het niet uit, als het veld maar goed onderhouden wordt."

(bron: Rijnmond.nl)

Lees ook

MuurschilderingNoordtribune

Buitenkant tribune FC Dordrecht ondergaat metamorfose: ‘Ziel van de club zichtbaar’

De Noordtribune van FC Dordrecht is een kunstwerk rijker. Aan de buitenkant van het M-Scores Stadion is een nieuwe muurschildering zichtbaar, die begin volgende maand officieel zal worden onthuld. Het kunstwerk is gemaakt door kunstenaar Bram Verbrugge, die input vanuit supporters heeft verwerkt in de mural.

elektrischetouringcar

Van dieselronk naar stille zoem: eerste elektrische touringcar in de streek

Het geluid van een ronkende dieselmotor van een touringcar kennen we allemaal. Een elektrische touringcar met een licht zoemend geluid, dat is even wennen. Toch is het de nieuwe realiteit bij SnelleVliet Touringcars in Alblasserdam. Het bedrijf heeft daarmee de eerste elektrische touringcar in onze streek.

lijnbus waterpistool politie

Politie kamt streekbus uit na melding vuurwapen: reiziger heeft waterpistool bij zich

Een streekbus van Qbuzz is donderdagochtend stilgezet door de politie na een melding over een vuurwapen. Dat gebeurde onder het N3-viaduct bij de Overkampweg in Dordrecht. Er zou iemand in de bus gezien zijn met een pistool. Vervolgens is de bus helemaal leeggehaald en doorzocht.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.