Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht naar top vijf door zege bij VVV, belangrijke rol voor Slory

Tegen VVV kon FC Dordrecht drie keer juichen archiefffoto: René Kamps
FC Dordrecht heeft vrijdagavond uitstekende zaken gedaan in Venlo. De ploeg boekte een nipte 2-3 zege op VVV, dat driekwart van het duel met een mannetje minder speelde, en steeg naar de vijfde plek in de Keuken Kampioen Divisie. Jaden Slory was bij alle treffers van grote waarde.
Corrado Francke | 19 oktober 2024 00:04 | Aangepast op 19 oktober 2024 00:04
De achterin gehavende Limburgers kenden een prima start, want binnen zeven minuten mikte Thijme Verheijen de thuisclub op 1-0. De buitenspeler profiteerde van een rommelige situatie in de Dordtse defensie, die de bal niet wegkreeg uit eigen doelgebied.

Negatieve hoofdrol Gyamfi
Wel werd de achterstand snel weggepoetst, met een beetje hulp van Emmanuel Gyamfi. De Venlose verdediger gaf het laatste zetje in eigen doel na een voorzet van Jaden Slory en de daaropvolgende kopbal van Korede Osundina. De ongelukkige Gyamfi eiste even later opnieuw een negatieve hoofdrol op, toen hij de doorgebroken Daniël van Vianen aantikte en met een rode kaart al na een kwart wedstrijd kon gaan douchen.

Net als het vorige duel van FC Dordrecht, begin deze maand tegen Jong PSV (2-0), had de ploeg van trainer Melvin Boel dus lange tijd een mannetje meer. Voor rust werd daar allesbehalve van geprofiteerd. Verheijen zorgde, na een prima actie van Naim Matoug, zelfs voor een nieuwe Venlose voorsprong.

Slory tweemaal belangrijk
De bezoekers lieten tien minuten na rust weer van zich spreken. Van Vianen vond Slory, die wachtte tot het juiste moment en de bal via een blunderende VVV-goalie Jan de Boer in het doel verdwijnen: 2-2.

In het resterende deel kwam FC Dordrecht via Dean Zandbergen, Gabriele Parlanti en Van Vianen al dichtbij de voorsprong. Die kansen werden echter niet benut, maar vijf minuten voor tijd was het alsnog raak. Na een knap passje van invaller Jari Schuurman kroonde Slory - die op dat moment al de man van de wedstrijd was - zich tot matchwinner met een rake punter: 2-3.

Plek vijf en druk programma
Door de vijfde seizoenszege start de ploeg prima aan de tweede periode en stijgen de 'Schapekoppen' naar de vijfde plek in de Keuken Kampioen Divisie, drie punten achter de verrassende koploper en periodewinnaar FC Den Bosch.

De komende twee weken staan maarliefst vier duels op het programma: Vitesse-thuis (22 oktober, competitie), Jong FC Utrecht-thuis (25 oktober, competitie), VV Noordwijk-uit (29 oktober, eerste bekerronde) en De Graafschap-uit (1 november, competitie).

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Ruzie mondt uit in vechtpartij met 20 man

Redactie Streekomroep | 9 feb 2026 16:00

Lees ook

Vier zeges op rij voor FC Dordrecht, huurlingen zijn goud waard

FC Dordrecht had sinds 2019 niet meer bij Jong AZ gewonnen, maar daar kwam maandagavond verandering ...

Kuijt hoefde Plug niet over te halen voor FC Dordrecht: ‘Zelf de keuze gemaakt’

Van allerlei kanten was er interesse voor Jan Plug, maar de Feyenoorder koos uiteindelijk voor een t...

FC Dordrecht verslaat Helmond Sport en blijft ongeslagen in 2026

FC Dordrecht heeft in eigen huis de ongeslagen reeks naar vier duels verlengd. Op een druiligere din...

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Voor een recordbedrag heeft FC Dordrecht clubtopscorer Yannick Eduardo verkocht aan de huidige numme...

FC Dordrecht raakt topscorer Eduardo kwijt: ‘Ik zag hem met de dag groeien’

Een mooie transfer is op komst voor Yannick Eduardo. De spits die dit seizoen al twaalf keer scoorde...

Uitstekende tweede helft bezorgt FC Dordrecht zege bij Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond een 1-2 zege geboekt bij Vitesse. In de Gelredome herstelde de ploeg...