gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht niet langs Jong AZ in eerste thuisduel van dit kalenderjaar

3c291eb04c97a7b8150873b1ece3caa0.jpg

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van 2025 te winnen. Tegen Jong AZ kwam de aanvallend veelal slordige Krommedijkclub niet verder dan een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruim voor de aftrap waren de ogen nog niet op het veld, maar op algemeen directeur Hans de Zeeuw gericht. Die maakte in de businessclub bekend dat het meerjarenplan Energiek Dordt mét Leon Vlemmings verdergaat. Eind november werd zijn vertrek wereldkundig na het uitblijven van financiële vooruitgang, maar daar is nu toch een oplossing voor gevonden.

Ook werd duidelijk dat de vergunning voor verbouwing van de oostkant 'zo goed als rond' is en dat er in 2025 fors wordt geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Vanuit de verdeling van de mediagelden wordt er juist flink wat meer geld verwacht.

Verrassingen in de basis
Op het wedstrijdformulier waren ook genoeg nieuwtjes te bespeuren. Zo mocht nieuwkomer Augustin Drakpe meteen vanaf de aftrap aan de bak en was er ook een basisplek voor Dean Zandbergen, Yannis M'Bemba en Joep van der Sluijs.

Liam Bossin, de afgelopen weken in verband gebracht met een overstap naar Feyenoord, was er nog altijd bij. Dat gold niet voor geblesseerden Sem Valk, Rocco Robert Shein en Devin Haen, terwijl de afwezige Jop van der Avert waarschijnlijk vertrekt bij de club.

Effectief FC Dordrecht
In een ijskoud en voor de helft gevuld M-Scores Stadion kende Jong AZ een iets betere start, maar ging de thuisclub beter om met de allereerste mogelijkheid. Jaden Slory wist wel raad met een diepe bal van Jari Schuurman en rondde overtuigend af in de linkerbovenhoek: 1-0.

De openingstreffer, die na een kwartier viel, was meteen het meest spectaculaire moment van de eerste helft. Daarin creëerde FC Dordrecht niet al te veel meer, maar hadden de bezoekers al helemaal weinig in de melk te brokkelen. Tot op slag van rust, toen een enorme kans voor Ro-Angelo Daal strandde op het uitgeschoven been van verdediger Léo Seydoux.

Rampzalig begin na rust
Het tweede deel begon met een schrikmomentje voor de Krommedijkclub, toen Jong AZ-middenvelder Julian Oerip de bal keihard tegen de lat pegelde. Die waarschuwing was onvoldoende aangekomen, want de volgende Noord-Hollandse poging leverde meteen de 1-1 op. Jasper Hartog, die voor rust ook al gevaarlijk werd, zorgde met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker.

Dean Zandbergen was snel daarna in de buurt van een nieuwe Dordtse voorsprong, maar kwam niet langs doelman Daniël Deen. Toch hoefde de goalie niet zo vaak in actie te komen als de thuisclub had gehoopt en dat had FC Dordrecht, door vele aanvallende slordigheden, vooral aan zich zelf maar te wijten.

Weinig spektakel in het slot
In het slotkwartier, met inmiddels Daniël van Vianen, Joshua Pynadath en Jayson Ezeb in de ploeg, maakte beide ploegen weinig aanspraak meer op de overwinning. De moeizame confrontatie eindigde daardoor in 1-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/86), Drakpe, M'Bemba, Hilton; Schuurman, Parlanti, Van der Sluijs (Pynadath/75); Osundina (Van Vianen/68), Zandbergen (Ezeb/75), Slory

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.