gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verliest van AZ

FC Dordrecht heeft de Eredivisie hervat met een nederlaag. De ploeg van Ernie Brandts verloor op de besneeuwde grasmat in Alkmaar met 2-0 van AZ.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De nederlaag werd ingeleid door blunders van Dordrecht-doelman Filip Kurto. Hij tastte tot twee keer toe mis.

Door hevige sneeuwval voor en tijdens de wedstrijd was de grasmat niet goed bespeelbaar. Hierdoor hadden beide teams even nodig om zich aan te passen aan de omstandigheden. AZ bleek uiteindelijk het beste te kunnen profiteren uit de winterse omstandigheden. Na 25 minuten voetballen was het dan uiteindelijk raak. Een afvallende bal kwam terecht bij Simon Poulsen, die met een van richting veranderd schot Dordrecht-doelman Filip Kurto op het verkeerde been zette: 1-0.


Nadat sneeuwschuivers in de rust het veld hadden schoongemaakt was het wat makkelijker voetballen in de tweede helft. In de 51ste minuut liet Kurto zich opnieuw verassen. Een ongevaarlijk schot vanaf 20 meter van Nemanja Gudelj werd verkeerd ingeschat door de doelman, waardoor de stand 2-0 werd in het voordeel van de Alkmaarders. 

FC Dordrecht blijft hekkensluiter in de Eredivisie op zes punten van NAC Breda. Volgende week krijgt het middenmoter Excelsior op bezoek.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

Grote Kerk

Kerkklokken mogen ’s nachts mogelijk blijven luiden

De kerkklokken van de Grote Kerk in Dordrecht hebben de afgelopen 13 jaar illegaal geluid. Dat blijkt nadat de gemeente een klacht over geluidsoverlast van een bewoner heeft onderzocht. Het college van burgemeester en wethouders kijkt nu naar een manier om de kerkklokken toch ook ’s nachts te laten luiden.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

businkkrakers

Krakers bezetten panden in binnenstad

Aan de Singel in Dordrecht zijn zaterdag leegstaande woningen gekraakt. Zes mensen die de panden in zijn gegaan, zijn door de politie aangehouden.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”