Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht moet zelf financiering nieuw stadion regelen

Een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad wil in financieel opzicht niks voor de club doen. Dat is dinsdagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering duidelijk geworden.
Jordy Nijenhuis | 28 januari 2020 16:14 | Aangepast op 28 januari 2020 16:14
Beter voor Dordt diende nog wel een motie in om FC Dordrecht zelf de kans te geven om de financiering en garantie te regelen voor een lening voor een nieuw stadion. Een grote meerderheid van de raad steunt de motie, daarmee komt de bal volledig bij de voetbalclub te liggen.

De club moet dus bedrijven of anderen bereid vinden om garant te staan voor de aflossing van de benodigde lening of een deel daarvan.

Het nieuwe stadion is in de huidige plannen onderdeel van een totale renovatie van het sportcomplex Krommedijk/Reeweg-Oost. Die kost ruim 17 miljoen euro, waarvan 6,5 miljoen euro voor het stadion. De andere clubs op het sportcomplex moeten wel akkoord gaan met een aangepast plan.


De suportersvereniging van FC Dordrecht laat op twitter weten het een duidelijk en logisch resultaat te vinden van de debatten die de afgelopen weken over het stadion zijn gevoerd.

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

112-nieuws: vrouw loopt water in en speuren naar fietslampje in sloot

Corrado Francke | Redactie Streekomroep | 10 dec 2025 14:30

Lees ook

1880 nieuwbouwhuizen en duidelijkheid voor scholen en sportverenigingen: dit is het plan voor Sliedrecht-Noord

Na een tijd van schetsen en ideeën, is het plan voor Sliedrecht-Noord letterlijk tastbaar geworden. ...

Taakstraf voor man die tientallen kilo's vuurwerk opsloeg

Een 30-jarige man uit Ridderkerk heeft een taakstraf van 180 uur opgelegd gekregen voor het opslaan ...

Inwoners Kinderdijk koploper in kerstkaarten versturen

Een kerstkaart versturen is voor de één een jaarlijkse traditie, maar voor de ander eentje uit lang ...

Indrukwekkend superjacht op wielen naar volgende bestemming

Het duurt nog een jaar of twee voordat superjacht Y729 kan varen, maar de plaatjes van de immense bo...

Brand in huis na aansteken open haard

In een huis aan de P.C. Hooftlaan in Papendrecht heeft maandagavond brand gewoed. Bij het aansteken ...

Inbraak Dordthuis via wooncomplex: aannemer doet aangifte

Het aannemingsbedrijf dat betrokken is bij de bouw van het Dordthuis heeft aangifte gedaan van inbra...