gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht verliest van AZ

FC Dordrecht heeft de Eredivisie hervat met een nederlaag. De ploeg van Ernie Brandts verloor op de besneeuwde grasmat in Alkmaar met 2-0 van AZ.

Asli Kösker |  | Aangepast op
De nederlaag werd ingeleid door blunders van Dordrecht-doelman Filip Kurto. Hij tastte tot twee keer toe mis.

Door hevige sneeuwval voor en tijdens de wedstrijd was de grasmat niet goed bespeelbaar. Hierdoor hadden beide teams even nodig om zich aan te passen aan de omstandigheden. AZ bleek uiteindelijk het beste te kunnen profiteren uit de winterse omstandigheden. Na 25 minuten voetballen was het dan uiteindelijk raak. Een afvallende bal kwam terecht bij Simon Poulsen, die met een van richting veranderd schot Dordrecht-doelman Filip Kurto op het verkeerde been zette: 1-0.


Nadat sneeuwschuivers in de rust het veld hadden schoongemaakt was het wat makkelijker voetballen in de tweede helft. In de 51ste minuut liet Kurto zich opnieuw verassen. Een ongevaarlijk schot vanaf 20 meter van Nemanja Gudelj werd verkeerd ingeschat door de doelman, waardoor de stand 2-0 werd in het voordeel van de Alkmaarders. 

FC Dordrecht blijft hekkensluiter in de Eredivisie op zes punten van NAC Breda. Volgende week krijgt het middenmoter Excelsior op bezoek.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

fotoalternatievenbrugsluiting

Anders reizen op eerste werkdag met dichte brug: ‘We kunnen huilen, maar schiet niets op’

Terwijl de Papendrechtsebrug nu écht afgesloten is voor al het verkeer, hebben veel reizigers de alternatieve routes al gevonden. Waar het bij Station Stadspolders en de Waterbus aan de Veerdam in Papendrecht nog relatief rustig is, is het maandagochtend vroeg bij de oversteek tussen de Papendrechtse Visschersbuurt en de Dordtse Kerkeplaat een stuk drukker.

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

raadpapendrecht

Politieke chaos duurt voort: OP wil zetel terug, opgestapt raadslid reageert voor het eerst

De politieke chaos in Papendrecht duurt voort. Nadat raadslid Hendrika Hoekstra vorige week opstapte bij Onafhankelijk Papendrecht (OP), haar zetel meenam en de beoogde coalitie daarop geen meerderheid meer haalde, roept OP-partijvoorzitter Ruud Lammers haar nu op haar zetel af te staan. Hoekstra reageert nu voor het eerst op haar afsplitsing.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.