gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht moet zelf financiering nieuw stadion regelen

16c42f1227e5993111264dfa259daa0d

Een meerderheid van de Dordtse gemeenteraad wil in financieel opzicht niks voor de club doen. Dat is dinsdagmiddag tijdens de gemeenteraadsvergadering duidelijk geworden.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
Beter voor Dordt diende nog wel een motie in om FC Dordrecht zelf de kans te geven om de financiering en garantie te regelen voor een lening voor een nieuw stadion. Een grote meerderheid van de raad steunt de motie, daarmee komt de bal volledig bij de voetbalclub te liggen.

De club moet dus bedrijven of anderen bereid vinden om garant te staan voor de aflossing van de benodigde lening of een deel daarvan.

Het nieuwe stadion is in de huidige plannen onderdeel van een totale renovatie van het sportcomplex Krommedijk/Reeweg-Oost. Die kost ruim 17 miljoen euro, waarvan 6,5 miljoen euro voor het stadion. De andere clubs op het sportcomplex moeten wel akkoord gaan met een aangepast plan.


De suportersvereniging van FC Dordrecht laat op twitter weten het een duidelijk en logisch resultaat te vinden van de debatten die de afgelopen weken over het stadion zijn gevoerd.

Lees ook

yv202671493A01337

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Borussia Dortmund II (4-1)

In een zonnig Papendrecht was FC Dordrecht dinsdag te sterk voor Borussia Dortmund II. De bijna-thuisploeg won met 4-1, drie goals kwamen van de voet van invallers. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte een samenvatting van het duel.

op pad met ad: biesbosch

Op Pad Met Ad: vrijwilligerswerk bij natuurcentrum

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op bezoek bij het Biesboschcentrum Dordrecht. Samen met teamleider Nicole Schriek ontdekt hij wat er allemaal komt kijken bij het werken in dit bijzondere natuurgebied.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: Big Rivers, Dordrechts Museum en politieke chaos

De Dordtse binnenstad verandert volgende week in één groot muzikaal festijn tijdens Big Rivers. Presentator Ben Corino spreekt in Studio De Witt op Drechtstad FM zaterdagochtend dan ook uitgebreid met festivaldirecteur Liselotte Gatzen. Wat kunnen bezoekers dit jaar verwachten?

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.