FC Dordrecht verliest met dikke cijfers in Volendam
Hero ImagesFC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.
Aan de dijk in Volendam wilde FC Dordrecht niets liever dan de zure nederlaag tegen Roda JC (0-1) van vorige week wegspoelen. De opgave was niet eenvoudig: winnen bij het afgelopen seizoen gedegradeerde FC Volendam, waar FC Dordrecht het vaker lastig heeft. De laatste overwinning dateerde alweer van 2019, toen er met 3-4 werd gewonnen. Bovendien moesten de Schapekoppen het doen zonder de naar Telstar vertrokken aanvoerder Sem Valk. Wel keerde Yannis M’Bemba terug in de basiself, nadat hij tegen Roda JC ontbrak. Daarom schoof Jaden Pinas dit duel weer door naar het middenveld.
Voor de thuisploeg uit Volendam was een overwinning al helemaal broodnodig, want de misschien wel gedoodverfde promotiekandidaat verloor voor dit duel twee van de drie wedstrijden. Toch was er op voorhand weinig van het chagrijn te merken in het vissersdorp, want er staat een feestweek voor de deur. Vrijdag start de Volendamse kermis namelijk en daarom trad de thuisploeg traditiegetrouw aan in een speciaal kermisshirt.
Op het veld draaide de carrousel vanaf het begin al op volle toeren, maar niet voor FC Dordrecht. In de eerste 25 minuten werd de ploeg van trainer Paul Nuijten van het kastje naar de muur gestuurd. In de opbouw ging het al binnen vijf minuten mis toen Calvin Raatsie de bal in de voeten van Reuven Niemeijer schoof. De middenvelder van Volendam vond daarna Henk Veerman, die voor open doel kon aantekenen voor de openingstreffer. Via Dario Sits kregen de Schapekoppen het eerste kansje, maar de spits werkte de bal over het doel van Roy Steur.
Prijsschieten
Al binnen het kwartier viel de tweede Volendamse treffer, waar het prijsschieten was. Eerst werd het schot van Daan Huisman nog weggewerkt, in de rebound was het wederom Henk Veerman die het net wist te vinden. De fouten aan Dordtse kant stapelden zich op, nadat Martin Vetkal de bal op het middenveld knullig verloor was het Alex Plat die de 3-0 op zijn slof had, maar de bal uiteindelijk naast werkte. Met nog een grote kans voor Veerman op zijn hattrick mocht FC Dordrecht van geluk spreken dat het niet binnen 25 minuten al met ruimere cijfers op achterstand stond.
Een eeuwenoude voetbalwet liet zich kort na de kans voor Veerman gelden: als je ze zelf niet maakt, dan valt die aan de andere kant. Want als een bliksemslag bij heldere hemel was het Dario Sits met een slimme overstap, waardoor Martin Vetkal op het doel van Volendam af kon. De middenvelder prikte keurig binnen en bracht de spanning terug in de wedstrijd: 2-1. Grote kansen op een 3-1 volgden daarna voor de Palingboeren, maar met hangen en wurgen hield Dordt nog heel even stand. Vlak voor het rustsignaal viel de derde treffer alsnog: Reuven Niemeijer kopte raak nadat hij kort ervoor nog voor open doel miste.
Klappen na rust
Na de rust dacht Volendam niet aan rustiger aan doen. Na zes minuten counterde de Palingboeren naar een vierde treffer, tevens de hattrick voor Henk Veerman. De spits hakte de bal voor open doel erin. FC Dordrecht was via Dario Sits kort daarna dichtbij de 4-2, maar de paal stond in de weg. Ondanks dat Raatsie nog wel een strafschop stopte, liepen in het laatste kwartier de Volendammers dankzij nóg een goal van Veerman en een doelpunt van Doodeman verder uit naar 6-1.
Opstelling FC Dordrecht: Raatsie; Van Aken, Hardley (Woudenberg 77’), M’Bemba (Van Asten 60’), Mpanzu; Vugts, Pinas, Vetkal (Rossi 60’); Venema (Roman 46’), Sits (Felicia 77’), Ouarghi.