gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht krijgt hybride grasmat

1cf44299df7feb7cab9262a606ff8ab3

In het stadion van FC Dordrecht komt een hybride grasmat te liggen. Die komt in de plaats van de huidige kunstgrasmat. "De nieuwe mat bestaat voor 7 procent uit kunstgras en de rest is natuurgras", weet manager Hans de Zeeuw.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De kunstgrasmat ligt er nog maar vijf jaar en is onlangs afgekeurd voor voetbal op het hoogste niveau. De aanleg kostte 450 duizend euro en dus moet de club een behoorlijke schadepost inboeken: "maar ja, afgekeurd is afgekeurd", zegt De Zeeuw.

Een nieuwe kunstgrasmat op de huidige, nog wel goede onderlaag, zou 250 duizend euro kosten. Maar als de club dan promoveert of als de normen weer aangepast worden, zou ook die mat weer vervangen moet worden door natuurgras. Nu zijn alleen eredivisieclubs verplicht om terug te gaan naar natuurgras. "Qua onderhoud is zo'n kunstgrasveld een stuk goedkoper, maar alles overwegende hebben we toch besloten dat het een hybride mat wordt", aldus De Zeeuw.

De club stond niet alleen voor een dilemma, maar ook onder tijdsdruk. "De competitie begint al over zeven weken en dan moet die nieuwe mat er liggen en bespeelbaar zijn. Dat gaat wel lukken, denk ik."

Voor de trainingen kan FC Dordrecht gebruik maken van het nieuwe kunstgrasveld van de amateurtak, die ontstaan is door de komst van voetbalclub OMC. Trainer en spelers reageren positief op de wisseling van speelondergrond.

"Gewoon gras voelt toch altijd beter", zegt trainer Gérard de Nooijer. "Deze mat was sowieso aan vervanging toe", vindt speler Daniël Breedijk. Zijn collega Antonio Stankov is nuchter. "Mij maakt het niet uit, als het veld maar goed onderhouden wordt."

(bron: Rijnmond.nl)

Lees ook

OPMA over wereldwinkel

60 jaar Wereldwinkel in Dordrecht: Ad ontdekt de marketing achter het goede doel

Een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik bij de Dordtse Wereldwinkel. Al zo'n 60 jaar is er een filiaal van het goede doelen-initiatief gevestigd in de stad.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

Concertant in de historische kerkzaal

Zondag op TV Dordrecht: 'Spaans' zomerconcert

Karin Dolman en Caecilia Boschman trapten eerder dit jaar een nieuw seizoen zomerconcerten in de Trinitatiskapel af met 'Sueños Españoles'. Dit concert, met zoals de titel aankondigt veel Spaanse muziek, is komende zondag te zien op TV Dordrecht.

IMG_7482

Automobilisten opgelet: nachtafsluitingen N3 op komst komende week

Verschillende delen van de N3 zijn komende donderdag- of vrijdagnacht dicht. Het gaat om stukken weg aan zowel de Dordtse als Papendrechtse kant.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.