gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht niet langs Jong AZ in eerste thuisduel van dit kalenderjaar

3c291eb04c97a7b8150873b1ece3caa0

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van 2025 te winnen. Tegen Jong AZ kwam de aanvallend veelal slordige Krommedijkclub niet verder dan een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruim voor de aftrap waren de ogen nog niet op het veld, maar op algemeen directeur Hans de Zeeuw gericht. Die maakte in de businessclub bekend dat het meerjarenplan Energiek Dordt mét Leon Vlemmings verdergaat. Eind november werd zijn vertrek wereldkundig na het uitblijven van financiële vooruitgang, maar daar is nu toch een oplossing voor gevonden.

Ook werd duidelijk dat de vergunning voor verbouwing van de oostkant 'zo goed als rond' is en dat er in 2025 fors wordt geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Vanuit de verdeling van de mediagelden wordt er juist flink wat meer geld verwacht.

Verrassingen in de basis
Op het wedstrijdformulier waren ook genoeg nieuwtjes te bespeuren. Zo mocht nieuwkomer Augustin Drakpe meteen vanaf de aftrap aan de bak en was er ook een basisplek voor Dean Zandbergen, Yannis M'Bemba en Joep van der Sluijs.

Liam Bossin, de afgelopen weken in verband gebracht met een overstap naar Feyenoord, was er nog altijd bij. Dat gold niet voor geblesseerden Sem Valk, Rocco Robert Shein en Devin Haen, terwijl de afwezige Jop van der Avert waarschijnlijk vertrekt bij de club.

Effectief FC Dordrecht
In een ijskoud en voor de helft gevuld M-Scores Stadion kende Jong AZ een iets betere start, maar ging de thuisclub beter om met de allereerste mogelijkheid. Jaden Slory wist wel raad met een diepe bal van Jari Schuurman en rondde overtuigend af in de linkerbovenhoek: 1-0.

De openingstreffer, die na een kwartier viel, was meteen het meest spectaculaire moment van de eerste helft. Daarin creëerde FC Dordrecht niet al te veel meer, maar hadden de bezoekers al helemaal weinig in de melk te brokkelen. Tot op slag van rust, toen een enorme kans voor Ro-Angelo Daal strandde op het uitgeschoven been van verdediger Léo Seydoux.

Rampzalig begin na rust
Het tweede deel begon met een schrikmomentje voor de Krommedijkclub, toen Jong AZ-middenvelder Julian Oerip de bal keihard tegen de lat pegelde. Die waarschuwing was onvoldoende aangekomen, want de volgende Noord-Hollandse poging leverde meteen de 1-1 op. Jasper Hartog, die voor rust ook al gevaarlijk werd, zorgde met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker.

Dean Zandbergen was snel daarna in de buurt van een nieuwe Dordtse voorsprong, maar kwam niet langs doelman Daniël Deen. Toch hoefde de goalie niet zo vaak in actie te komen als de thuisclub had gehoopt en dat had FC Dordrecht, door vele aanvallende slordigheden, vooral aan zich zelf maar te wijten.

Weinig spektakel in het slot
In het slotkwartier, met inmiddels Daniël van Vianen, Joshua Pynadath en Jayson Ezeb in de ploeg, maakte beide ploegen weinig aanspraak meer op de overwinning. De moeizame confrontatie eindigde daardoor in 1-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/86), Drakpe, M'Bemba, Hilton; Schuurman, Parlanti, Van der Sluijs (Pynadath/75); Osundina (Van Vianen/68), Zandbergen (Ezeb/75), Slory

Lees meer over:

Lees ook

IMG_8007 (1)

Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

PSX_20260615_074640

Scooterrijder botst tegen stoeprand in Stadspolders en raakt gewond

Een scooterrijder is zondagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk in de Dordtse wijk Stadspolders. Volgens een politiewoordvoerder botste de (jonge)man in een flauwe bocht tegen een stoeprand en ging vervolgens onderuit.

voetbal kijken kroeg cage

In de kroeg Oranje kijken op het WK? Dordtse horeca mag ’s nachts langer open als het aan de raad ligt

Late wedstrijden van het Nederlands elftal kijken op het WK, moet deze zomer ook in verschillende restaurants en cafés in Dordrecht kunnen. Dat wil een ruime meerderheid van de gemeenteraad. Vanaf 11 juni wordt de mondiale voetbalstrijd in de VS, Canada en Mexico afgewerkt, maar veel wedstrijden zijn vanwege het tijdsverschil na sluitingstijd.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.