gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verliest van AZ

FC Dordrecht heeft de Eredivisie hervat met een nederlaag. De ploeg van Ernie Brandts verloor op de besneeuwde grasmat in Alkmaar met 2-0 van AZ.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De nederlaag werd ingeleid door blunders van Dordrecht-doelman Filip Kurto. Hij tastte tot twee keer toe mis.

Door hevige sneeuwval voor en tijdens de wedstrijd was de grasmat niet goed bespeelbaar. Hierdoor hadden beide teams even nodig om zich aan te passen aan de omstandigheden. AZ bleek uiteindelijk het beste te kunnen profiteren uit de winterse omstandigheden. Na 25 minuten voetballen was het dan uiteindelijk raak. Een afvallende bal kwam terecht bij Simon Poulsen, die met een van richting veranderd schot Dordrecht-doelman Filip Kurto op het verkeerde been zette: 1-0.


Nadat sneeuwschuivers in de rust het veld hadden schoongemaakt was het wat makkelijker voetballen in de tweede helft. In de 51ste minuut liet Kurto zich opnieuw verassen. Een ongevaarlijk schot vanaf 20 meter van Nemanja Gudelj werd verkeerd ingeschat door de doelman, waardoor de stand 2-0 werd in het voordeel van de Alkmaarders. 

FC Dordrecht blijft hekkensluiter in de Eredivisie op zes punten van NAC Breda. Volgende week krijgt het middenmoter Excelsior op bezoek.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

a16rws

Vrachtwagen met pech: rijstroken weer vrij

Een kapotte vrachtwagen is dinsdagochtend op de A16 bij Zwijndrecht gestrand in de richting van Breda. Drie rijstroken waren daardoor langere tijd dicht.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.