gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht terug op het trainingsveld met veel bekende gezichten: 'Hard gewerkt aan stukje stabiliteit'

c01ec4b4aebdccda05a81533920545c9

Een hoop onbekende testspelers was jarenlang het beeld op de eerste training van FC Dordrecht. Hoe anders was dat maandag, toen in totaal 26 spelers de (Schape)koppen weer bij elkaar stoken aan de Krommedijk, onder wie veel bekende gezichten van vorig seizoen. "We hebben hard aan een stukje stabiliteit gewerkt en daar is dit het resultaat van", aldus trainer Michele Santoni.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Santoni begint met een positief gevoel aan zijn tweede seizoen in Dordrecht. "We staan er beter voor dan vorig seizoen", concludeert hij. Vorig seizoen moesten de spelers elkaar immers nog leren kennen, nu is dat wel anders. Daarom kan Santoni al direct de puntjes op de i zetten richting de competitiestart over ruim zeven weken.
"We hebben gekozen om niet te trainen na de laatste wedstrijd, maar ik wilde de jongens ook niet al te lang op vakantie sturen", verklaart Santoni het vroege moment van de eerste training.

Naast de spelers van vorig seizoen stonden er ook een paar nieuwelingen op het veld. Testkeepers Owen van der Vlag (FC Groningen) en Sam Pak (Feyenoord Onder-21) krijgen de kans om een plekje in de selectie af te dwingen, Levi de Wilde (voorheen Heerenveen) is op amateurbasis aangesloten bij de club. Van de nieuwelingen stond Pepijn Doesburg al wel op het veld, terwijl middenvelder Benjamin Reemst nog een weekje vakantie krijgt.

Verschillende systemen
Met Toine van Huizen, Anouar El Azzouzi en de weer fitte Devon Koswal heeft Santoni een luxeprobleem in de verdediging. "We moeten ook weten hoe zij met z'n drieën spelen, of we zetten Anouar weer op het middenveld. Dat gaan we allemaal uitproberen deze weken."

Heeft FC Dordrecht al een doel voor komend seizoen? "Voor mij is het doel continuïteit brengen in de prestatie, dan eindig je veel hoger dan de zeventiende plek vorig jaar. We moeten stappen blijven maken", zegt Santoni.

Dordts verlanglijstje
Op het verlanglijstje van de club staat, naast een doelman, nog een rechtsbuiten, linksback. "En er is ruimte voor nog een speler, maar dat heeft geen haast", besluit Santoni, die ook graag met sterkhouders van vorig seizoen aan de competitie wil beginnen. "Tot nu toe is er geen belangstelling voor geweest", geeft hij aan.

Jacky Donkor, een van die uitblinkers van vorig seizoen, gaat echter niet in of hij begin augustus nog bij FC Dordrecht speelt. "Ik weet nog niet wat er gaat gebeuren."

Op vrijdag 17 juni speelt FC Dordrecht in het Zeeuwse dorp Arnemuiden de eerste oefenwedstrijd in voorbereiding op het nieuwe seizoen.
cefaee0524ba156acc9fbcef7395840b

Lees meer over:

Lees ook

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

parkmerwesteinarchief

Ook botulisme in Park Merwestein vastgesteld

Bij een eend in Park Merwestein in Dordrecht is botulisme vastgesteld. De gemeente vraagt bezoekers van het park daarom om niet te zwemmen of spelen in het water, honden niet in het water te laten zwemmen en geen eenden of andere watervogels te voeren of aan te raken.