gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht moet zelf financiering nieuw stadion regelen

16c42f1227e5993111264dfa259daa0d

Een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad wil in financieel opzicht niks voor de club doen. Dat is dinsdagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering duidelijk geworden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Beter voor Dordt diende nog wel een motie in om FC Dordrecht zelf de kans te geven om de financiering en garantie te regelen voor een lening voor een nieuw stadion. Een grote meerderheid van de raad steunt de motie, daarmee komt de bal volledig bij de voetbalclub te liggen.

De club moet dus bedrijven of anderen bereid vinden om garant te staan voor de aflossing van de benodigde lening of een deel daarvan.

Het nieuwe stadion is in de huidige plannen onderdeel van een totale renovatie van het sportcomplex Krommedijk/Reeweg-Oost. Die kost ruim 17 miljoen euro, waarvan 6,5 miljoen euro voor het stadion. De andere clubs op het sportcomplex moeten wel akkoord gaan met een aangepast plan.


De suportersvereniging van FC Dordrecht laat op twitter weten het een duidelijk en logisch resultaat te vinden van de debatten die de afgelopen weken over het stadion zijn gevoerd.

Lees ook

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.

nk2026080820260808-LucasRoman-NKS07827

FC Dordrecht nieuw hoofdstuk in carrière van Argentijnse buitenspeler Román

Het ging al even rond, maar is nu bevestigd: Lucas Román is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De 22-jarige Argentijn tekent voor één jaar, plus een optie voor nog een seizoen.

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

uitvaartbegeleiderpapbrug

Te laat op uitvaart door afgesloten Papendrechtsebrug: 'Ik was 50 minuten later'

Afgesloten bruggen en wegwerkzaamheden zijn deze zomer een obstakel voor mensen die veel onderweg zijn. Zo ook voor uitvaartondernemers en mensen die op tijd bij een begrafenis of crematie moeten zijn. Dat merkt uitvaartbegeleider Carla van Hemert uit Papendrecht: "Je staat op de gekste tijden vast."