gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht niet langs Jong AZ in eerste thuisduel van dit kalenderjaar

3c291eb04c97a7b8150873b1ece3caa0.jpg

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van 2025 te winnen. Tegen Jong AZ kwam de aanvallend veelal slordige Krommedijkclub niet verder dan een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruim voor de aftrap waren de ogen nog niet op het veld, maar op algemeen directeur Hans de Zeeuw gericht. Die maakte in de businessclub bekend dat het meerjarenplan Energiek Dordt mét Leon Vlemmings verdergaat. Eind november werd zijn vertrek wereldkundig na het uitblijven van financiële vooruitgang, maar daar is nu toch een oplossing voor gevonden.

Ook werd duidelijk dat de vergunning voor verbouwing van de oostkant 'zo goed als rond' is en dat er in 2025 fors wordt geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Vanuit de verdeling van de mediagelden wordt er juist flink wat meer geld verwacht.

Verrassingen in de basis
Op het wedstrijdformulier waren ook genoeg nieuwtjes te bespeuren. Zo mocht nieuwkomer Augustin Drakpe meteen vanaf de aftrap aan de bak en was er ook een basisplek voor Dean Zandbergen, Yannis M'Bemba en Joep van der Sluijs.

Liam Bossin, de afgelopen weken in verband gebracht met een overstap naar Feyenoord, was er nog altijd bij. Dat gold niet voor geblesseerden Sem Valk, Rocco Robert Shein en Devin Haen, terwijl de afwezige Jop van der Avert waarschijnlijk vertrekt bij de club.

Effectief FC Dordrecht
In een ijskoud en voor de helft gevuld M-Scores Stadion kende Jong AZ een iets betere start, maar ging de thuisclub beter om met de allereerste mogelijkheid. Jaden Slory wist wel raad met een diepe bal van Jari Schuurman en rondde overtuigend af in de linkerbovenhoek: 1-0.

De openingstreffer, die na een kwartier viel, was meteen het meest spectaculaire moment van de eerste helft. Daarin creëerde FC Dordrecht niet al te veel meer, maar hadden de bezoekers al helemaal weinig in de melk te brokkelen. Tot op slag van rust, toen een enorme kans voor Ro-Angelo Daal strandde op het uitgeschoven been van verdediger Léo Seydoux.

Rampzalig begin na rust
Het tweede deel begon met een schrikmomentje voor de Krommedijkclub, toen Jong AZ-middenvelder Julian Oerip de bal keihard tegen de lat pegelde. Die waarschuwing was onvoldoende aangekomen, want de volgende Noord-Hollandse poging leverde meteen de 1-1 op. Jasper Hartog, die voor rust ook al gevaarlijk werd, zorgde met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker.

Dean Zandbergen was snel daarna in de buurt van een nieuwe Dordtse voorsprong, maar kwam niet langs doelman Daniël Deen. Toch hoefde de goalie niet zo vaak in actie te komen als de thuisclub had gehoopt en dat had FC Dordrecht, door vele aanvallende slordigheden, vooral aan zich zelf maar te wijten.

Weinig spektakel in het slot
In het slotkwartier, met inmiddels Daniël van Vianen, Joshua Pynadath en Jayson Ezeb in de ploeg, maakte beide ploegen weinig aanspraak meer op de overwinning. De moeizame confrontatie eindigde daardoor in 1-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/86), Drakpe, M'Bemba, Hilton; Schuurman, Parlanti, Van der Sluijs (Pynadath/75); Osundina (Van Vianen/68), Zandbergen (Ezeb/75), Slory

Lees ook

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

foto karel dicht.png

Deze weg in Zwijndrecht gaat de komende maanden op de schop: ‘Deel blijft ook dicht'

Inwoners van Zwijndrecht krijgen de komende maanden te maken met omleidingen rondom de Karel Doormanlaan. Vorige week zijn daar werkzaamheden gestart, die nog tot en met september zullen duren. Een deel van de weg zal ook na die tijd niet meer toegankelijk zijn voor autoverkeer, omdat het een fiets- en wandelgebied wordt.

vernielinghuistendonck.png

Vernielingen aan rijksmonument Huys ten Donck

Het Huys ten Donck, een monumentale buitenplaats in Ridderkerk, is vernield. Dit meldt de organisatie op hun Facebookpagina. Op de buitenplaats is een deur ingetrapt en zijn stenen door ruiten heen gegooid.

lennykuhr.png

Extra afscheidsconcert van Lenny Kuhr in Dordrecht

Zangeres Lenny Kuhr geeft een derde afscheidsoptreden in Dordrecht. Het concert is op 26 mei in theater De Oude School in Dubbeldam.