Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht staat voor lastige beslissingen door einde seizoen

De beslissing van het kabinet om alle evenementen tot 1 september af te gelasten, was voor FC Dordrecht geen verrassing. De club was er zelf ook al vanuit gegaan dat er dit seizoen niet meer gevoetbald zou gaan worden. Maar het besluit levert wel lastige situaties op.
Nynke Cuperus | 22 april 2020 18:48 | Aangepast op 22 april 2020 18:48
"Jammer is het altijd", zegt Hans de Zeeuw, directeur van FC Dordrecht. "Voor ons als FC Dordrecht stond er niet zoveel meer op het spel. Maar het is natuurlijk altijd de bedoeling dat je je publiek en trouwe sponsoren kan vermaken. Wat dat betreft is het wel heel vervelend. Maar iedereen zag het wel aankomen denk ik."

Raar afscheid

De spelers hebben de afgelopen weken niet stilgezeten. Die hebben een schema meegekregen en op hun eigen manier doorgetraind. Maar in actie komen ze dit seizoen niet meer. En dat levert een vervelende situatie op wanneer ook de contracten van spelers aflopen. "Er zijn een aantal buitenlandse spelers die nu in het buitenland zitten. Je kan ze niet even hier heen halen, want dat mag niet. Het is wel een hele rare manier om zo afscheid van elkaar te nemen", laat de Zeeuw weten.

Zuinig zijn

Voor de toekomst van de Dordtse club hoeven we ons geen zorgen te maken volgens de Zeeuw. "Wij gaan wel gewoon aan een volgend seizoen beginnen. Honderd procent. Het is lastig. Maar als je aan de onderkant speelt van het betaald voetbal, wat voor FC Dordrecht gewoon echt puur realisme is, dan zijn we gewend om elke euro vijf à zes keer om te draaien. Dat zal nu hetzelfde zijn."

Geduld

Veel supporters hebben aangegeven hun seizoenskaart te willen verlengen om zo de club te steunen. Maar wanneer dat mogelijk is, kan de Zeeuw op dit moment nog geen duidelijkheid over geven. "We blijven nu goed in gesprek gaan met onze sponsoren zodat we dadelijk duidelijkheid kunnen verstrekken aan onze supporters.

Het is voor ons noodzaak om nu even af te wachten. Want één van de vragen is: met hoeveel van de clubs gaan we straks in de Keuken Kampioen Divisie verder? Gaan er twee promoveren en komt er niemand naar beneden? Of zijn er twee degradanten uit de Eredivisie? Dat zijn vragen die eerst ook nog eens moeten worden beantwoord voordat wij iets reëels kunnen zeggen tegen onze supporters. We zouden het graag al eerder willen, we zijn heel blij met alle initiatieven, maar we moeten nog even rustig afwachten."

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Onderzoek wijst uit: PFAS-stof TFA zit hier niet meer in de bodem dan op andere plekken

Deze streek heeft niet meer trifluorazijnzuur (TFA) in de bodem en het water dan andere delen van Ne...

Deze wijk krijgt er bijna 40 sociale huurwoningen bij: 'Duurzaam, comfortabel en toegankelijk'

Wielwijk krijgt er 39 sociale huurwoningen bij. De bouw is woensdag officieel van start gegaan aan d...

Tientallen minima verwend: dit ziekenhuis gaat voor nieuwe kersttraditie

De kerstman, kerstmuziek, kerstballen en met kerstservetten versierde tafels. Alles in het Albert Sc...

Gedetineerde steelt hart van gevangenismedewerker: onmiddellijk ontslag

Een medewerker van de gevangenis in Dordrecht is vorige maand ontslagen vanwege een relatie met een ...

Reis mee naar een niet bestaande planeet: 'Ik wil mensen laten nadenken over de toekomst'

Zijn we bang voor de toekomst en hoe gaat die eruit zien? Het zijn de vragen die kunstenaar Evelien ...

Prijs voor Van Drunen, die Verstappen verslaat op Sportgala: ‘Heel speciaal’

De prijzenkast van Lotte van Drunen blijft zich maar vullen. Het Sliedrechtse motorcrosstalent werd ...