Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht trainer Jan Zoutman stopt na dit seizoen

FC Dordrecht verloor vrijdagavond in de eerste divisie met 1-0 door een doelpunt van Sven Blummel in eigen huis van MVV Maastricht. Dat was niet het grote nieuws aan de Krommedijk. Trainer Jan Zoutman vertrekt na dit seizoen bij de Schapenkoppen, nadat hij onder andere niet gediend was van uitingen van algemeen directeur Hans de Zeeuw tijdens het thuisduel met FC Den Bosch (2-6) van vorige week.
Jordy Nijenhuis | 26 april 2021 16:30 | Aangepast op 26 april 2021 16:30
De Zeeuw bevestigt het komende vertrek van Zoutman. "We hadden de afspraak om pas eind april hierover te communiceren", zegt de algemeen directeur van FC Dordrecht. "Maar Zoutman verraste me hiermee door dit nu al te melden. Het overvalt me."

Tegen FC Den Bosch heeft De Zeeuw naar eigen zeggen 'zijn ongenoegen op een verkeerde manier geuit'. Hij benadrukt dat er bijvoorbeeld geen ziektes zijn geroepen. Zoutman bevestigt dit ook. "Ik ben iets over de scheef gegaan, maar ik heb als een grote jongen mijn excuses aangeboden", vertelt De Zeeuw.

'Iedereen hoort hem brullen'

Over de gebeurtenissen bij het thuisduel met FC Den Bosch hebben De Zeeuw en Zoutman met elkaar gesproken. De trainer heeft de excuses van de algemeen directeur aangenomen. "Wat De Zeeuw bijvoorbeeld zei? Na twintig minuten riep hij dat ik als trainer moest ingrijpen. Iedereen hoort hem brullen, zeker in zo'n leeg stadion. Daar is niemand doof voor", zegt Zoutman.

De trainer van de Schapenkoppen vertelt dat er twee voornaamste redenen zijn om FC Dordrecht te verlaten: "Ik ben niet tevreden over de progressie die we maken. We hadden er meer van verwacht en gehoopt. Het was zo teleurstellend na de 3-0 zege bij De Graafschap dat we vijftien tegengoals incasseerden in drie duels. Verder is er veel onduidelijkheid over het sportieve vlak binnen de club."

Nieuwe trainer nog onbekend

Eerder was al bekend dat het aflopende contract van Zoutman bij FC Dordrecht formeel was opgezegd. De club en trainer zouden later nog met elkaar in gesprek gaan over een eventueel langer verblijf, maar Zoutman heeft nu zelf de knoop doorgehakt om FC Dordrecht te gaan verlaten. "We hebben de intentie om dit seizoen met elkaar af te maken", legt de oefenmeester uit.

Zoutman nam in december 2020 het stokje over van Harry van den Ham, die vanwege tegenvallende resultaten bij Dordt werd ontslagen. De Dordtenaren zijn na 35 duels in de eerste divisie hekkensluiter met 27 punten.

De Zeeuw heeft al een nieuwe trainer voor FC Dordrecht op het oog. Ben Kinds, assistent-trainer van FC Dordrecht, is niet de eerste kandidaat om hoofdtrainer aan de Krommedijk te worden.

Lees ook

Dordtse Vrijwilligersprijzen: welke organisatie gaat er vandoor met de publieksprijs?

Welke Dordtse vrijwilligersorganisatie viel jou afgelopen jaar het meest op? Vanaf deze zaterdag kun...

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het w...

7 jaar cel geëist tegen Dordtenaar na explosie bij 78-jarige vrouw

Het Openbaar Ministerie eist zeven jaar gevangenisstraf tegen een 19-jarige man uit Dordrecht die ve...

Grootste bekernederlaag voor FC Dordrecht sinds 1978: 'Na vijf minuten stonden we al met 3-0 achter'

Hoe vaak krijg je als Dordtse profclub zeven doelpunten of meer tegen? Donderdagavond moest FC Dordr...

Verzetsstrijder Kappelhoff, die zijn dood vond in Dordtse bunker, herbegraven

Verzetsstrijder Cornelis Kappelhoff is donderdag herbegraven. De in 1920 geboren Dordtenaar nam acti...

Ad duikt in een halve eeuw De Hoop: ‘Niet langer alleen voor verslaafden’

Een gloednieuwe aflevering van Op Pad Met Ad brengt presentator Ad van den Herik dit keer naar het t...