gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht stunt met overwinning op bezoek bij koploper FC Twente

42b48ef7662edbe4f855456c10b5d155

FC Dordrecht heeft vrijdagavond in de Grolsch Veste voor een enorme stunt gezorgd. Koploper FC Twente werd met 0-1 verslagen. Vlak voor rust zorgde Daniël Breedijk met een echte frommelgoal voor het enige doelpunt van de wedstrijd.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De formatie van trainer Claudio Braga deed vanaf de aftrap niet veel onder voor de lijstaanvoerder in de Keuken Kampioen Divisie. De Tukkers kregen wel wat mogelijkheden, maar ook Dordrecht toonde zich in de omschakeling gevaarlijk met de rappe Crysencio Summerville in de gelederen.


Vlak voor rust kwamen de Schapenkoppen op voorsprong. Uit een hoekschop bracht Maarten Peijnenburg de bal hard voor, waarna collega-verdediger Breedijk de bal bij de eerste paal binnen wist te werken.


Waar een kansenregen voor FC Twente in de tweede helft tot een van de grotere mogelijkheden behoorde, kwam die er niet. Braga wisselde meerdere malen defensief bij Dordrecht en zag zijn elftal niet heel veel meer weggeven. Twente kreeg nog wel enkele kansen op de gelijkmaker, maar kon een tweede nederlaag op rij niet meer voorkomen.


"Vanaf minuut een klappen we er bovenop, ik zag veel zelfvertrouwen bij de boys", vertelt Lewis Montsma. "We hebben met zijn allen goed verdedigd vandaag, ik denk niet dat zij 100% kansen hebben gehad." Middenvelder Thomas Kok vult zijn ploeggenoot aan: "We hadden een goed plan, zij begonnen zwak en wij zetten daar veel strijd tegenover. Ik had aan het begin al kippenvel bij het 'You'll never walk alone', dat motiveerde enorm om hier een prestatie neer te zetten."


Ook trainer Claudio Braga was na afloop uiteraard zeer tevreden. "We wilden hier ons eigen spel spelen en niet alleen maar achterover leunen. In de eerste helft hebben we dat meer dan goed weten uit te voeren. In de rust proef je dan dat het mogelijk is om hier de drie punten te pakken. We pakken nu punten in wedstrijden door op onze eigen manier te spelen", aldus Braga.

Lees ook

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.

Schip still website

Dit historische schip meert aan in Dordrecht: ‘Stukje Europese geschiedenis’

Het historische schip de Baquet Dumas ligt in Dordrecht. Het schip is slechts één van de drie in zijn soort die nog in het water ligt en kan varen. In de Dordtse Leefwerf moet het schip worden behouden voor de toekomst en daarvoor worden leerlingen van verschillende scholen uit Dordrecht ingezet.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

IMG_5351

Steunconstructies geplaatst in plotseling gesloten parkeergarage, onderzoek gaat door

De gemeente Dordrecht heeft extra steunconstructies laten plaatsen in parkeergarage Visstraat. Hierdoor is het acute risico weg, aldus de gemeente. De garage werd vrijdagavond halsoverkop gesloten nadat er een scheur was aangetroffen op de bovenste verdieping.

 De bronzen vrouw op het oorlogsmonument is gestolen

Gemeente verwijdert bronzen beelden na diefstallen: 'Uit voorzorg'

De gemeente Ridderkerk heeft besloten uit voorzorg een aantal bronzen beelden weg te halen uit de openbare ruimte. De reden hiervoor is dat in de afgelopen tijd meerdere bronzen voorwerpen zijn gestolen. Ook is er een poging tot diefstal geweest.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.