gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verliest van AZ

FC Dordrecht heeft de Eredivisie hervat met een nederlaag. De ploeg van Ernie Brandts verloor op de besneeuwde grasmat in Alkmaar met 2-0 van AZ.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De nederlaag werd ingeleid door blunders van Dordrecht-doelman Filip Kurto. Hij tastte tot twee keer toe mis.

Door hevige sneeuwval voor en tijdens de wedstrijd was de grasmat niet goed bespeelbaar. Hierdoor hadden beide teams even nodig om zich aan te passen aan de omstandigheden. AZ bleek uiteindelijk het beste te kunnen profiteren uit de winterse omstandigheden. Na 25 minuten voetballen was het dan uiteindelijk raak. Een afvallende bal kwam terecht bij Simon Poulsen, die met een van richting veranderd schot Dordrecht-doelman Filip Kurto op het verkeerde been zette: 1-0.


Nadat sneeuwschuivers in de rust het veld hadden schoongemaakt was het wat makkelijker voetballen in de tweede helft. In de 51ste minuut liet Kurto zich opnieuw verassen. Een ongevaarlijk schot vanaf 20 meter van Nemanja Gudelj werd verkeerd ingeschat door de doelman, waardoor de stand 2-0 werd in het voordeel van de Alkmaarders. 

FC Dordrecht blijft hekkensluiter in de Eredivisie op zes punten van NAC Breda. Volgende week krijgt het middenmoter Excelsior op bezoek.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

brandmeterkastbusink

Brand in meterkast onder controle

In een huis aan de Grasbroek in Zwijndrecht is donderdagochtend brand uitgebroken. Die woedde in de meterkast van de woning. Inmiddels is de brand onder controle.

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.