gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verliest van AZ

FC Dordrecht heeft de Eredivisie hervat met een nederlaag. De ploeg van Ernie Brandts verloor op de besneeuwde grasmat in Alkmaar met 2-0 van AZ.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De nederlaag werd ingeleid door blunders van Dordrecht-doelman Filip Kurto. Hij tastte tot twee keer toe mis.

Door hevige sneeuwval voor en tijdens de wedstrijd was de grasmat niet goed bespeelbaar. Hierdoor hadden beide teams even nodig om zich aan te passen aan de omstandigheden. AZ bleek uiteindelijk het beste te kunnen profiteren uit de winterse omstandigheden. Na 25 minuten voetballen was het dan uiteindelijk raak. Een afvallende bal kwam terecht bij Simon Poulsen, die met een van richting veranderd schot Dordrecht-doelman Filip Kurto op het verkeerde been zette: 1-0.


Nadat sneeuwschuivers in de rust het veld hadden schoongemaakt was het wat makkelijker voetballen in de tweede helft. In de 51ste minuut liet Kurto zich opnieuw verassen. Een ongevaarlijk schot vanaf 20 meter van Nemanja Gudelj werd verkeerd ingeschat door de doelman, waardoor de stand 2-0 werd in het voordeel van de Alkmaarders. 

FC Dordrecht blijft hekkensluiter in de Eredivisie op zes punten van NAC Breda. Volgende week krijgt het middenmoter Excelsior op bezoek.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

fotohagi

Roep om meer huizen voor senioren in deze gemeente: 'Nu zitten ouderen gevangen'

De komende jaren krijgt Hardinxveld-Giessendam fors meer 85-plussers, maar geschikte woningen voor die groep blijven achter. Daarvoor waarschuwt de lokale Huurdersraad in reactie op een gemeentelijk volkshuisvestingsprogramma. "Daarin wordt deze mismatch niet benadrukt, dat moet worden opgelost."