Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht trapt oefencampagne af met overwinning tegen RBC

FC Dordrecht heeft de oefencampagne in voorbereiding op het nieuwe seizoen afgetrapt met een overwinning. In Roosendaal zagen ruim achthonderd aanwezige supporters de Schapekoppen met 1-3 zegevieren.
Corrado Francke | 3 juli 2021 16:23 | Aangepast op 3 juli 2021 16:23
In de openingsfase namen beide ploegen nog weinig risico. De Iers-Belgische doelman Liam Bossin had alleen in de opbouw een aandeel en zag hoe aanvoerder Jari Schuurman na een dik kwartier de eerste grote mogelijkheid kreeg. De middenvelder zag zijn poging uit een vrije trap echter op de paal terechtkomen.


Drie goals voor rust

RBC hield knap stand en kwam na 35 minuten zelfs op voorsprong uit een penalty na hands van een Dordtse verdediger. Door een kopbal van Schuurman en een bekeken afstandsschot van de Italiaanse proefspeler Alessio Miceli was het alsnog Dordrecht dat op voorsprong ging rusten.


Nieuw elftal

Met een geheel nieuw Dordrecht in de tweede helft ging de ploeg van trainer Michele Santoni op jacht naar meer. Het aanvalstrio kreeg die kansen echter niet. De gastheren werden tien minuten voor tijd nog een keer gevaarlijk, maar een poging na een afvallende bal hobbelde naast.


De enige grote kans in het slotkwartier ging er wel in: de teruggekeerde Denis Mahmudov bepaalde de eindstand op 1-3.


Oefencampagne

De oefencampagne van de Dordtenaren gaat op zaterdag 10 juli verder. De ploeg speelt dan een oefenduel in en tegen Alblasserdam. Hierna wachten nog wedstrijden tegen Cambuur Leeuwarden, Helmond Sport, Excelsior Maassluis, ASWH, Almere City en samenwerkingspartner Fortuna Sittard voordat op 6 augustus het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie begint.


Opstelling FC Dordrecht 1e helft: Bossin, Baggerman, Awassi, Vukancic, Vliet, Biberoglu, Schuurman, Miceli, Kalulika, Vukancic, Wielzen


Opstelling FC Dordrecht 2e helft: Van Herk, Alkinjogunla, Koswal, Itangishaka, Savastano, Hölscher, Pugliese, El Azzouzi, Suray, Schalekamp, Mahmudov

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Mes in beslag genomen na vechtpartij bij autowasstraat

Redactie Streek 56 | 12 mei 2025 16:34

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 15 mei 2025 16:58

Lees ook

Te laat en te weinig informatie: hierdoor gaat Eallum dit jaar niet door

Onvolledige informatie die te laat werd aangeleverd en gebrekkige communicatie. Dat is in hoofdlijne...

Deze oude schuur brengt verborgen geschiedenis Kinderdijk tot leven

Het moet een voor velen onbekende geschiedenis van Kinderdijk tot leven wekken: een oude, vervallen ...

Ravage nadat bestuurder tegen boom klapt langs Provincialeweg

Een bestelbus is donderdagmiddag van de weg geraakt en tegen een boom geklapt langs de Provincialewe...

Inspecteurs nemen 200 'civiele kunstwerken' onder de loep: 'Gebruik moet veilig kunnen'

Gewapend met onder meer fototoestel, pen, papier en rolmaat heeft een gespecialiseerd team afgelopen...

Gymzaal, buurthuis of kazerne: bij crisis moet je daar terecht kunnen voor hulp

Het kabinet wil in elke buurt een noodsteunpunt waar mensen terecht kunnen als het crisis is. Minist...

Beste KKD-talent komt ook dit seizoen uit samenwerking FC Dordrecht en Feyenoord

Jaden Slory is woensdagavond benoemd tot beste talent van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie....