Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht stunt met overwinning op bezoek bij koploper FC Twente

FC Dordrecht heeft vrijdagavond in de Grolsch Veste voor een enorme stunt gezorgd. Koploper FC Twente werd met 0-1 verslagen. Vlak voor rust zorgde Daniël Breedijk met een echte frommelgoal voor het enige doelpunt van de wedstrijd.
Robert van Loon | 6 april 2019 10:29 | Aangepast op 6 april 2019 10:29
De formatie van trainer Claudio Braga deed vanaf de aftrap niet veel onder voor de lijstaanvoerder in de Keuken Kampioen Divisie. De Tukkers kregen wel wat mogelijkheden, maar ook Dordrecht toonde zich in de omschakeling gevaarlijk met de rappe Crysencio Summerville in de gelederen.


Vlak voor rust kwamen de Schapenkoppen op voorsprong. Uit een hoekschop bracht Maarten Peijnenburg de bal hard voor, waarna collega-verdediger Breedijk de bal bij de eerste paal binnen wist te werken.


Waar een kansenregen voor FC Twente in de tweede helft tot een van de grotere mogelijkheden behoorde, kwam die er niet. Braga wisselde meerdere malen defensief bij Dordrecht en zag zijn elftal niet heel veel meer weggeven. Twente kreeg nog wel enkele kansen op de gelijkmaker, maar kon een tweede nederlaag op rij niet meer voorkomen.


"Vanaf minuut een klappen we er bovenop, ik zag veel zelfvertrouwen bij de boys", vertelt Lewis Montsma. "We hebben met zijn allen goed verdedigd vandaag, ik denk niet dat zij 100% kansen hebben gehad." Middenvelder Thomas Kok vult zijn ploeggenoot aan: "We hadden een goed plan, zij begonnen zwak en wij zetten daar veel strijd tegenover. Ik had aan het begin al kippenvel bij het 'You'll never walk alone', dat motiveerde enorm om hier een prestatie neer te zetten."


Ook trainer Claudio Braga was na afloop uiteraard zeer tevreden. "We wilden hier ons eigen spel spelen en niet alleen maar achterover leunen. In de eerste helft hebben we dat meer dan goed weten uit te voeren. In de rust proef je dan dat het mogelijk is om hier de drie punten te pakken. We pakken nu punten in wedstrijden door op onze eigen manier te spelen", aldus Braga.

Meest gelezen

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Coen Theuwis | Redactie Streekomroep | 9 jan 2026 17:00

Lees ook

De Italiaanse keuken is nu cultureel erfgoed, Ercole is zo trots als een pauw

De Italiaanse keuken is toegevoegd aan de lijst van immaterieel erfgoed van Unesco. Het gaat in dit ...

Man die onder de jurk van een vrouw filmde, meldt zichzelf bij politie

De man die met zijn telefoon onder een jurk van een vrouw filmde, heeft zichzelf gemeld bij de polit...

PvdA/GroenLinks doet toch mee aan verkiezingen in Hardinxveld-Giessendam

Onverwachts links geluid in Hardinxveld-Giessendam: PvdA en GroenLinks doen in 2026 toch mee aan de ...

Lotte van Drunen krijgt belangrijkste Nederlandse motorsportprijs

Lotte van Drunen is sinds zaterdag de trotse eigenaar van de Hans de Beaufort-beker. Dat is de belan...

Lucinda Brand komt niet verder dan derde plek op NK veldrijden

Een teleurstelling voor Lucinda Brand op het ijskoude NK veldrijden zondag. De Dordtse, vooraf beste...

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...