gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht krijgt hybride grasmat

1cf44299df7feb7cab9262a606ff8ab3

In het stadion van FC Dordrecht komt een hybride grasmat te liggen. Die komt in de plaats van de huidige kunstgrasmat. "De nieuwe mat bestaat voor 7 procent uit kunstgras en de rest is natuurgras", weet manager Hans de Zeeuw.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De kunstgrasmat ligt er nog maar vijf jaar en is onlangs afgekeurd voor voetbal op het hoogste niveau. De aanleg kostte 450 duizend euro en dus moet de club een behoorlijke schadepost inboeken: "maar ja, afgekeurd is afgekeurd", zegt De Zeeuw.

Een nieuwe kunstgrasmat op de huidige, nog wel goede onderlaag, zou 250 duizend euro kosten. Maar als de club dan promoveert of als de normen weer aangepast worden, zou ook die mat weer vervangen moet worden door natuurgras. Nu zijn alleen eredivisieclubs verplicht om terug te gaan naar natuurgras. "Qua onderhoud is zo'n kunstgrasveld een stuk goedkoper, maar alles overwegende hebben we toch besloten dat het een hybride mat wordt", aldus De Zeeuw.

De club stond niet alleen voor een dilemma, maar ook onder tijdsdruk. "De competitie begint al over zeven weken en dan moet die nieuwe mat er liggen en bespeelbaar zijn. Dat gaat wel lukken, denk ik."

Voor de trainingen kan FC Dordrecht gebruik maken van het nieuwe kunstgrasveld van de amateurtak, die ontstaan is door de komst van voetbalclub OMC. Trainer en spelers reageren positief op de wisseling van speelondergrond.

"Gewoon gras voelt toch altijd beter", zegt trainer Gérard de Nooijer. "Deze mat was sowieso aan vervanging toe", vindt speler Daniël Breedijk. Zijn collega Antonio Stankov is nuchter. "Mij maakt het niet uit, als het veld maar goed onderhouden wordt."

(bron: Rijnmond.nl)

Lees ook

nk2026080793A00491

Knotsgek openingskwartier bezorgt FC Dordrecht prettige seizoensstart

FC Dordrecht is het seizoen 2026/2027 vrijdagavond begonnen met een zege op Jong Ajax. De ploeg van trainer Paul Nuijten kwam razendsnel op achterstand, maar na een kwartier stond het al 2-1. Die voorsprong werd niet meer uit handen gegeven.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

artikelfoto pompoen

Jan kweekt reuzenpompoenen: ‘Toen ik het voor het eerst zag, dacht ik: dat is Photoshop!’

Zon, veel water, beschutting tegen wind en een goede pit. Meer heb je niet nodig om een reuzenpompoen te laten groeien. Het is al meer dan tien jaar de passie van Jan Scheffe (77). Met als doel: de allergrootste en zwaarste van het land te kweken. Met het NK pompoen kweken voor de deur, is het de vraag of dat hem dit jaar voor het eerst gaat lukken.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

FC DordrShirt

Historie van Dordrecht centraal op nieuw uitshirt FC Dordrecht

FC Dordrecht presenteert op de dag van de eerste uitwedstrijd van het seizoen het nieuwe uitshirt. Gehuld in het wit met rode accenten zullen de Schapenkoppen het komend seizoen de wedstrijden buitenshuis gaan spelen. Het shirt is geïnspireerd op de Eerste Vrije Statenvergadering in 1572. Hier speelde Dordrecht een belangrijke rol in het verkrijgen van Nederlandse onafhankelijkheid.