Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht leert les van sterk Jong AZ: 'Je moet als mannen verdedigen'

FC Dordrecht kreeg maandagavond het deksel op de neus bij Jong AZ, waar de ploeg de vierde seizoensnederlaag leed: 5-1. "Zij hadden vandaag een aantal spelers die eredivisiewaardig zijn, dan moet je op die manier ook verdedigen", is trainer Michele Santoni na afloop duidelijk. "Niet op Keuken Kampioen Divisie-niveau."
Corrado Francke | 23 januari 2024 12:15 | Aangepast op 23 januari 2024 12:15
Zijn elftal leerde zodoende een duidelijke les tegen het versterkte Jong AZ, waar het aanvalskwartet (Jayden Addai, Mexx Meerdink, Ruben van Bommel en Ernest Poku) ook al regelmatig in de Alkmaarse hoofdmacht hun opwachting had gemaakt.

'Mooie challenge'
"Je weet dat zij met een zeer kwalitatieve voorhoede spelen. Dan moet je het zien als een mooie challenge om te laten zien dat je niet voor niks een bepaalde ambitie hebt. Maar dan moet je als mannen verdedigen", aldus de Italiaanse oefenmeester.

In het spel van zijn eigen ploeg zag Santoni 'niet het verschil dat de uitslag vertelt', maar in effectiviteit zag hij een duidelijk sterker Jong AZ. "Zij zijn een killer geweest, wij kleine kinderen. Dat maakt deze uitslag."

Debuut Mbayo
Dylan Mbayo, die een halfjaar wordt gehuurd van KV Kortrijk en tegen Jong AZ zijn basisdebuut voor FC Dordrecht maakte, keek een stuk positiever terug op de wedstrijd. "In sommige wedstrijden loopt het minder dan verwacht, dat was jammer genoeg vandaag. We houden de kop omhoog en we blijven verder gaan", vertelt de Belg na afloop.

In het Dordtse shirt hoopt Mbayo, die ondanks zijn 22-jarige leeftijd al best wat ervaring heeft opgedaan op het hoogste Belgische niveau, op veel speelminuten. "De trainer en de staf geloven in mij en daarom wil ik alles laten zien wat ik kan."

Bekende teamgenoten
In de voorbereiding op vorig seizoen was Mbayo nog met KV Kortrijk aan de Krommedijk voor een oefenduel. "We werden toen weggetikt door een goed voetballende ploeg", weet Mbayo, die in België nog tegen Mathis Suray en 'een heel goede vriend' Ilias Sebaoui speelde.

Bekijk hieronder een reportage met Santoni en Mbayo:

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...