Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht sluit oefenreeks goed af: 'Hopelijk kunnen we dit doorzetten'

Sem Valk (rechts) zag voormalig Arsenal-spits Pierre-Emerick Aubameyang tegenover zich Corrado Francke
In het laatste weekend voor de competitiestart boekte FC Dordrecht een dubbele oefenzege. Zaterdag werd een 1-0 overwinning geboekt op Al Qadshia, een dag later was een compleet ander elftal te sterk voor Lommel SK: 3-1. Zo lijkt de ploeg, na een aantal weken met wat vraagtekens, klaar voor het 'echte werk'.
Corrado Francke | 5 augustus 2024 16:54 | Aangepast op 5 augustus 2024 16:54
"Zeker nu we twee keer negentig minuten hebben gespeeld met de beoogde basiself en het begint een beetje te lopen, dan krijgen we er extra zin in", blikt Sem Valk al vooruit op zijn debuut in de Keuken Kampioen Divisie.

Beoogde basiself
De 22-jarige verdediger maakte onderdeel uit van de 'beoogde basiself' die, door een goal van Joep van der Sluijs, nipt won van Al Qadshia. In dat duel trof Valk de lat, maar toonde hij vooral zijn verdedigende kwaliteiten.

Niet tegen de minste tegenstander: de rechtspoot moest samen met collega Yannis M'Bemba spits Pierre-Emerick Aubameyang in de gaten houden, die een verleden heeft bij Arsenal, Borussia Dortmund en FC Barcelona.

Fifa en tv
Valk had, vlak nadat beoogd oefentegenstander Francs Borains was vervangen door Al Qadshia, al snel het vermoeden dat hij tegenover de bekende Gabonese spits kwam te staan. "Ik heb vroeger nog als hem op Fifa gespeeld en heb hem altijd op tv gezien", lacht hij.

Trainer Melvin Boel zag hoe zijn ploeg uitstekend begon, daarna een mindere periode kende en zich na rust herstelde. Met uiteindelijk het winnende doelpunt als resultaat. "Verdedigend ben ik zeer tevreden, maar ook met de energie die het middenveld en de voorhoede geeft", reageert hij.

Hongerige mentaliteit
"Ik denk dat je zes of zeven kansen creëert, dan is één goal te weinig, maar we hebben wel de spelers om die kansen te benutten. Hopelijk kunnen we dit doorzetten. We hebben een hongerige mentaliteit in de ploeg gekregen en hebben ontzettend veel zin in vrijdag."

Boel gaf ook prijs dat er in de komende dagen een nieuwe middenvelder op komst is aan de Krommedijk. Of het gaat om Gabriele Parlanti, die door transfergoeroe Fabrizio Romano al aan FC Dordrecht werd gelinkt als Feyenoord-huurling? "Het zou kunnen dat hij Italiaans spreekt."

De Schapekoppen beginnen komende vrijdag, uit bij FC Emmen, aan een nieuw seizoen in de Keuken Kampioen Divisie.

Bekijk via ons YouTube-kanaal de reacties van Valk en Boel na afloop van het oefenduel met Al Qadsiah:

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Lees ook

'Neem vrede met de wisselvalligheid van FC Dordrecht'

FC Dordrecht slikt de zesde nederlaag van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. Op de Krommedij...

FC Dordrecht blijft worstelen in eigen huis: ‘We misten agressiviteit’

In de afgelopen twee seizoenen verloor FC Dordrecht amper in thuisduels, maar sinds de zomer ging he...

FC Dordrecht door rampkwartier met lege handen tegen Jong FC Utrecht

FC Dordrecht heeft de zege op Roda JC geen goed vervolg kunnen geven. De ploeterende ploeg verloor v...

De Plucheplakkers zien hoe racisme zege van FC Dordrecht overschaduwt

Voetbal kan heel mooi zijn, maar soms is voetbal heel lelijk. Dat blijkt na het uitduel met Roda JC ...

Onderzoek wijst uit: FC Dordrecht-doelman Biai inderdaad racistisch bejegend, Roda JC komt met excuses

FC Dordrecht-keeper Celton Biai is inderdaad racistisch bejegend na de wedstrijd tegen Roda JC van a...

FC Dordrecht verrast met zege in kletsnat Kerkrade: ‘Hard voor gevochten’

Effectiviteit in de afronding bezorgde FC Dordrecht dinsdagavond een zege bij Roda JC: 1-2. Trainer ...