gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht niet langs Jong AZ in eerste thuisduel van dit kalenderjaar

3c291eb04c97a7b8150873b1ece3caa0

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van 2025 te winnen. Tegen Jong AZ kwam de aanvallend veelal slordige Krommedijkclub niet verder dan een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruim voor de aftrap waren de ogen nog niet op het veld, maar op algemeen directeur Hans de Zeeuw gericht. Die maakte in de businessclub bekend dat het meerjarenplan Energiek Dordt mét Leon Vlemmings verdergaat. Eind november werd zijn vertrek wereldkundig na het uitblijven van financiële vooruitgang, maar daar is nu toch een oplossing voor gevonden.

Ook werd duidelijk dat de vergunning voor verbouwing van de oostkant 'zo goed als rond' is en dat er in 2025 fors wordt geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Vanuit de verdeling van de mediagelden wordt er juist flink wat meer geld verwacht.

Verrassingen in de basis
Op het wedstrijdformulier waren ook genoeg nieuwtjes te bespeuren. Zo mocht nieuwkomer Augustin Drakpe meteen vanaf de aftrap aan de bak en was er ook een basisplek voor Dean Zandbergen, Yannis M'Bemba en Joep van der Sluijs.

Liam Bossin, de afgelopen weken in verband gebracht met een overstap naar Feyenoord, was er nog altijd bij. Dat gold niet voor geblesseerden Sem Valk, Rocco Robert Shein en Devin Haen, terwijl de afwezige Jop van der Avert waarschijnlijk vertrekt bij de club.

Effectief FC Dordrecht
In een ijskoud en voor de helft gevuld M-Scores Stadion kende Jong AZ een iets betere start, maar ging de thuisclub beter om met de allereerste mogelijkheid. Jaden Slory wist wel raad met een diepe bal van Jari Schuurman en rondde overtuigend af in de linkerbovenhoek: 1-0.

De openingstreffer, die na een kwartier viel, was meteen het meest spectaculaire moment van de eerste helft. Daarin creëerde FC Dordrecht niet al te veel meer, maar hadden de bezoekers al helemaal weinig in de melk te brokkelen. Tot op slag van rust, toen een enorme kans voor Ro-Angelo Daal strandde op het uitgeschoven been van verdediger Léo Seydoux.

Rampzalig begin na rust
Het tweede deel begon met een schrikmomentje voor de Krommedijkclub, toen Jong AZ-middenvelder Julian Oerip de bal keihard tegen de lat pegelde. Die waarschuwing was onvoldoende aangekomen, want de volgende Noord-Hollandse poging leverde meteen de 1-1 op. Jasper Hartog, die voor rust ook al gevaarlijk werd, zorgde met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker.

Dean Zandbergen was snel daarna in de buurt van een nieuwe Dordtse voorsprong, maar kwam niet langs doelman Daniël Deen. Toch hoefde de goalie niet zo vaak in actie te komen als de thuisclub had gehoopt en dat had FC Dordrecht, door vele aanvallende slordigheden, vooral aan zich zelf maar te wijten.

Weinig spektakel in het slot
In het slotkwartier, met inmiddels Daniël van Vianen, Joshua Pynadath en Jayson Ezeb in de ploeg, maakte beide ploegen weinig aanspraak meer op de overwinning. De moeizame confrontatie eindigde daardoor in 1-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/86), Drakpe, M'Bemba, Hilton; Schuurman, Parlanti, Van der Sluijs (Pynadath/75); Osundina (Van Vianen/68), Zandbergen (Ezeb/75), Slory

Lees meer over:

Lees ook

fotopersburobusinkzwijndrechtnijhoffstraat

Man (21) raakt zwaargewond bij steekpartij in huis

Bij een steekpartij in een huis in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een 21-jarige man zwaargewond geraakt. Mogelijk is er een ruzie in de relationele sfeer aan voorafgegaan, meldt de politie.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

fotoa16n3verhaal

Terug naar 80 kilometer per uur op A16 en N3? ‘Voorkomen dat we ziek worden’

De snelheid op de A16 en N3 bij Dordrecht moet terug naar 80 kilometer per uur. Daarvoor pleiten verschillende gemeenteraadsleden, die dinsdag enigszins teleur werden gesteld. “Dit zou een mooie eerste stap zijn.”

foto artikel b&b Dordrecht

B&B Hesha maakt kans op titel ‘beste B&B Nederland 2026’: ‘Ik kan het niet geloven’

De Dordtse Bed and Breakfast Hesha is genomineerd voor ‘Beste B&B in Nederland 2026’ in de categorie 3 tulpen. De B&B in de wijk Sterrenburg bestaat nog maar twee jaar, maar heeft nu al een nominatie op zak. Iets wat eigenaresse Sharon Kerkhoven totaal niet zag aankomen. “Ik kan wel een gat in de lucht springen”, zegt ze vol extase.

foto vierdaagse

VIERDAAGSE

Onweer zet streep door start Avondvierdaagse: 'We willen geen risico nemen'

De start van de Dordtse Avondvierdaagse wordt een dag uitgesteld. Vanaf de ochtend tot aan 21.00 uur dinsdagavond geldt voor heel ons land code geel: er wordt gewaarschuwd voor onweer en stevige regenbuien. Bij die buien zijn hagel en windstoten mogelijk.

PSX_20260608_182904

A15 bezaaid met takken, deel van snelweg in beide richtingen dicht

De A15 tussen Papendrecht en Sliedrecht is maandagavond in beide richtingen tijdelijk dicht geweest. Door het stormachtige weer lag de snelweg daar bezaaid met takken. Volgens Rijkswaterstaat hebben enkele auto's schade opgelopen.