gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht niet langs Jong AZ in eerste thuisduel van dit kalenderjaar

3c291eb04c97a7b8150873b1ece3caa0

FC Dordrecht is er vrijdagavond niet in geslaagd de eerste thuiswedstrijd van 2025 te winnen. Tegen Jong AZ kwam de aanvallend veelal slordige Krommedijkclub niet verder dan een 1-1 gelijkspel.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Ruim voor de aftrap waren de ogen nog niet op het veld, maar op algemeen directeur Hans de Zeeuw gericht. Die maakte in de businessclub bekend dat het meerjarenplan Energiek Dordt mét Leon Vlemmings verdergaat. Eind november werd zijn vertrek wereldkundig na het uitblijven van financiële vooruitgang, maar daar is nu toch een oplossing voor gevonden.

Ook werd duidelijk dat de vergunning voor verbouwing van de oostkant 'zo goed als rond' is en dat er in 2025 fors wordt geïnvesteerd in de jeugdopleiding. Vanuit de verdeling van de mediagelden wordt er juist flink wat meer geld verwacht.

Verrassingen in de basis
Op het wedstrijdformulier waren ook genoeg nieuwtjes te bespeuren. Zo mocht nieuwkomer Augustin Drakpe meteen vanaf de aftrap aan de bak en was er ook een basisplek voor Dean Zandbergen, Yannis M'Bemba en Joep van der Sluijs.

Liam Bossin, de afgelopen weken in verband gebracht met een overstap naar Feyenoord, was er nog altijd bij. Dat gold niet voor geblesseerden Sem Valk, Rocco Robert Shein en Devin Haen, terwijl de afwezige Jop van der Avert waarschijnlijk vertrekt bij de club.

Effectief FC Dordrecht
In een ijskoud en voor de helft gevuld M-Scores Stadion kende Jong AZ een iets betere start, maar ging de thuisclub beter om met de allereerste mogelijkheid. Jaden Slory wist wel raad met een diepe bal van Jari Schuurman en rondde overtuigend af in de linkerbovenhoek: 1-0.

De openingstreffer, die na een kwartier viel, was meteen het meest spectaculaire moment van de eerste helft. Daarin creëerde FC Dordrecht niet al te veel meer, maar hadden de bezoekers al helemaal weinig in de melk te brokkelen. Tot op slag van rust, toen een enorme kans voor Ro-Angelo Daal strandde op het uitgeschoven been van verdediger Léo Seydoux.

Rampzalig begin na rust
Het tweede deel begon met een schrikmomentje voor de Krommedijkclub, toen Jong AZ-middenvelder Julian Oerip de bal keihard tegen de lat pegelde. Die waarschuwing was onvoldoende aangekomen, want de volgende Noord-Hollandse poging leverde meteen de 1-1 op. Jasper Hartog, die voor rust ook al gevaarlijk werd, zorgde met een bekeken schuiver voor de gelijkmaker.

Dean Zandbergen was snel daarna in de buurt van een nieuwe Dordtse voorsprong, maar kwam niet langs doelman Daniël Deen. Toch hoefde de goalie niet zo vaak in actie te komen als de thuisclub had gehoopt en dat had FC Dordrecht, door vele aanvallende slordigheden, vooral aan zich zelf maar te wijten.

Weinig spektakel in het slot
In het slotkwartier, met inmiddels Daniël van Vianen, Joshua Pynadath en Jayson Ezeb in de ploeg, maakte beide ploegen weinig aanspraak meer op de overwinning. De moeizame confrontatie eindigde daardoor in 1-1.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Seydoux (Codutti/86), Drakpe, M'Bemba, Hilton; Schuurman, Parlanti, Van der Sluijs (Pynadath/75); Osundina (Van Vianen/68), Zandbergen (Ezeb/75), Slory

Lees meer over:

Lees ook

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

PSX_20260929_151615 (1)

Steekpartij na verkeersruzie, man en vrouw aangehouden

Bij een verkeersruzie aan de Pieter Zeemanweg in Dordrecht is dinsdagmiddag een man gestoken. Twee verdachten, een man en een vrouw, zijn aangehouden voor betrokkenheid bij het incident.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

vluchteindigtopvluchtstrook

Bestuurder rijdt 200 km/u en door rood licht, maar vlucht eindigt door lege tank

Een Belgisch voertuig dat op hoge snelheid op de vlucht was geslagen voor de politie, is zaterdagavond langs de A16 gestrand. "De inzittenden hadden geen rekening gehouden met één ding: een auto rijdt op brandstof en die moet op tijd worden bijgevuld", aldus de politie.

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.