Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Augustin Drakpe komt bij een corner niet bij de bal René Kamps
Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar ontbrak het aan. Of beter gezegd: daar ontbreekt het al een tijdje aan. Want met slechts één goal in de afgelopen vier duels is duidelijk waar het pijnpunt ligt.
Corrado Francke | 22 november 2025 08:00 | Aangepast op 22 november 2025 00:08
“Het is wel een patroon, ja”, erkent aanvoerder Lucas Woudenberg na afloop. “Ik vind dat we deze wedstrijd gewoon moeten winnen en dat we onszelf moeten gaan belonen. Dat hadden we vandaag ook moeten doen.”

Anders dan hij zou willen is FC Dordrecht bijna de ‘gelijkspelletjes-koning’ van de Keuken Kampioen Divisie. Alleen TOP Oss (zeven) blijft de Dordtenaren (zes) daarin voor. “Ik denk dat wij beter aan de bal waren, alleen het stokte in de laatste twintig à dertig meter voor de goal”, benoemt de captain het grote pijnpunt.

Acht goals van Eduardo
Tegen Vitesse scoorde alleen Yannick Eduardo. Hij deed dat, net als in de interlandbreak namens Tsjechië Onder 21, vanaf de strafschopstip. De 19-jarige spits gaat fier aan kop als clubtopscorer, maar verder scorend vermogen blijft uit bij FC Dordrecht. Alleen Joep van der Sluijs en Joshua Pynadath (beiden drie goals) droegen dit seizoen een flinke steen bij, terwijl vier goals afkomstig zijn van verdedigers en Nick Venema één keer scoorde.

De ploeg heeft evenveel treffers gemaakt als geïncasseerd: negentien. Slechts één ploeg (ADO Den Haag) kreeg minder goals om de oren, terwijl er ook maar één ploeg (FC Eindhoven) minder scoort dan FC Dordrecht. Statistieken die het grote pluspunt én verbeterpunt bewijzen.

Benieuwd naar de reacties van Dirk Kuijt en Lucas Woudenberg na FC Dordrecht – Vitesse? Bekijk via ons YouTube-kanaal een reportage.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Liveblog winterweer: bussen weer op pad en avondspits op komst

Redactie Streekomroep | 5 jan 2026 16:46

Lees ook

FC Dordrecht neemt afscheid van keeperstrainer en verwelkomt nieuwe middenvelder

FC Dordrecht neemt na nog geen half jaar afscheid van keeperstrainer Raymond Mulder. Hij tekende afg...

Van puike prestaties tot mindere maanden: dit was het 2025 van FC Dordrecht

18 zeges, 9 puntendelingen en 17 nederlagen. De eindbalans van FC Dordrecht in officiële duels in 20...

Zwak FC Dordrecht sluit 2025 af met vierde nederlaag op rij

FC Dordrecht heeft het kalenderjaar afgesloten met een pijnlijke nederlaag bij VVV-Venlo. Uitgereken...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

FC Dordrecht verliest laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar van FC Eindhoven

FC Dordrecht heeft de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met een verliespartij afgesloten. ...