gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht terug op het trainingsveld met veel bekende gezichten: 'Hard gewerkt aan stukje stabiliteit'

c01ec4b4aebdccda05a81533920545c9

Een hoop onbekende testspelers was jarenlang het beeld op de eerste training van FC Dordrecht. Hoe anders was dat maandag, toen in totaal 26 spelers de (Schape)koppen weer bij elkaar stoken aan de Krommedijk, onder wie veel bekende gezichten van vorig seizoen. "We hebben hard aan een stukje stabiliteit gewerkt en daar is dit het resultaat van", aldus trainer Michele Santoni.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Santoni begint met een positief gevoel aan zijn tweede seizoen in Dordrecht. "We staan er beter voor dan vorig seizoen", concludeert hij. Vorig seizoen moesten de spelers elkaar immers nog leren kennen, nu is dat wel anders. Daarom kan Santoni al direct de puntjes op de i zetten richting de competitiestart over ruim zeven weken.
"We hebben gekozen om niet te trainen na de laatste wedstrijd, maar ik wilde de jongens ook niet al te lang op vakantie sturen", verklaart Santoni het vroege moment van de eerste training.

Naast de spelers van vorig seizoen stonden er ook een paar nieuwelingen op het veld. Testkeepers Owen van der Vlag (FC Groningen) en Sam Pak (Feyenoord Onder-21) krijgen de kans om een plekje in de selectie af te dwingen, Levi de Wilde (voorheen Heerenveen) is op amateurbasis aangesloten bij de club. Van de nieuwelingen stond Pepijn Doesburg al wel op het veld, terwijl middenvelder Benjamin Reemst nog een weekje vakantie krijgt.

Verschillende systemen
Met Toine van Huizen, Anouar El Azzouzi en de weer fitte Devon Koswal heeft Santoni een luxeprobleem in de verdediging. "We moeten ook weten hoe zij met z'n drieën spelen, of we zetten Anouar weer op het middenveld. Dat gaan we allemaal uitproberen deze weken."

Heeft FC Dordrecht al een doel voor komend seizoen? "Voor mij is het doel continuïteit brengen in de prestatie, dan eindig je veel hoger dan de zeventiende plek vorig jaar. We moeten stappen blijven maken", zegt Santoni.

Dordts verlanglijstje
Op het verlanglijstje van de club staat, naast een doelman, nog een rechtsbuiten, linksback. "En er is ruimte voor nog een speler, maar dat heeft geen haast", besluit Santoni, die ook graag met sterkhouders van vorig seizoen aan de competitie wil beginnen. "Tot nu toe is er geen belangstelling voor geweest", geeft hij aan.

Jacky Donkor, een van die uitblinkers van vorig seizoen, gaat echter niet in of hij begin augustus nog bij FC Dordrecht speelt. "Ik weet nog niet wat er gaat gebeuren."

Op vrijdag 17 juni speelt FC Dordrecht in het Zeeuwse dorp Arnemuiden de eerste oefenwedstrijd in voorbereiding op het nieuwe seizoen.
cefaee0524ba156acc9fbcef7395840b

Lees meer over:

Lees ook

DSC_7608 (1)

Alle oefenduels FC Dordrecht bekend: drie beloftenploegen, vier keer in eigen stadion

Twee regioderby’s, drie beloftenploegen en twee tegenstanders uit ‘de woestijn’: het volledige oefenprogramma van FC Dordrecht is bekend. Waar de Krommedijkclub de afgelopen seizoen nog weleens een uitstapje maakte naar Zeeland, Noord-Brabant of Gelderland, blijft de ploeg deze voorbereiding dichtbij huis.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

fatbike1

Jongens van twaalf opgepakt na mishandelingen, fatbikes in beslag genomen

Drie jongens van twaalf jaar oud uit Dordrecht zijn aangehouden op verdenking van meerdere mishandelingen en afpersing. Op fatbikes vielen de jongens, die onderdeel zijn van een grotere groep, andere jonge slachtoffers lastig.

wijkagentjack

Belg (19) in gestolen voertuig klemgereden door politie

De politie heeft een automobilist van de weg geplukt die door Ridderkerk reed in een gestolen voertuig. De 19-jarige Belg is opgepakt en de auto is in beslag genomen.

Nieuw project (5)

Scholieren langer onderweg door sluiting Papendrechtsebrug: scholen nemen maatregelen

Meerdere middelbare scholen in de streek passen komend schooljaar hun lestijden aan. Dat heeft alles te maken met de Papendrechtsebrug, die vanaf deze vrijdag voor negen maanden dicht gaat. Diverse scholen hebben veel leerlingen en docenten die aan de andere kant van de rivier wonen. De maatregelen moeten eraan bijdragen dat iedereen alsnog op tijd op school kan komen.